Loading

Ubytování v Rybništi

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Penzion Relax

Rybniště, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská (Rybniště 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská (Rybniště 2,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Venkovský domek

Krásná Lípa (Rybniště 3,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou (Rybniště 4,0 km vzdušně), na okraji ob...
Hezký malý domeček v Lužických horách

Chalupa Majda

Dolní Podluží (Rybniště 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Samkova chata

Dolní Podluží (Rybniště 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Rekreační domek s bazénem a krbem

Chalupa U první skály

Chřibská (Rybniště 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Apartmánová chalupa - klid a pohoda

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Rybniště 5,0 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Vila Vlčí Hora

Krásná Lípa (Rybniště 6,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderně zařízená vila s velkou zahradou
1 - 32 / 32

Rybniště

Rybniště 1

Za krásami Českého Švýcarska

Toužíte po dokonalém odpočinku v nádherné české přírodě, ale myslíte si, že už jste vše viděli? Možná to není až tak úplně pravda. Bohatě stačí, abyste se vydali do obce Rybniště. To najdete v Ústeckém kraji. Konkrétně pak v okrese Děčín. Proč si myslíme, že se Vám tu bude líbit? Především proto, že je obklopené nepřeberným množstvím úžasných přírodních zákoutí. Některá z nich jsou dokonce natolik známá, že jejich popularita už dávno přesáhla hranice naší země.

Jak už jméno Rybniště napovídá, v jeho katastrálním území se nachází několik rybníků. Mezi ty nejvýznamnější patří Školní rybník a Velký rybník. O něco dál je ještě rybník Světlík. Přilehlým lesem prochází Šluknovská pahorkatina. Kousek od Chřibské je dokonce malý vodopád, Studený vrch a Pavlino údolí.

Největší atrakcí široko daleko je ale Národní park České Švýcarsko. Z blízkých měst bychom Vám doporučili výlet do Krásné Lípy, Jiřetína pod Jedlovou nebo do města Varnsdorf.

Hned na úvod je potřeba říct, že obec Rybniště vznikla spojením několika sousedících obcí. Z toho důvodu se o Rybništi hovoří až na počátku 18. století. O samostatných vesnicích však víme už od 15. století. K vývoji tohoto územního celku výrazně napomohlo železniční spojení s okolními městy.

Ve 2. polovině 19. století tu fungovala sklárna. Později se přidala i velmi významná továrna na výrobu látek. I přes velmi příznivý vývoj obou odvětví byly oba podniky zrušeny. Sklárna zkrachovala během Světové hospodářské krize. Velkou ranou pro továrnu na látky pak bylo bombardování území na konci 2. světové války. V současné době se Rybniště orientuje především na podporu cestovního ruchu.

Co by Vám nemělo uniknout?

Rybniště 2

Protože je Rybniště poskládané z několika částí, z nichž některé vznikly poměrně nedávno, není tu mnoho historických památek. Dominantní stavbou je kostel sv. Josefa z počátku 20. století. Pozorní cestovatelé nejspíš zaznamenají i kapli Tří králů. Mimo obec jsou také samostatně stojící boží muka.

Nemusíte mít ale strach, že byste během prázdnin neměli co dělat. Vaše první kroky by měly vést do Českého Švýcarska, ve kterém je světově proslulá Pravčická brána. Impozantní je i prohlídka Edmundovy a Divoké soutěsky. Vzhledem k terénu je potřeba počítat s tím, že některé úseky jsou pro člověka dostupné jen díky plavbě lodí. V zimě určitě nevynechejte ani zastávku u Brtnických ledopádů, ze kterých ční i několikametrové rampouchy.

Co se týče hradů a zámků, zdejší region je bohatý na zvýšený výskyt hradních zřícenin. Asi nejzajímavější z nich je hrad Šaunštejn, ze kterého je dokonalý výhled do širokého okolí. Děti i dospělí si dozajista oblíbí i zámek v Benešově nad Ploučnicí, na kterém jsou patrné vlivy ze sousedního Německa. Významným turistickým cílem je i zámek v Děčíně, v jehož blízkosti je vyhlášená Zoologická zahrada. Úžasnou památkou je i neobvykle řešená Loreta v Rumburku.

Byla by také velká škoda, pokud byste na krajinu neshlédli z některé z rozhleden. Tou nejbližší je Jedlová. Mezi další patří rozhledna Dymník, vyhlídka Růženka v obci Růžová nebo rozhledna Děčínský Sněžník.

Kromě toho, že je zdejší oblast příznivě nakloněna pěší turistice a procházkám si tu zajezdíte i na kole. V Rybništi je v provozu i fotbalové a dětské hřiště. Zájemci tu mohou absolvovat projížďku na koni. V Jedlové funguje lanové centrum. Vzhledem k přírodním podmínkám si tu nezřídka zalezete po skalách. Co se týče koupání, nejlepší variantu pro Vás a Vaše děti představuje Aquaparku Babylon v ne příliš vzdáleném Liberci.

Rybniště 3

V zimě je to, co by kamenem dohodil hned ke dvěma lyžařským střediskům. Jedním z nich je Ski areál Horní Podluží. Menší sjezdovku má i Jedlová. Pokud by Vám ani tohle nestačilo, během chvilky stanete na svahu Ski areálu Ještěd v Liberci.

Ubytování v Rybništi

V Rybništi je několik typů ubytování. Vysoký komfort Vám nabídne některý z penzionů. Netradiční zážitek Vás čeká v případě, že si pro čerpání dovolené zvolíte ubytování na ranči. Kdo preferuje nejvyšší možnou míru soukromí, tomu bude vyhovovat pronájem prázdninového domu, nebo ubytování v soukromí. Cenově dostupná je i síť rekreačních chalup a chat.

Z Rybniště budete mít všechny památky a zajímavá místa Ústecka takřka na dosah ruky. Krásné prostředí a široká škála aktivit bude vyhovovat i rodičům, kteří si přejí cestovat s malými dětmi. Tak se sbalte ještě dnes a přijeďte si odpočinout právě sem.