Loading

Ubytování v Desné (okres Jablonec nad Nisou)

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Penzion U raka

Desná (okres Jablonec nad Nisou), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v útulném prostředí

Hotel Adria

Kořenov (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 3,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Rodinný hotel s výbornou restaurací

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 4,1 km vzd...
K sjezdovce jen 400 metrů!

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 4,9 km vzd...
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy

Ubytování Za Větrem

Lučany nad Nisou (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 5,0 km vz...
Levné ubytování v útulném apartmánu

Apartmánový penzion SIGNUM LAUDIS

Velké Hamry (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 5,1 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Sauna, koupací sud, dětské hřište...

Chata Václavka

Smržovka (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Komfortní roubenka s bazénem u lesa

Horský dům Honey

Smržovka (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Horský dům u lesa v rekreační oblasti

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 6,6 km vzd...
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Vila Sekvoj

Harrachov (Desná (okres Jablonec nad Nisou) 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města...
Stylová horská vila v Krkonoších
1 - 36 / 36

Desná (okres Jablonec nad Nisou)

Desná (okres Jablonec nad Nisou) 1

Dovolená v srdci Libereckého kraje

Pojedete-li do Libereckého kraje, konkrétně na Jablonecko, zastavte se v obci Desná, která se nachází na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Nedaleko leží soutok řek Bílá a Černá Desná, podle kterých obec získala svůj název. Díky své atraktivní poloze v blízkosti měst Tanvald a Jablonec nad Nisou a dobré dostupnosti letního i zimního vyžití je obec vhodným cílem pro celoroční rekreaci.

Poklidný život v Desné

Obec byla založena poměrně pozdě. První zmínky o obci se objevují až ke konci 17. století. Za jejím vznikem stál hrabě Albrecht Maxmilián Desfourse II., podle kterého byl odvozen úplně první název Desfoursdorf. Zde žijící obyvatelé si však spíše přivykli jméno obce komolit na Dessensdorf, podle řeky Desná. Už z toho lze soudit, že hrála v životech místního obyvatelstva nepostradatelnou úlohu. Řeka byla často využívána i v průmyslu jako alternativní hybná síla.

Protože měla řeka ale i ničivou sílu, na počátku 20. století byla kousek od obce vystavěna přehrada Souš. Jen rok po jejím dokončení se však protrhla přehradní hráz a přes Desnou se přelila záplavová vlna, která srovnala část obce se zemí. Po tomto incidentu prošla hráz celou řadou renovací, aby se tato situace již neopakovala.

V současné době se obec zaměřuje především na sklářskou a keramickou výrobu. Také došlo k velkým investicím, díky kterým se tu daří i turistickému ruchu.

Desná (okres Jablonec nad Nisou) 2

Desná - město památek

V současné době se na území Desné nachází celá řada zajímavých a významných památek. Určitě Vám doporučujeme návštěvu Riedlovy vily. Dříve na tomto místě stály lázně. Po jejich zániku zde nechal Josef Riedel mladší, syn významného sklářského průmyslníka, vybudovat obytný dům. Po 2. světové válce byl majetek rodině zabaven. V současné době zde sídlí pobočka informačního centra a expozice zaměřená na život a historii města Desná.

S touto rodinou se pojí i další z památek. Tou je monumentální Riedlova hrobka. Nechal ji postavit Wilhelm Riedel pro svého otce. Zcela záměrně si pro výstavbu hrobky vybral vyvýšené místo, ze kterého může jeho otec dohlížet na sklářské závody. Hrobka je díky svému výhledu a romantické architektuře považována za jedno nejkrásnějších míst v obci.

Pokud si potrpíte spíše na pěší turistiku, určitě se vydejte k vodopádům na Černé Desné. Tato řeka při své cestě náročným terénem překonává řadu překážek a tak v okolí obce najdete vodopádů hned několik. Největší z nich měří zhruba 10 metrů.

Desná v létě i zimě

Kolem obce je několik dalších vodních nádržích. Některé z nich slouží i k rekreačním účelům. Jednou z nich je přehrada Mšeno, která je od obce vzdálená jen několik minut jízdy autem. Kromě koupání a slunění se na plážích si zde užijí i všichni milovníci rybaření. Celoročně pak můžete navštívit Aquapark Babylon či Aquapark Špindlerův Mlýn. Obě centra jsou od obce vzdálená pouhých několik málo minut.

Desná (okres Jablonec nad Nisou) 3

V zimě se vydejte za lyžováním do blízkého Ski areálu Kořenov - Rejdice. Mimo lyžařů si na své přijdou i milovníci snowboardingu, kterým je areál příznivě nakloněn. Pokud dáváte přednost klidnějším místům, pak určitě zkuste Ski areál Harrachov - Ryžoviště. Lanovka Vás vyveze na svah o výšce přes 1000 metrů nad mořem, takže si zimních radovánek dosyta užije opravdu každý.

Ubytování v Desné

Ubytování v Desné nahrává jak skromným, tak náročnějším cestovatelům. Přímo v obci je k dispozici několik hotelů a penzionů. Také lze využít ubytování v cenově dostupných apartmánech nebo v soukromí.

Jestliže ale cestujete ve větší skupině, vybírejte spíše ze široké nabídky ubytování v chatách a chalupách. Milovníkům něčeho speciálního pak bude jistě po chuti možnost ubytování v roubenkách.

Obec Desná je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí strávit chvíle v krásném prostředí s výhledy na vrcholky Krkonoš a Jizerských hor. Vyražte na výlet na Jablonecko, určitě se sem budete rádi vracet.