Loading

Ubytování v Mnichově Hradišti

(2 objekty + 27 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Pod Zámkem

Mnichovo Hradiště, na okraji obce / města, u řeky
Sauna, bazén, jen 50 m od zámku

Hotel U Hroznu

Mnichovo Hradiště, v obci / ve městě, v centru města
Hotel v centru za dostupnou cenu

Chalupa Pod Kaplí

Žďár (okres Mladá Boleslav) (Mnichovo Hradiště 8,1 km vzdušn...
Ubytování v nově zrekonstruovaném domě

Penzion Slunečno

Dobšín (Mnichovo Hradiště 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Penzion s restaurací v Českém ráji

Chalupa Alexandra

Vyskeř - Mladostov (Mnichovo Hradiště 11,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Pohoda na chalupě v centru Českého ráje

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Mnichovo Hradiště 13,1 km vzdušně), na okraji obce...
Romantické ubytování v krásném prostředí

Penzion Láska

Vyskeř (Mnichovo Hradiště 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Apartmány Chlum

Vyskeř (Mnichovo Hradiště 13,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov (Mnichovo Hradiště 13,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Letní dobrodružství začíná u nás

Penzion SOLID SPA

Řepov (Mnichovo Hradiště 13,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní penzion se saunou+skvělé snídaně
1 - 29 / 29

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště 1

Vítejte v Mnichově Hradišti – bráně do Českého ráje

Vítejte v Mnichově Hradišti, v městě ležícím v Středočeském kraji na levém břehu řeky Jizery. Je to asi 17 km severně od okresního města Mladá Boleslav a asi 76 km severovýchodně od Prahy. Na jihovýchodě se potom nachází město Jičín, na východě Nová Paka.

Mnichovo Hradiště vzniklo kolem r. 1250, poprvé se jako město písemně zmiňuje roku 1279.

V druhé polovině 16. století byl na místě bývalého kláštera vybudován zámek Mnichovo Hradiště. Dobové valdštejnské interiéry obsahují vzácné sbírky jako například delfskou fajáns, míšeňský, japonský a čínský porcelán, kostýmy, zbraně, unikátní historické divadlo s funkční mašinérií a knihovnu s 22 tisíci svazky, kterou spravoval Giacomo Casanova na zámku Duchcov. Součástí zámku je i zámecký park s lapidáriem barokních soch. Sídlí zde Muzeum města Mnichovo Hradiště, jehož počátky sahají do roku 1894. Když budete vcházet do nebo vycházet ze zámku, uvidíte před ním sousoší sv. Jana Nepomuckého. Při zámku v Mnichově Hradišti byl založen kapucínský klášterkostelem Tří králů a kaplí sv. Anny.

Farní kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě staršího kostela, vybudovaného snad již v době založení města. Zasvěcen je apoštolu sv. Jakubovi Většímu, patronu poutníků. V blízkosti kostela stojí budova fary z počátku 18. století.

Řadu zajímavých staveb je možno zhlédnout i ve městě, jehož centrum bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Uprostřed náměstí stojí novorenesanční radnice z r. 1892 s novodobou sgrafitovou výzdobou, na volném prostranství Vás upoutá mariánský sloup z druhé poloviny 18. století a sousoší světců.

K prvním průmyslovým závodům ve městě patřily tiskárny kartounů, později vznikla továrna, která patřila k předním výrobcům obuvi v Rakousku-Uhersku. Hrabě Arnošt z Valdštejna tu zřídil na konci 60. let cukrovar. Dále zde měla tradici textilní výroba.

Za výlety do okolí Mnichova Hradiště

Okolí Mnichova Hradiště má všechny předpoklady uspokojit Vaše nároky na trávení super dovolené. Najdete tu množství turistických značek, které Vám pomohou v orientaci při Vašem putování po okolí a výborné podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření v okolních lesech, rybaření u místních rybníků i lezectví v nedalekých skalních útvarech.

Mnichovo Hradiště 2

Výlety můžete začít výstupem na rozhlednu Dneboh, která leží asi 5 km vzdušnou čarou od Mnichova Hradiště, rozhlédněte se a zvolte si trasy pro Vaše výlety.

Přibližně stejně daleko leží zřícenina skalního hradu Valečov. Hrad byl původně dřevěný a z části je vytesaný do skály. Několik desítek metrů od hradu se nachází mimořádná česká rarita – Valečovská osada vytesaná ve skalách – skalní byty, světničky, chlévy a dílny, z nichž některé byly obydleny ještě v roce 1892.

