Loading

Ubytování v Lužických horách

(19 objektů)

Samkova chata

Dolní Podluží, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační domek s bazénem a krbem

Hotel Atrium

Varnsdorf, v obci / ve městě, v centru města
Komfortný hotel v centre mesta

Chalupa Majda

Dolní Podluží, v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice, v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská, v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Chalupa Lužické hory

Mařenice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa v Lužických horách

Vila Vlčí Hora

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderně zařízená vila s velkou zahradou

Apartmán Koňák

Nový Bor, na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu

Venkovský domek

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města
1 - 19 / 19

Lužické hory

Lužické hory 1

Lužické hory - ráj pro turisty

Malé pohraniční pohoří na severu Čech nese název Lužické hory. Nachází se na východě Ústeckého kraje a na západě kraje Libereckého, mezi městy Děčín a Liberec. Velkou zajímavostí je, že část pohoří sahá až do Německa a nazývá se Žitavské hory.

Zvažujete nyní, kam vyrazit na pohodovou dovolenou? Pak neváhejte! Tato zajímavá oblast plná přírodních krás a památek je pro výlety s rodinou či s přáteli jako stvořená.

Krásná místa Lužických hor

Lužické hory patří mezi oblíbené turistické oblasti. Spolky zabývající se turismem se zasloužily o zpřístupnění Lužických hor pro širokou veřejnost. Vybudovaly se zde přístupové cesty, vyhlídky, rozhledny i horské hostince, které při výletech rozhodně nemůžete vynechat.

Za zmínku stojí například kamenná rozhledna na Jedlové, která je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor. Z této rozhledny dohlédnete až na Krušné hory a Krkonoše. Dalším oblíbeným místem je vyhlídková věž ve zřícenině Kamenického hradu a také železná rozhledna na Studenci u České Kamenice.

Pro pěší turisty jsou Lužické hory rájem. Celá řada naučných stezek umožní vzdělávání uprostřed krásné přírody. Lužické hory jsou chráněnou krajinnou oblastí, proto zde naleznete při rozjímání nad zelení nepřeberné množství zajímavých živočichů a rostlin.

Máte raději při procházce lesem sbírání hub? Pak si také přijdete na své. Chráněná krajinná oblast Lužické hory nabízí k objevení širokou škálu významných druhů hub. Není nic krásnějšího, než na dovolené relaxovat a navíc si odnést plný košík praváků a bedlí na výbornou večeři.

Lužické hory 2

Lužické hory jsou skvělé pro rekreaci, cykloturistiku a v zimě samozřejmě i pro lyžování. Převážně na německé straně jsou skalní města s řadou horolezeckých cest, což ocení zejména zastánci tohoto adrenalinového sportu.

Kam vyrazit za zábavou?

Pokud jste na dovolené s dětmi a přemýšlíte, kam vyrazit, pak byste určitě měli navštívit ZOO v Liberci. Užijete si zde celý den plný zábavy a také poznáte velkou řadu zajímavých zvířat. Návštěvu liberecké ZOO ocení nejen děti, ale také dospělí.

Pohodové chvíle zažijete taky v Děčíně. Ten je rozdělen řekou Labe, která jím protéká. Na jednom břehu můžete navštívit monumentální zámek. Na druhém břehu uvidíte skálu zvanou Pastýřská stěna i s výletní restaurací, kde se s celou rodinou občerstvíte. Pěkný výhled na město si pak užijete z krásné barokní Růžové zahrady.

Jablonné v Podještědí je nejstarším městem severních Čech a vytváří bránu do Lužických hor. Nazývá se městem sv. Zdislavy. Ta tu společně s manželem založila dominikánský klášter. Dominantou města je barokní kostel sv. Vavřince a sv. Zdislavy, jehož vysokou kupoli zahlédnete již z dálky. 

Pokud na dovolené zatoužíte i po návštěvě zahraničí, stojí za zmínku také německá malebná obec Waltersdorf. Zde si můžete prohlédnout unikátní soubor hrázděných a roubených lidových domů.

Lužické hory 3

Lužické hory v zimě i v létě

V zimním období jsou Lužické hory hojně navštěvovaným pohořím. Lyžařským nadšendcům nabízejí řadu ski areálů a lyžařských středisek např. Ski areál v Horním Podluží nebo Ski areál Jedlová v Jiřetíně pod Jedlovou.

V letních horkých dnech se zase můžete schladit v některém z koupališť v Liberci, Děčíně, Varnsdorfu nebo Rumburku.

Široká nabídka ubytování v Lužických horách

Nabídka ubytování v této oblasti je opravdu široká. Turisté mají možnost ubytovat se ve větších městech v hotelech nebo apartmánech, popř. také v útulných penzionech.

Pro milovníky stylového tematického bydlení je možnost nalézt malebné chaty a mnoho místních také nabízí ubytování v soukromí s nádechem venkovského stylu. Pro ty méně náročné je k dispozici i několik kempů.

Ať už navštívíte Lužické hory v jakémkoliv ročním období, jistě Vás uchvátí krásy zdejší přírody a kulturní zajímavosti měst. Neváhejte a zavítejte do Lužických hor, jistě nebudete litovat a užijete si pobyt plný zajímavých zážitků.

Názory a doporučení

Jan Krejčí (ubytovatel) 19.8.2019
Největším lákadlem okolí je Národní park České Švýcarsko, do kterého z naší chalupy vstoupíte pouhým překročením říčky Chřibská Kamenice. Snadno lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko. Oba parky jsou doslova protkány sítí turistických tras jak pro pěší, tak i pro cyklisty.
Eva Kolářová (starší pár - návštěvník) 13.8.2019
paráda
Jan Hurt (ubytovatel) 7.8.2019
Chata Kyjovanka se nachází v Kyjově u Krásné Lípy na rozhraní Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory.
Věra (starší pár - návštěvník) 30.7.2019
rozhledna Jedlová a další rozhledny, malá přehrada Naděje, Jetřichovice (méně lidí než v Hřensku) - krásné vyhlídky, některé náročnější na výstup - odměna výhled, převis Kůlna u Všemil
Vladimír Štich (ubytovatel) 30.7.2019
Určitě nezapomeňte navštívit Hřensko, Pravčickou bránu, sklářské muzeum v Novém Boru, skalní vyhlídky v Jetřichovicích ...
JH (skupina - návštěvník) 29.7.2019
krásný
Vilma Baudišová (ubytovatel) 25.7.2019
Vlčí Hora se nachází v blízkosti Krásné Lípy v Lužických horách u Národního parku České Švýcarsko. Okolí je ideální pro turistické a cyklistické výlety a také pro houbaření. V zimě je možné lyžování na Jedlové Hoře a v Horním Podluží. Možnost vyjížďky na koních v obci Rybniště vzdálené cca 5 km.
Lenka Brandová (skupina - návštěvník) 3.7.2019
mnohé zajímavosti v okolí, např. pivovar Cvikov, bazilika Jablonné v Podještědí, Panská skála, blízká zřícenina hradu Oybin v Německu
Zbyněk ŠMÍD (starší pár - návštěvník) 25.6.2019
V regionu je spousta zajímavých přírodních i stavebních památek a stojí za to tento kraj navštívit.
Ivo Zach (starší pár - návštěvník) 14.6.2019
Zajímavý, pro nás nepoznaný kraj
Ivanka Mrazek (skupina - návštěvník) 4.6.2019
Hřensko, Mariina skála, Rudolfův kamen, Wileminina vyhlíka a další zajímavosti jsou v okolí.