Loading

Ubytování v Kořenově

(1 objekt + 41 objektů v okolí 25 km)

Hotel Adria

Kořenov, v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Rodinný hotel s výbornou restaurací

Penzion na Mytinách

Harrachov (Kořenov 2,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s vlastní restaurací

Vila Sekvoj

Harrachov (Kořenov 3,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová horská vila v Krkonoších

Apartmán Harrachov

Harrachov (Kořenov 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmán s výhledem na skokanské můstky

Penzion U raka

Desná (okres Jablonec nad Nisou) (Kořenov 4,4 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Příjemné ubytování v útulném prostředí

Horská chata Ježek

Harrachov (Kořenov 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Chata přímo u Ski areálu Harrachov

Chalupa Pelíšek

Harrachov (Kořenov 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Apartmánová chalupa u lyž. středisku

Penzion Lesní Zátiší

Harrachov (Kořenov 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
V lese - stylový penzion s restaurací

Apartmánový penzion SIGNUM LAUDIS

Velké Hamry (Kořenov 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města, v centru města
Sauna, koupací sud, dětské hřište...

Privat Šírovi

Rokytnice nad Jizerou (Kořenov 8,0 km vzdušně), na okraji ob...
Ubytování v soukromí s možností masáží
1 - 42 / 42

Kořenov

Kořenov 1

Kořenov je největší horská obec v České republice

Obec Kořenov je na první pohled možná neznámá, ale při bližším zkoumání zjistíte, že to může být zajímavé místo na poklidnou dovolenou.

Kořenov je horská obec o rozloze asi 56 km2, která leží v Libereckém kraji, okres Jablonec nad Nisou a přímo sousedí s Polskem. Kořenov najdete asi 20 kilometrů východně po silnici č. 14 od Jablonce nad Nisou a pouhých 7 kilometrů jihozápadně od známého lyžařského centra v Harrachově.

Kořenov je rozsáhlá horská obec, která leží na hranici mezi CHKO Jizerské hory a Krkonošským národním parkem. Jako taková vznikla v roce 1960, a to sloučením několika obcí: Polubný, Příchovice, Jizerka a osady Rejdice. Do té doby byla součástí Příchovic. Nejstarší částí dnešního Kořenova je osada Rejdice, která vznikla v roce 1577.

Atrakce v Kořenově a blízkém okolí

Součástí Kořenova je přírodní památka Tesařov, kde na podmáčených a rašelinových loukách rostou chráněné rostliny jako například prstnatec májový nebo česnek hadí. Naopak přírodní rezervace Bukovec u osady Jizerka je čedičová hora, na které se nachází rozmanitá fauna (zejména brouci) a flora.

Kořenovem protéká řeka Jizera, která je zároveň hranicí s Polskem, je sjízdná, a proto láká vodáky z různých koutů naší republiky i z Polska. Podél řeky vede cyklotrasa i červená turistická Jizerská stezka. Pokud dojedete až k údolí řeky a napojíte se na žlutou turistickou značku, dorazíte ke 4,5 metru vysokému vodopádu. Pokud jste milovníky vodopádů, určitě se můžete vydat na 6 kilometrovou procházku po červené turistické stezce Hřebenovka, která začíná u železniční stanice. Po ní dojdete k přírodní památce Černá Desná, která se vyznačuje hned několika vodopády.

Kořenov 2

Okolní příroda láká na pěší procházky po hřebenech Jizerských hor, na které vedou různé turistické stezky. V okolí je také řada cyklotras, na kterých objevíte krásy hlubokých lesů. Příjemnou procházkou se po zelené turistické značce dostanete až na rozhlednu Štěpánka, která stojí na vrcholu hory Hvězda. Odtud je krásný pohled na blízké i vzdálenější hory nebo nedalekou vodní nádrž Souš.

Pokud se vydáte po modré turistické trase Tanvaldský okruh, dojdete do části Příchovice. Zde minete krásný Kostel sv. Víta, ale Vaše cesta by měla pokračovat dál, až do Muzea Cimrmanovy doby. Zde si vylezete na rozhlednu Maják Járy Cimrmana a kousek od ní shlédnete Cimrmanovu rolnickou expozici. A pokud Vám po cestě vyhládlo nebo máte žízeň, občerstvení a osvěžení najdete v minipivovaru U čápa, kde vaří vlastní pivo. Asi na půl cesty mezi Kořenovem a Příchovicemi je rodinný jezdecký ranč pod Štěpánkou, který nabízí projížďky na koních.

Jestliže se budete chtít jen tak toulat po okolí, zastavte se na hřbitově. Uprostřed něj totiž stojí krásná kaple, která je svým vzhledem a stavbou určitě jiná, než klasické kaple, které jste mohli doposud vidět.

Bohužel nepřístupný, dnes již pro soukromé rekreační účely používaný, je bývalý