Zříceninu hradu přestavěného na renesanční zámek, který v roce 1790 vyhořel, uvidíte zase v obci Zásadka. Naskytne se Vám odtud nádherný výhled do okolní krajiny.

V nedaleké obci navštivte zámek Svijany, u obce Sobotka potom jeden z nejkrásnějších a nejzachovalejších hradů v Čechách, hrad Kost. Když se vydáte směrem na sever, čeká Vás další skvost české historie, zámek Sychrov.

Románských kostelů se moc nezachovalo. Využijte teda příležitost a zajeďte si do Mohelnice nad Jizerou asi 5 km od Mnichova Hradiště, tu jeden takový románský kostel najdete.

Daleko to nebudete mít ani do Příhrazu, kde se Vám naskytne nevšední zážitek. Nachází se tu jedinečný přírodní úkaz – přírodní rezervace Příhrazské skály. Je to komplex skalních měst ležící na okraji pískovcové skalní plošiny Mužský. Dochovaly se tu i zbytky hradu ze 13. století, kdy jsou postaveny i okolní skalní hrady Drábské světničky, Klamorna a Hynšta.

Trošku jiného charakteru bude návštěva Farmy Ptýrov, která se nachází nedaleko Mnichova Hradiště a nabízí Vám řadu služeb pro klidnou i aktivní dovolenou. K občerstvení poslouží restaurace s nabídkou tradiční české kuchyně i možnost ubytování v apartmánech nad hlavní stájí. Nechte se zlákat jedinečnou nabídkou kurzů jezdectví i individuálními vyjížďkami na koních. Jestliže si netroufáte vysednout do koňského sedla, dáte možná přednost vyjížďce v kočáře taženým koňmi.

Možnosti rekreace v okolí Mnichova Hradiště

Oblast Mnichova Hradiště a jeho blízkého okolí má výborné podmínky pro celoroční rekreaci. V létě najdete osvěžení při koupání na místním koupališti Pískovna – Veselá. Můžete si dokonce vyzkoušet i jízdu na vodních lyžích.

Patříte-li k milovníkům přírodního koupání, poskytne Vám ho pláž u Jizery v Mnichově Hradišti, Komárovský rybník Branžež - druhý největší rybník v Českém ráji, Drhlenský rybník a další.

Letní koupaliště najdete i v obcích Dolní Bukovina, Hradiště nad Jizerou, další koupaliště i se skokanskou věží se nachází v údolí potoka Zábrdky. Koupaliště Kněžmost Vám nabízí k dispozici bazén a řadu vodních atrakcí a sportovišť.

Co se týče rekreace v zimním období, primární rekreační aktivitou je zřejmě lyžování. V těsném okolí Mnichova Hradiště najdete běžecké tratě a menší sjezdovky. Nejlepší podmínky pro běh na lyžích i sjezd budete mít v lyžařských střediscích Ski areál Obří sud Javorník, Ski areál Ještěd, Ski areál Buřín – Hodkovice nad Mohelkou.

Možná, že nepatříte mezi ty, kteří tráví svou dovolenou v zimě na lyžích. A jestli ano, jistě nepohrdnete ani možností zaplavat si v bazénu. Můžete tak využít kryté bazény v Mnichově Hradišti, Mladé Boleslavi, liberecký Aquapark Centrum Babylon nebo Aquacentrum Jičín.

Mnichovo Hradiště 3

Kde se v Mnichově Hradišti ubytovat?

Po dlouhém a příjemně stráveném dni, jistě rádi složíte hlavu a doplníte energii v příjemném a pohodlném ubytovacím zařízení.

Záleží jen na Vás, jestli preferujete ubytování v hotelu, penzionu, apartmánu či v soukromí.

V okolí Mnichova Hradiště, v blízkosti historických památek či přírodních zajímavostí využijte možnost, kterou Vám nabízejí chaty a romantické chalupy.

Jestli si vyberete rekreaci u některého z rybníků, rádi Vás přivítají v některém z kempů, které poskytují ubytování v chatách, stanech či obytných karavanech.

Skutečně levné ubytování nabízí místní ubytovna. Takže stačí si jen vybrat, v Mnichově Hradišti a jeho blízkém okolí máte skutečně široký výběr.

Názory a doporučení

Vendy (skupina - návštěvník) 7.11.2019
Klidné místo na okraji městečka, hned pod zámeckou zdí. Děti si vyhrály v zámeckém parku a dětském hřišti hned za chalupou.