Loading

Ubytování ve Vilémově (okres Děčín)

(1 objekt + 24 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vilémov

Vilémov (okres Děčín), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování se snídaní v Českém Švýcarsku

Wellness penzion BALNIKA

Mikulášovice (Vilémov (okres Děčín) 1,7 km vzdušně), na okra...
Wellness penzion v Českém Švýcarsku

Apartmán Sokolská - Šluknov

Šluknov (Vilémov (okres Děčín) 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemný apartmán za výhodné ceny!

Rekreační chata Sempra

Staré Křečany (Vilémov (okres Děčín) 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Ideální místo pro Váš tématický pobyt

Chalupa Médium

Krásná Lípa (Vilémov (okres Děčín) 10,9 km vzdušně), v obci...
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Vilémov (okres Děčín) 12,6 km vzdušně), na okra...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Penzion Hubertus

Doubice (Vilémov (okres Děčín) 14,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Útulný penzion s venkovním bazénem!

Venkovský domek

Krásná Lípa (Vilémov (okres Děčín) 14,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chalupa U Rybníčku

Jetřichovice (Vilémov (okres Děčín) 15,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chalupa s velkou zahradou u rybníka!

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín) (Vilémov (okres Děčín) 15,3 km vzdušně), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!
1 - 25 / 25

Vilémov (okres Děčín)

Vilémov (okres Děčín) 1

Vaše dovolená ve Šluknovském výběžku

Vilémov je malebná obec v nejsevernější části České republiky ve Šluknovském výběžku, jen kousek od hranic s Německem. Během dovolené ve Vilémově můžete podnikat výlety do blízkého i širšího okolí a poznávat místní přírodní a také historické památky i další atrakce. Na své si zde přijdou turisté, cyklisté i rodiny s malými dětmi.

Vilémov – historie a současnost

Vilémov je malá obec, kterou najdete v okrese Děčínv Ústeckém kraji, na železniční trati RumburkDolní Poustevna. Kousek od obce jsou hranice České republiky a Německa. První písemné zmínky o obci pochází z roku 1410 a s obcí se pojí legenda ze 17. století o zázračném pramenu s léčivou vodou, díky němuž se z obce stalo katolické poutní místo. Z místních památek stojí za zmínku jednolodní barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, sochy svatého Josefa a svaté Anny, křížová cesta, venkovská usedlost č. 71 a měšťanský dům č. 39.

Zajímavé tipy na výlety během dovolené ve Vilémově

V příjemné dojezdové vzdálenosti se nachází národní park České Švýcarsko. Ten je vyhlášený svými nezaměnitelnými skalní útvary. Obdivovat tu můžete rozmanité druhy chráněných rostlin a při optimálních podmínkách také zvířata žijící ve volné přírodě. Z jihu k Českému Švýcarsku přiléhá chráněná krajinná oblast Labské pískovce. Mezi turisticky velmi oblíbená a vyhledávaná místa patří vyhlášená Pravčická brána, Pavlinino údolí nebo vyhlídka Belvedér.

Vilémov (okres Děčín) 2

Vilémovem prochází turistická a cyklistická trasa, takže můžete během své dovolené podnikat výlety do okolní přírody. Z ptačí perspektivy lze obdivovat krajinu Šluknovské pahorkatiny z rozhledny Tanečnice, kam dojdete z obce pěšky. O kousek delší výlet je k rozhledně Vlčí horaCHKO Labské pískovce.

V dobré dojezdové vzdálenosti najdete řadu významných památek, jako je zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí, skalní hrad Sloup a vodní hrad Lipý. Romanticky založení cestovatelé by neměli vynechat zříceninu hradu Blansko na stejnojmenném kopci, mohutnou zříceninu hradu Kamenice nebo na zříceninu hradu Tolštejn.

Vilémova je to jen 26 kilometrů do Děčína, kde najdete řadu atrakcí. Vyhlášená je zoologická zahrada Děčín a její oddělená expozice s akváriem Rajské ostrovy. Nepřehlédnutelnou dominantu města představuje zámek Děčín. Floru lze také poznávat a obdivovat v arboretu Nové Zákupy. O celorepublikové lidové architektuře se dozvíte ve skanzenu Zubrnice necelých 40 kilometrů od obce. Pokud Vás zajímá ještě dávnější historie, udělejte si výlet do repliky velmožského sídla Curia Vítkov.

V zimě je otevřený Ski areál Horní Podluží, vhodný pro rodiny s dětmi nebo Ski areál Jedlová, který je považovaný za nejlepší středisko pro lyžaře a snowboardisty v Lužických horách. V letních měsících se můžete v okruhu do 20 kilometrů vykoupat v několika okolních přírodních, umělých i termálních koupalištích. Celoročně je pak otevřený aquapark Děčín s celou řadou venkovních i krytých atrakcí.

Vilémov (okres Děčín) 3

Možnosti ubytování ve Vilémově a okolí

V obci i v jejím okolí je k dispozici široká nabídka ubytovacích kapacit, kde můžete složit hlavu. V okolních větších městech najdete řadu hotelů, apartmánů a penzionů.

Pokud nemáte na dovolenou příliš velký rozpočet, vyzkoušejte laciné hostely nebo ubytování v soukromí. V případě, že si chcete na výletě užít souznění s přírodou, k dispozici jsou kempy, chatky nebo celé chalupy k pronájmu na víkend nebo celou dovolenou ve Vilémově.

Vilémov je sympatická obec, která může posloužit jako ideální výchozí bod pro podnikání výletů po okolní přírodě nebo za blízkými přírodními i historickými památkami. Poznáte tu jak krajinu nejsevernějšího českého výběžku, tak okolní severočeská města.

Vilémov můžete navštívit po celý rok a vždy je zde co dělat, ať už Vás baví hrady a zámky, přírodní či historické památky, nebo aktivní dovolená v zimě na sjezdovce a v létě na pěších či cyklo výletech. Objevte půvaby Šluknovské pahorkatiny v okolí Vilémova.