Loading

Ubytování v Mařenicích

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Lužické hory

Mařenice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa v Lužických horách

Penzion Fabrika Cvikov

Cvikov (Mařenice 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Unikátní penzion s velkou zahradou

Penzion U skály

Kytlice (Mařenice 9,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Penzion s restaurací v Lužických horách

Ubytování Bohemia

Sloup v Čechách (Mařenice 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Chalupa pro velkou partu i rodiny

Chalupa U Potoka Sloup v Čechách

Sloup v Čechách (Mařenice 9,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Turistický ráj na úpatí Lužických hor

Apartmány Moudrá Anna

Nový Bor (Mařenice 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Výhodné ubytování s bazénem a saunou!

Penzion Falknov

Kytlice (Mařenice 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v Českém Švýcarsku!

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice (Mařenice 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Jiřetínská chaloupka

Jiřetín pod Jedlovou (Mařenice 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Krásné samostatné apartmány v roubence

Apartmán Koňák

Nový Bor (Mařenice 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu
1 - 31 / 31

Mařenice

Mařenice 1

Mařenice v obklopení významných měst

Mařenice se nachází v Libereckém kraji, v okrese Česká Lípa a jejich severní část leží na hranici s Německem. Obec obklopují významná města, jako je Hrádek nad Nisou, Jablonné v Podještědí, Cvikov, Nový Bor, Varnsdorf a na německé straně město Zittau. Celé území Mařenic je součástí chráněné krajinné oblasti Lužické hory.

První zmínka o obci sahá do roku 1372. V současné době zde žije 340 obyvatel. Dominantou je kostel Máří Magdaleny, jehož výstavba se dokončila v roce 1714. Významné je i barokní sousoší umístěné před obecním úřadem zobrazující historické postavy našich dějin. Mařenice jsou oblíbené pro cestovatele v létě i v zimě, své si zde užijí příznivci pěší turistiky i cyklisti.

Navštívíte významné body jako největší ledovou jeskyni u přehrady Naděje. Led v ní se vyskytuje celoročně a je proto oblíbeným cílem. Vaše kroky mohou směřovat i na skály Krkavčí kameny přímo na hranicích s Německem, horu Luž a horu Hvozd. Příjemné chvíle u vody strávíte na koupalištích v Horní Světlé a v Heřmanicích.

Oblíbená výletní místa v letním období

Letní počasí Vás naláká k toulkám přírodou. Narazíte na zajímavé památky, například zříceniny hradů Milštejn a Tolštejn. Zavítáte do skalního barokního hradu Sloup. Z něj se zachovaly zbylé budovy, skalní kostel a kaple.

Mařenice 2

Skála Na Stráži je sídlem rozhledny postavené v roce 2011. Krásný výhled si dopřejete z kamenné rozhledny na Jedlové. V blízkosti Jablonného v Podještědí zavítáte do renesančního zámku Lemberk obklopeného hustými lesy.

Výlet pro celou rodinu do ZOO Liberec se stane nezapomenutelným. Děti nadchne velké množství druhů zvířat, zejména pak bílý tygr indický. Mimo jiné se vyřádí na prolézačkách ze dřeva a dalších doprovodných atrakcích.

Liberci Vás uvítá centrum Babylon, největší zábavní komplex v severních Čechách. Kromě aquaparku si centrum připravilo pořádnou dávku zábavy ve formě Lunaparku, 4D kina, Laser game a mnoha dalších nezapomenutelných zážitků.

Lužických horách si nejlépe zalyžujete a procvičíte jízdu na snowboardu ve Ski areálu Jedlová. Vychutnáte si dvě sjezdovky, večerní lyžování a také BigShock snow park plný skoků a překážek. Severně od České Lípy navštívíte Ski areál Polevsko. Dva svahy s jedním vlekem jsou připraveny pro zdatné lyžaře i začátečníky a děti.

Vaše zkřehlé tělo prohřejete v termálních lázních Chrastava u Liberce. Veřejné lázně Vás vřele přivítají a dopřejí Vám relaxaci v bazénu se slanou vodou z místního vrtu. Teplota vody je příjemných 32-35°C. Máte možnost užít si také ostatní wellness služby, jako je finská a parní sauna, vířivka a sluneční terasa.

Mařenice 3

Ubytování v Mařenicích i okolí

Mařenice jsou plné penzionů vhodných pro početné rodiny na dovolené i party přátel na výletě. Penziony jsou umístěny v krásné přírodě Lužických hor, což se odráží i na jejich stylu. Jedná se zejména o klasické roubenky se zahradou s možností grilování a trávení společného času ve venkovním posezení. Využijete i přilehlé restaurace a dopřejete si příjemné chvíle s rodinou.

Roubený styl se promítá i do chat a chalupMařenicích skýtajících další možnost ubytování. Uvítají ho zejména dobrodruzi, kteří si rádi na dovolené uvaří a obslouží se sami. Dopřát si můžete také venkovní zázemí s možností tradičního opékání špekáčků na ohništi. Stanete se součástí tamní přírody a užijete si vycházky do lesů a stezek.

Pokud si za ubytování rádi připlatíte, pak určitě zvolíte jeden z okolních hotelů. Na oplátku se Vám dostane skvělého komfortu a vynikajících služeb. Vám už nic nezabrání trávit čas s rodinou bez starostí a užívat si výletů a památek s pocitem, že se do hotelu vrátíte pouze odpočívat a nabírat síly na další den.

Lužické hory spadají do chráněné krajinné oblasti, tedy i celé území Mařenic. Pokud je zvolíte pro Vaši dovolenou, můžete obdivovat nejen tamní krásy přírody, ale také bohaté kulturní památky v obci i jejím okolí.