Loading

Ubytovnání v Chřibské

(3 objekty + 31 objektů v okolí 25 km)

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská, v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Chalupa U první skály

Chřibská, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmánová chalupa - klid a pohoda

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská, v obci / ve městě, u vody
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Penzion Relax

Rybniště (Chřibská 2,9 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Chalupa Studený

Česká Kamenice (Chřibská 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Romantická chaloupka pro rodinky

Chalupa U tří soviček

Jetřichovice - Rynartice (Chřibská 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa s bazenem v krásném prostředí

Venkovský domek

Krásná Lípa (Chřibská 4,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Penzion Na konci světa

Jetřichovice (Chřibská 4,7 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Samoobslužný bar, vnitřní bazén a sauna

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Chřibská 5,5 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Apartmán Restaurace Praha - Jetřichovice

Jetřichovice (Chřibská 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Dvoupokojový apartmán v centru obce
1 - 34 / 34

Chřibská

Chřibská 1Chřibská - krásy Českého Švýcarska

V nejsevernějším cípu České republiky se nachází malebné město Chřibská, které proslavila několik stovek let stará sklářská tradice. Nacházela se zde nejstarší sklářská dílna v středoevropském regionu. V okolí Chřibské je možné podnikat v zimě i létě výlety po panenské přírodě a obdivovat tradiční hrázděnou architekturu, která je pro tento příhraniční kraj typická.

Město Chřibská se nachází v Ústeckém kraji, v okrese Děčín, na hranicích s národním parkem České ŠvýcarskoLužických horách. Leží zhruba 16 kilometrů od Vansdorfu ve Šluknovském výběžku a tvoří jej městské části Horní ChřibskáDolní Chřibská, Chřibská a Krásné Pole.

Historie a současnost města

Písemné zmínky datují vznik Chřibské do roku 1352, ale nález kamene s vytesaným letopočtem 1144 dokazuje, že historie města sahá daleko hlouběji do minulosti. Někdy na počátku 15. století zde vznikla sklářská huť, která fungovala do roku 2007, a po celou dobu své existence byla tak nejstarší sklářskou hutí v celé střední Evropě.

V centru obce stojí gotický kostel svatého Jiří. Nedaleko od něj se nachází fara a oba objekty jsou chráněny jako kulturní památky České republiky. Na náměstí najdete sochu svatého Jana Nepomuckého a Panny Marie, které v roce 1752 vytvořil sochař Franz Werner.

Chřibská 2

Na místě zbourané staré radnice se nachází nová pseudogotická radnice. Vpravo od ní stojí rodný dům Tadeáše Haenkeho, významného českého vědce a cestovatele. Mezi technické památky patří vodní náhon a akvadukt z roku 1888 a Horní mlýn na koření.

Okolí Chřibské - atrakce a turistika

Městem Chřibská prochází turistická stezka i cyklotrasa a dají se odtud podnikat výlety na všechny strany. Necelé dva kilometry na východ od města se nachází přírodní rarita Chřibské vodopády. Značená trasa k nim sice nevede, ale cesta není složitá, přímo Vás tam zavede lesní cesta z obce. Vodopády jsou výjimečné tím, že padají kolmo dolů, aniž by se při tom dotýkaly boku skály. Tento typ vodopádů se vyskytuje spíše v tropických oblastech. Od vodopádů se můžete vydat po dřevěných schodech na rozcestí a vrátit se do Chřibské nebo si výlet prodloužit a zamířit po kopci Plešivec k nádraží.

Zhruba 4 kilometry od obce se nachází rozhledna Studenec, která patří k jedné z nejstarších v Čechách. Najdete ji na stejnojmenném vrchu mezi obcemi Líska a Studený. Zhruba ve stejné vzdálenosti se tyčí také krásná kamenná rozhledna Jedlová. Směrem do Šluknovského výběžku je možné navštívit zříceninu hradu Tolštejn.

Řada aktivit se dá provozovat ve zhruba 22 kilometrů vzdáleném Děčíně. Velmi oblíbená je místní zoologická zahrada, která jako jediná v České republice chová medvědy grizzly. Akvárium Rajské ostrovy je oddělenou částí děčínské ZOO a najdete ho v centru města. Nechybí zde ani botanická zahrada Děčín-Libverda. Dominantou města je Zámek Děčín, který se vypíná na skále nad soutokem Labe a Ploučnice.

Chřibská 3

Město Chřibská je díky své poloze na západě Šluknovského výběžku ideální vstupní branou do Českého Švýcarska a Lužických hor. Nachází se v malebném údolí, které obklopují lesy, louky, rybníky a skály, které jsou ideální pro pěší turistiku. V zimě jsou okolní kopce zasněžené a hodí se pro provozování zimních sportů. Pro lyžování můžete využít blízké lyžařské střediska Ski areál Jedlová a Skiareál Mezičky.

Ubytování v Chřibské - na chalupě, ranči i v apartmáně

V centru města se nachází celá řada penzionů, kde si můžete pronajmout pokoj, apartmánů nebo je tu možnost ubytování v soukromí.

Na okraji Chřibské a v jejím bezprostředním okolí jsou k dispozici stylové chaty i tradiční chalupy, zrekonstruované venkovské usedlosti a najdete tu i bydlení na ranči, kde chovají koně.

Díky krásné okolní přírodě i bohatým možnostem trávení volného času představuje Chřibská výborné místo pro trávení Vaší letní i zimní dovolené. Při Vaší návštěvě můžete využít i místní možnosti levného ubytování. Zavítejte do Chřibské čím dříve, abyste naplno poznali a viděli zdejší krásy.