Loading

Ubytování v Sobotce

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Chalupa u Holanů

Sobotka, na okraji obce / města, u potoka
Chalupa s vnitřním bazénem

Chalupa Vesec

Libošovice (Sobotka 1,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem v malebném prostředí

Chata Na Samšině

Samšina (Sobotka 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní chata s vířivkou a saunou

Penzion Slunečno

Dobšín (Sobotka 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Českém ráji

Apartmány Chlum

Vyskeř (Sobotka 5,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Chalupa Trosenka

Troskovice (Sobotka 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála (Sobotka 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Pension Polepšovna

Hrubá Skála (Sobotka 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Kamenný hostinec s perfektním jídlem

Penzion Láska

Vyskeř (Sobotka 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Sobotka 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Romantické ubytování v krásném prostředí
1 - 33 / 33

Sobotka

Sobotka 1

Na území Česka je jen málo míst, která by svou popularitou předčila malebná zákoutí Českého ráje. A protože by jej měl alespoň jednou za život navštívit každý, není důvod, abyste si za cíl své cesty nevybrali město Sobotka. Leží v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji a zdejší mu neřeknou jinak než jižní brána Českého ráje.

Ačkoliv v Sobotce najdete takřka vše, co potřebujete, možná si budete chtít vyjet za památkami a kulturou dalších měst. Pro tyto účely je vhodné navštívit město Jičín. V dobré dojezdové vzdálenosti je i Mladá Boleslav.

Historie Sobotky

První zmínka o Sobotce se objevuje již v první polovině 14. století. Díky svému umístění byla obec poměrně často sužována nejrůznějšími přesuny armád. A to jak našich, tak těch cizích. S tím se pojilo i poměrně časté obléhání jejího území. Není tedy nijak překvapivé, že jakmile byla Sobotka povýšena na město, největší investice padly na budování kvalitního opevnění. I když se Sobotce po všech stránkách dařilo, její rozvoj překazilo několik ničivých požárů.

I když se v průběhu 19. a 20. století snažili místní představitelé navázat na překotný rozvoj města z předchozích období, plán se bohužel nezdařil. Dnes však můžeme být rádi za to, že si Sobotka zachovala svůj původní ráz menšího města a díky tomu nepřišla o svou malebnost.

Sobotka 2

Co je ve městě k vidění?

Pokud se do Sobotky dostanete, určitě zavítejte do kostela sv. Máří Magdalény. I když zde stával kostel už mnohem dříve, jeho nynější podoba není až tak úplně původní. Pochází z konce 16. století a byla dále upravována podle aktuální potřeby. I přesto je interiér kostela bohatý na obrazy a sochy od vyhlášených mistrů.

Při procházení městem si také jistě všimnete řady různorodých architektonických stylů jednotlivých budov. Lidovou architekturu zastupuje například Šolcův statek, který v sobě skrývá uměleckou galerii, či Vránův dům. Ve městě je ale také řada domů prvorepublikového stylu. Mezi ně patří budova okresní záložny, nebo budova městské spořitelny.

S dětmi se určitě vydejte na zámek Humprecht, který je významnou dominantou v přilehlém okolí. Na první pohled Vás jistě zaujme jeho netradiční kulatý tvar a půlměsíc, kterým je zakončena zámecká věž. Krom nádherných exteriérů si lze prohlédnout i jeho interiéry. A to včetně hodovního sálu, který má na výšku úctyhodných 16 metrů.

Sobotka a sport

Pokud se do Sobotky vydáte v průběhu letních měsíců, jeďte se vykoupat do vodní nádrže Jahodnice. Ta je vzdálená zhruba půl hodiny jízdy od města a svým návštěvníkům nabízí široké možnosti rekreace ve volné přírodě. Sobotka 3Za ošklivého počasí Vám skvěle poslouží Aquapark Babylon v nedalekém Liberci, či Aqua centrum v přilehlém Jičíně.

Po stránce zimních sportů Vaše potřeby nejlépe uspokojí Ski areál Ještěd, který je součástí města Liberec. Díky řadě atrakcí a sjezdovek různé náročnosti si zdejší pobyt užijí opravdu všichni, nehledě na dosažené zkušenosti.

Ubytování v Sobotce pro skromné i náročné

Ačkoliv je Sobotka spíše menší město, rozhodně zde najdete víc jak dostatek ubytovacích kapacit. Ti z Vás, kteří jsou zvyklí na vysoký komfort ubytování se jistě spokojí s širokou nabídkou ubytování v některém z místních hotelů a penzionů.

Dáváte-li přednost spíše rodinnému typu ubytování, vyberete si z řady dostupného ubytování v soukromí. Cestujete-li především za zážitky a nemáte při požadavcích na ubytování vysoké nároky, vyhovovat Vám bude ubytování v kempu či v některé z romanticky laděných chat a chalup.

Sobotka je bezpochyby jedinečným místem pro trávení jak rodinné, tak partnerské dovolené. Přijeďte se přesvědčit.