Loading

Ubytování v Mírové pod Kozákovem

(3 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion Loktuše

Mírová pod Kozákovem, na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Penzion s restaurací, v Českém ráji

Chata na Červenici

Mírová pod Kozákovem, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata na Červenici

Vila Chutnovka

Mírová pod Kozákovem, na okraji obce / města
Přijďte do vily, kde se dobře bydlí

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov (Mírová pod Kozákovem 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Letní dobrodružství začíná u nás

Penzion Olda

Hrubá Skála (Mírová pod Kozákovem 5,3 km vzdušně), v obci...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Apartmány Tunka Zdeněk

Malá Skála (Mírová pod Kozákovem 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné apartmány v Českém ráji

Roubenka pod Kozákovem

Záhoří (okres Semily) (Mírová pod Kozákovem 5,8 km vzdušně),...
Nově postavená roubenka se saunou

Chalupa Žernovka

Žernov (okres Semily) (Mírová pod Kozákovem 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města...
Klasická venkovská chalupa pro rodiny

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Mírová pod Kozákovem 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Na venkově, atmosféra jako u babičky

Penzion Sněhov

Malá Skála (Mírová pod Kozákovem 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Klid v srdci Českého ráje - skvelá cena
1 - 36 / 36

Mírová pod Kozákovem

Mírová pod Kozákovem 1Najděte klid v Mírové pod Kozákovem

Mírová pod Kozákovem je obec v Libereckém kraji. Pokud byste ji hledali na mapě, našli byste ji v okrese Semily. Své jméno získala kvůli nedaleké hoře Kozákov. Hned za hranicí obce se rozkládá Přírodní rezervace Klokočské skály. Ta turisty láká k objevování místních přírodních zákoutí a nabízí jim skvělé místo pro aktivní odpočinek. Z větších měst v okolí si můžete udělat výlet do Semil či Turnova.

I když se to může zdát zvláštní, historie Mírové pod Kozákovem je velmi krátká. Dříve se totiž jednalo o několik samostatných obcí, které byly v 60. letech spojeny pod jeden územní celek. Pokud se ale podíváme na nejstarší zmínky o dřívějších vesnicích, zjistíme, že k prvnímu osídlení došlo už v průběhu 13. století. Vzhledem k pozdnímu administrativnímu sloučení obcí bohužel nelze zjistit, čím se zdejší obyvatelé živili. Stejně tak nelze dost dobře určit, jakými událostmi během historie procházely.

Kvůli výhodné poloze v Českém ráji však lze soudit, že místním k obživě sloužily činnosti spojené s lesem. Také bylo zjištěno, že se zde nachází poměrně bohaté naleziště polodrahokamů. Jejich hledání a zpracování mohlo být dalším způsobem živobytí v této oblasti. V dnešních dnech je obec oblíbeným turistickým cílem kvůli dobré dostupnosti Českého ráje.

Tipy na výlet v Mírové pod Kozákovem a okolí

Vzhledem k pozdnímu vzniku obce nelze říct, že by se v ní nacházelo velké množství památek. Ty jsou zastoupeny především kapličkami a památnými stromy. Jen kousek cesty Vás však dělí od zříceniny hradu Rotštejn. Hrad zde stojí již od 13. století. Do současnosti se dochovalo jen několik původních fragmentů stavby. Ty jsou ve spojení s mohutností okolních skal velmi působivé.Mírová pod Kozákovem 2

Atraktivní místa, která jsou jako stvořená pro výlet najdete i v širokém okolí. Je to odsud kousek k řádce českých hradů. Největším tahákem v okolí je patrně zřícenina hradu Trosky. Ta každoročně přiláká tisíce domácích i zahraničních turistů. Druhým vyhledávaným cílem, kde se Vám bude jistě líbit, je hrad Kost. Pokud ale máte všechny tyto památky již prozkoumané, doporučujeme Vám návštěvu hradu Mladá Boleslav. V něm sídlí Muzeum Mladoboleslavska, které má pro své návštěvníky připraveno několik expozic.

Kde sportovat a kam za odpočinkem?

Přírodního koupání si nejvíc užijete, pokud vyrazíte k vodní nádrži Mšeno. Ta je vhodná ke koupání i k provozování rybolovu. Koupání umožňuje i soustava rybníků v Podtroseckém údolí. Mírová pod Kozákovem 3Pokud jste do Mírové přijeli v zimě, případně Vás zastihla nepřízeň počasí, jeďte se vykoupat do Aquacentra Babylon v Liberci. Zhruba půl hodiny cesty je to i do Aquaparku Špindl.

Co se týče možností lyžování, ty Vás taktéž přesvědčí o tom, že jste tady správně. V dobré dojezdové vzdálenosti od Mírové jsou hned tři lyžařská střediska. Jedním z nich je Ski areál Obří sud Javorník. Jedná se o rodinné centrum s celoročním provozem. Další variantou je nedaleké Ski centrum Zásada. Opravdu náročným a zkušeným lyžařům můžeme doporučit lyžování ve Ski areálu Ještěd.

Pestrá nabídka ubytování v Mírové pod Kozákovem

Mírová pod Kozákovem svým návštěvníkům nabízí několik typů ubytování. Vysokou kvalitu ubytování Vám poskytne některý z místních penzionů. Těm konkuruje cenově dostupná nabídka ubytování v soukromí. Ten správný relax si pak užijete, pokud si zvolíte ubytování v některé z chalup. Cestovatele s menším rozpočtem uspokojí výběr z místních chat.

Pokud chcete prozkoumat oblast Českého ráje a jeho přilehlého okolí, je pro Vás Mírová pod Kozákovem naprosto ideální volbou.

Názory a doporučení

Ondřej Štecher (ubytovatel) 24.6.2019
Klid, daleko od hlavní silnice, lesy, 200 metrů od domu hranice CHKO Český ráj, Klokočské a Betlémské skály a zřícenina hradu Rotštejn 800 metrů od domu
Ivana Šimková (starší pár - návštěvník) 5.6.2019
Pěkné prostředí, spokojeni.
Vlastimil Kůtek (ubytovatel) 13.4.2019
Rozhledna Kozákov, rozhledna Dubecko, hrad Rotštejn, Klokočské skály.