Loading

Ubytování v Lužických horách

(21 objektů)

Penzion U skály

Kytlice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Lužických horách

Samkova chata

Dolní Podluží, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační domek s bazénem a krbem

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Chalupa Médium

Krásná Lípa, v obci / ve městě
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice, v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Chalupa U první skály

Chřibská, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmánová chalupa - klid a pohoda

Chalupa Studený

Česká Kamenice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Romantická chaloupka pro rodinky

Penzion Relax

Rybniště, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Chalupa Majda

Dolní Podluží, v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě
1 - 21 / 21

Lužické hory

Lužické hory 1

Lužické hory - ráj pro turisty

Malé pohraniční pohoří na severu Čech nese název Lužické hory. Nachází se na východě Ústeckého kraje a na západě kraje Libereckého, mezi městy Děčín a Liberec. Velkou zajímavostí je, že část pohoří sahá až do Německa a nazývá se Žitavské hory.

Zvažujete nyní, kam vyrazit na pohodovou dovolenou? Pak neváhejte! Tato zajímavá oblast plná přírodních krás a památek je pro výlety s rodinou či s přáteli jako stvořená.

Krásná místa Lužických hor

Lužické hory patří mezi oblíbené turistické oblasti. Spolky zabývající se turismem se zasloužily o zpřístupnění Lužických hor pro širokou veřejnost. Vybudovaly se zde přístupové cesty, vyhlídky, rozhledny i horské hostince, které při výletech rozhodně nemůžete vynechat.

Za zmínku stojí například kamenná rozhledna na Jedlové, která je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor. Z této rozhledny dohlédnete až na Krušné hory a Krkonoše. Dalším oblíbeným místem je vyhlídková věž ve zřícenině Kamenického hradu a také železná rozhledna na Studenci u České Kamenice.

Pro pěší turisty jsou Lužické hory rájem. Celá řada naučných stezek umožní vzdělávání uprostřed krásné přírody. Lužické hory jsou chráněnou krajinnou oblastí, proto zde naleznete při rozjímání nad zelení nepřeberné množství zajímavých živočichů a rostlin.

Máte raději při procházce lesem sbírání hub? Pak si také přijdete na své. Chráněná krajinná oblast Lužické hory nabízí k objevení širokou škálu významných druhů hub. Není nic krásnějšího, než na dovolené relaxovat a navíc si odnést plný košík praváků a bedlí na výbornou večeři.

Lužické hory 2

Lužické hory jsou skvělé pro rekreaci, cykloturistiku a v zimě samozřejmě i pro lyžování. Převážně na německé straně jsou skalní města s řadou horolezeckých cest, což ocení zejména zastánci tohoto adrenalinového sportu.

Kam vyrazit za zábavou?

Pokud jste na dovolené s dětmi a přemýšlíte, kam vyrazit, pak byste určitě měli navštívit ZOO v Liberci. Užijete si zde celý den plný zábavy a také poznáte velkou řadu zajímavých zvířat. Návštěvu liberecké ZOO ocení nejen děti, ale také dospělí.

Pohodové chvíle zažijete taky v Děčíně. Ten je rozdělen řekou Labe, která jím protéká. Na jednom břehu můžete navštívit monumentální zámek. Na druhém břehu uvidíte skálu zvanou Pastýřská stěna i s výletní restaurací, kde se s celou rodinou občerstvíte. Pěkný výhled na město si pak užijete z krásné barokní Růžové zahrady.

Jablonné v Podještědí je nejstarším městem severních Čech a vytváří bránu do Lužických hor. Nazývá se městem sv. Zdislavy. Ta tu společně s manželem založila dominikánský klášter. Dominantou města je barokní kostel sv. Vavřince a sv. Zdislavy, jehož vysokou kupoli zahlédnete již z dálky. 

Pokud na dovolené zatoužíte i po návštěvě zahraničí, stojí za zmínku také německá malebná obec Waltersdorf. Zde si můžete prohlédnout unikátní soubor hrázděných a roubených lidových domů.

Lužické hory 3

Lužické hory v zimě i v létě

V zimním období jsou Lužické hory hojně navštěvovaným pohořím. Lyžařským nadšendcům nabízejí řadu ski areálů a lyžařských středisek např. Ski areál v Horním Podluží nebo Ski areál Jedlová v Jiřetíně pod Jedlovou.

V letních horkých dnech se zase můžete schladit v některém z koupališť v Liberci, Děčíně, Varnsdorfu nebo Rumburku.

Široká nabídka ubytování v Lužických horách

Nabídka ubytování v této oblasti je opravdu široká. Turisté mají možnost ubytovat se ve větších městech v hotelech nebo apartmánech, popř. také v útulných penzionech.

Pro milovníky stylového tematického bydlení je možnost nalézt malebné chaty a mnoho místních také nabízí ubytování v soukromí s nádechem venkovského stylu. Pro ty méně náročné je k dispozici i několik kempů.

Ať už navštívíte Lužické hory v jakémkoliv ročním období, jistě Vás uchvátí krásy zdejší přírody a kulturní zajímavosti měst. Neváhejte a zavítejte do Lužických hor, jistě nebudete litovat a užijete si pobyt plný zajímavých zážitků.