Loading

Ubytování v Mikulášovicích

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Wellness penzion BALNIKA

Mikulášovice, na okraji obce / města
Wellness penzion v Českém Švýcarsku

Penzion Vilémov

Vilémov (okres Děčín) (Mikulášovice 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Ubytování se snídaní v Českém Švýcarsku

Apartmán Sokolská - Šluknov

Šluknov (Mikulášovice 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemný apartmán za výhodné ceny!

Chalupa Médium

Krásná Lípa (Mikulášovice 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Rekreační chata Sempra

Staré Křečany (Mikulášovice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Ideální místo pro Váš tématický pobyt

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Mikulášovice 9,3 km vzdušně), na okraji obce...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Penzion Hubertus

Doubice (Mikulášovice 10,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Útulný penzion s venkovním bazénem!

Venkovský domek

Krásná Lípa (Mikulášovice 11,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chalupa U Rybníčku

Jetřichovice (Mikulášovice 12,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Chalupa s velkou zahradou u rybníka!

Chalupa u Zvonku

Jetřichovice (Mikulášovice 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Prostorné ubytování v Českém Švýcarsku
1 - 30 / 30

Mikulášovice

Mikulášovice 1

Kvalitní odpočinek ve Šluknovském výběžku

Sháníte se po opravdu originálním místě, na kterém strávíte několik dní počas své dovolené? V případě, že ano, poohlédněte se po možnostech, které Vám nabízí Ústecký kraj. Zcela konkrétně pak město Mikulášovice, které spadá do okresu Děčín. Najdete ho na území Šluknovského výběžku. Pokud jste k této volbě skeptičtí, zkuste se nechat přesvědčit několika pádnými důvody, proč si právě tato destinace zaslouží Vaši pozornost.

Hned, jak do Mikulášovic přijedete, všimnete si hlubokého lesa, který se táhne mezi městem a nedalekou hranicí se sousedním Německem. Ale nejen, to. Když sjedete jen pár kilometrů do vnitrozemí, stanete uprostřed národního parku České Švýcarsko, jehož dominantou je hojně navštěvovaná Pravčická brána.

Co by kamenem dohodil je i Studený vrch a okouzlující Pavlino údolí. Jestli se Vám však nechce jezdit tak daleko, spoustu krásných zákoutí objevíte i v přilehlé blízkosti města. Když do Mikulášovic přijedete v zimě, nenechte si ujít Velký ledový sloup, který je jen kousek od Krásné Lípy. Po cestě nezapomeňte ani na zastávku u Jeskyně víl. Také se ale můžete sbalit a vyrazit na celodenní výlet do Vilémova, Velkého Šenova nebo Šluknova.

Největší vesnice Rakouska-Uherska -  Mikulášovice

Kdy a kým přesně k založení Mikulášovic došlo, dnes úplně jistě nevíme. Historikové a archeologové však počítají s tím, že se tak mohlo stát někdy v 11. nebo ve 12. století. Některé odvážnější teorie hovoří dokonce o století 10., vše jsou ale pouhé dohady. Jak už bylo uvedeno, dosud nebylo a nejspíš ani nebude vyřešeno ani to, kdo Mikulášovice vlastně založil. Češi tvrdí, že Slované. Němci zase, že to byli Germáni.

Mikulášovice 2

Lidé, kteří v Mikulášovicích žili, se zabývali především zemědělstvím a chovem dobytka. V pozdějších letech se tu velmi rozmohla výroba nožů a prací, které s tímto odvětvím přímo souvisí. Nožířství samozřejmě přilákalo velké množství nových osadníků, kteří se do tehdejší vesnice přestěhovali odjinud.

A tak se stalo, že Mikulášovice najednou čítaly několik tisíc obyvatel a staly se jednou z největších obcí na území celého Rakouska-Uherska. Dnes si toto místo stále drží svůj průmyslový charakter. Dalším hojně zastoupeným odvětvím jsou služby cestovního ruchu.

Kam v Mikulášovicích na výlet?

Nejvýznamnější památkou ve městě je kostel sv. Mikuláše, který má mimořádně povedenou a bohatou vnitřní výzdobu. Další církevní památkou je kaple Nejsvětější Trojice a několik menších kaplí, které jsou buď v centru nebo v jeho okolí. Z těch všech bychom mohli jmenovat například kapli na Tomášově, kapli na Salmově nebo Balzerovu kapli.

Mezi další cenné objekty, které rozhodně stojí za Váš čas a pozornost, patří i měšťanský dům číslo 2, nebo rozhledna Tanečnice. Zájemcům, které lákají chladné zbraně, vřele doporučíme prohlídku Muzea nožířské tradice.

Blízko Mikulášovic je také několik zajímavých zámků a hradních zřícenin. Úplně nejblíž je to do zámku ve Šluknově, který má mimořádnou kulturní i architektonickou hodnotu. Během roku se v něm koná i velká spousta kulturních a společenských akcí, které jsou často pořádané ve spolupráci s některými z partnerských měst v Německu.

Určitě si udělejte výlet i do okresního Děčína, ve kterém je nejen zámek, ale i atraktivní Zoologická zahrada. V hlubokých lesích pak narazíte na zříceninu Brtnického hrádku a na zříceninu Kyjovského hrádku.

Nabídka sportovišť a oddychu v Mikulášovicích

V Mikulášovicích je několik sportovních hřišť, z nichž si vybere i ten nejnáročnější sportovec. Kromě tenisových kurtů a fotbalového hřiště je Vám plně k dispozici i místní kuželna, golf či areál přírodního koupaliště. Komu by to nestačilo, ten se jistě rád projede na kole, nebo si naplánuje pěší túru do otevřené přírody.

Mikulášovice 3

Co se týče lyžování, ani milovníci zimních sportů nepřijdou úplně zkrátka. Nejbližším svahem je Ski areál Jedlová. Tím druhým je lyžařské středisko Horní Podluží. Kdo by se toužil vykoupat, toho pošleme do Aquacentra v asi hodinu vzdálených Teplicích.

Kde se ubytovat v Mikulášovicích?

Ubytování v Mikulášovicích má vcelku vysoký standard. Nejčastěji se tu setkáte s ubytováním v hotelech. Pronajmout si však lze i pokoj v rodinně orientovaných penzionech.

Méně častou, zato však velmi komfortní a cenově dostupnou variantou je ubytování v soukromí. Mimo centrum města je možné přenocovat i v některé z chalup nebo chat.

Šluknovsko je destinace, která se těší čím dál větší oblibě. Proto hoďte za hlavu veškeré strachy i možné předsudky a přijeďte se o tom přesvědčit na vlastní oči. Rozhodně nebudete litovat.

Názory a doporučení

Dana Florková (starší pár - návštěvník) 7.6.2020
V samotné obci moc zajímavostí není, jen v okolí je rozhledna, je to malé pohraniční město, kde jsme narazili jen na jeden obchod, není tam bankomat, moc nefunguje ani platba kartou v jediných dvou otevřených restauracích, ale byli jsme tam týden po uvolnění koronavirových omezení, takže ne vše bylo v provozu.