Loading

Ubytování ve Ktové

(1 objekt + 34 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová, v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky

Chalupa Trosenka

Troskovice (Ktová 1,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami (Ktová 2,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje

Penzion Olda

Hrubá Skála (Ktová 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Pension Jana

Hrubá Skála (Ktová 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála (Ktová 4,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Penzion v Žernově

Žernov (okres Semily) (Ktová 4,5 km vzdušně), na okraji obce...
V Českém ráji, s bazénem i posezením

Chalupa Žernovka

Žernov (okres Semily) (Ktová 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Klasická venkovská chalupa pro rodiny

Ubytování v Českém ráji

Holín (Ktová 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Apartmány Chlum

Vyskeř (Ktová 5,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě
1 - 35 / 35

Ktová

Ktová 1

Obec Ktová leží v malebné krajině okresu Semily v Libereckém kraji. Toto místo si Vás získá hned na první pohled. Nejen, že tu najdete krásnou přírodu. Z výšky na krajinu shlíží zřícenina hradu Trosky a pod ní se rozkládá kouzelné údolí plné lesů a rybníků. Mezi nimi je Rokytnický rybník či Hrudka. Nedaleko Ktové je i menší přírodní rezervace Libuňka. Patrně největší atrakcí v širokém okolí je ale oblast Českého ráje. Z větších měst je Vám k dispozici Rovensko pod Troskami či Hrubá Skála.

Poklidný život ve Ktové

První zmínka o obci se zjevuje počátkem 14. století. V tomto období zde stávalo několik mlýnů. Také tu bylo několik rybníků, které však v průběhu historie zanikly. Prostor, který po nich nově vznikl slouží k zemědělským účelům.

Co se týče obživy místních, jednalo se především o zemědělce a pracovníky mlýna. Také se tu ale dařilo řemeslům, sklářské výrobě a opracování drahých kamenů. Jejich výskyt je v této krajině poměrně běžný. Později byla kolem obce vystavěna frekventovaná cesta, škola a další budovy spojené s rozšiřujícími se službami. Dnes se Ktová orientuje převážně na cestovní ruch, který jí umožňuje její výhodná pozice.

Pohádková dovolená pod hradem Trosky

Ktová je sice malá obec, to ale neznamená, že v ní neobjevíte několik zajímavých míst. Jsou zde dvě náboženské památky. Jednou z nich je socha Panny Marie Immaculaty. Druhou je smírčí kříž. Dále zde uvidíte památný jasan a několik dobových usedlostí.

Ktová 2

Cestujete-li s dětmi, určitě se vydejte k několika kultovním českým hradům. Jako první varianta se přímo nabízí zřícenina hradu Trosky. K té dojdete během několika málo minut, takže se jedná o vhodný tip na výlet i s menšími dětmi. Dalším vyhledávaným turistickým cílem je hrad Kost. O kousek dál je pak ještě hrad Pecka. Zajímavým, a tak trochu mystickým místem je Johanitská komenda v Českém Dubu.

Také neuděláte chybu, pokud se vydáte na celodenní výlet do Liberce. Za každého počasí Vás přivítá vyhlášená ZOO Liberec. Ta má velmi dobré reference a je v ní k vidění i řada zvířat, která jinde neuvidíte. Děti i Vás bude bavit cejlonská kočka, kosman, sněžný levhart či bílý tygr indický.

V neposlední řadě Vám také doporučujeme návštěvu Českého ráje. Zajímavým turistickým cílem ve zdejším prostředí je třeba rozhledna Allainova věž. Relativně nedaleko je i hrad Valdštejn. A pokud si vyjedete do oblasti okolo Sobotky, můžete se kochat místní roubenou lidovou architekturou. Milovníkům skalních měst doporučujeme návštěvu Hruboskalska, Boreckých skal či Suchých skal.

Kde se rekreovat?

Nejlepší podmínky pro přírodní koupání v průběhu letních měsíců Vám nabídnou rybníky v Podtroseckém údolí. Pokud se ale udělá ošklivo a zima, zajeďte se vykoupat do některého z krytých bazénů. Takový najdete v Aquacentru Babylon v Liberci. Druhou variantou pro chladnější měsíce je také Aquapark Špindl.

Ktová 3

Zdejší krajina přeje i lyžařům. Kvalitní lyžování Vám nabídne Ski areál Zásada. Dobrou variantou pro rodinné lyžování je i Ski areál Plavy. Jste-li ovšem nároční a jen tak něco Vás neuspokojí, rovnou se vydejte do Ski areálu Ještěd.

Kde složit hlavu?

Vzhledem k turistické atraktivitě se ve Ktové nachází několik cenově dostupných typů ubytování. K dispozici je Vám komfortně vybavený penzion i cenově dostupné apartmány. Nechybí ani možnost ubytování v soukromí. Větší skupiny výletníků pak jistě potěší možnost ubytování v chatě. Romantické duše mohou zkusit ubytování na místní farmě.

Ktová je skvělým výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy Českého ráje. A to ať už ve dvou, nebo rovnou s celou rodinou.