Loading

Ubytování ve Sloupu v Čechách

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Bohemia

Sloup v Čechách, v obci / ve městě, u koupaliště
Chalupa pro velkou partu i rodiny

Chalupa U Potoka Sloup v Čechách

Sloup v Čechách, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Turistický ráj na úpatí Lužických hor

Apartmán Koňák

Nový Bor (Sloup v Čechách 2,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu

Apartmány Moudrá Anna

Nový Bor (Sloup v Čechách 2,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Výhodné ubytování s bazénem a saunou!

Apartmán U památného buku

Česká Lípa (Sloup v Čechách 6,3 km vzdušně), na okraji obce...
Klid pod památným stromem u lesa

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov (Sloup v Čechách 7,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Venkovské apartmá Tiché pastviny

Kamenický Šenov (Sloup v Čechách 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Romantické ubytování uprostřed pastvin!

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice (Sloup v Čechách 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný pension s mini pivovarem

Penzion U skály

Kytlice (Sloup v Čechách 9,7 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Penzion s restaurací v Lužických horách

Chalupa Vilda

Kamenický Šenov (Sloup v Čechách 10,2 km vzdušně), na okraji...
Chalupa v klidném prostředí u lesa
1 - 34 / 34

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách 1

Sloup v Čechách – místo romantických dovolených

Pokud toužíte po romantické dovolené, tak není nutné jet až do Benátek nebo Paříže. Navštivte obec Sloup v Čechách na Českolipsku, což je i název okresu, do kterého Sloup spadá – tedy okres Česká Lípa. Tato oblast v podhůří Lužických hor je bohatá na přírodní krásy a historické památky. Jedná se o krásné místo, které vyhledávají turisté nejen z České republiky, ale také ze zahraničí.

Obec spadá pod správu Libereckého kraje a katastrálně sousedí s městem Nový Bor. Do Sloupu se nejjednodušeji dostanete autem nebo autobusem, kolem obce vede několik hlavních tahů ze středních Čech na sever. Pokud se rozhodnete cestovat vlakem, tak musíte jet do Nového Boru, kde přesednete na autobus. Ten Vás dopraví do sloupu, kde Vás čeká nádherná dovolená.

Soužití člověka a přírody

Sloup v Čechách je vesnička s bohatou historií. První zmínky sahají do 14. století, konkrétně do roku 1318. Díky své výhodné poloze na cestě z Prahy na sever země, byla tato vesnice bohatá. V historii se ve vesnici nacházely dva mlýny, zrcadlárna, zlatotepectví a další luxusní řemesla.

Dnes v obci žije přes 700 obyvatel, kteří mezi sebe rádi vítají cestovatele. Pokud se mezi cestovatele ve Sloupě přidáte, tak si povšimněte, jak úžasně se tady spojuje činnost člověka s přírodou.

Nádherným příkladem této symbiózy je zdejší dominanta v podobě Skalního hradu a poustevny. Na 30 metrů vysoké skále se nachází hrad, s kostelíkem, ve kterém se pořádají i svatby. Hradem Vás provede zdejší kastelán, který prohlídku doprovodí poutavým výkladem.

Ve Sloupu se nachází i zámek, empírového stylu, který obýval rod Kinských. Dnes si můžete zámek prohlédnout bohužel jen zvenčí, vnitřek není veřejnosti přístupný.

Další unikát, který deklaruje soužití člověka a přírody je lesní divadlo. Jedná se o opravdové divadlo s jevištěm, hledištěm a herci, kteří na něm hrají. Toto pozoruhodné místo v roce 2020 oslaví již sto let existence. Určitě toto míst neváhejte navštívit, i kdyby se zrovna nic nehrálo, tak to místo má svůj půvabem a kde jinde něco takového uvidíte. Pokud chcete shlédnout divadelní vystoupení, tak největší šanci máte v době letních prázdnin.

Sloup v Čechách 2

Pro turisty jako Vy, jsou ve Sloupu připraveny vycházkové okruhy, které vedou ven z centra obce do okolních lesů, kde se skýtá celá řada zajímavých míst. Krásným cílem pro výlet nebo procházku je rozhledna Na Stráži, ze které si můžete prohlédnout celé okolí vesnice.

Mimo jiné uvidíte lesy, ve kterých se nachází několik jeskyní. Za zmínku určitě stojí kupříkladu Samuelova jeskyně. Tuto jeskyni vyhloubil poustevník Samuel Görner, který v ní prožil 17 let svého života. V místních pískovcových skalách je jeskyní více, například Švédská, Pustý Kostel nebo Jezevčí díra. Dominantou těchto skalních útvarů je Sloupské skalní město, které se skládá z různých útvarů, které byly do pískovcové skály vyhloubeny.

Pokud jste do Sloupu zavítali v létě, můžete tyto místa procházet pěšky v rámci procházek nebo na kole po vyznačených cyklostezkách. Od jara do podzimu do Sloupu míří také lezci, kteří rádi zdolávají zdejší skalní útvary. V zimním období můžete rovněž vyrazit na romantické procházky zasněženou krajinou anebo využít běžky.

Dovolená ve sloupu v Čechách samozřejmě není jen o výletech, ale i o rekreaci. V létě určitě oceníte přítomnost přírodního koupaliště. Jako koupaliště slouží Radvanecký rybník, na jehož břehu je kompletní zázemí pro rekreanty. Díky pískové pláži se budete cítit jako u moře. Maximální komfort zajistí stánky s občerstvením, restaurace nebo toalety a parkoviště u pláže. Kromě koupání a opalování můžete být také aktivní a navštívit lanové centrum, zahrát si plážový volejbal, půjčit loďku v místní půjčovně loděk a vyplout na rybník.

Sloup v Čechách je obec s bohatou historií, ale poskytuje veškeré moderní služby, které na dovolené vyhledáváte. V obci tedy najdete restaurace, kavárnu, poštu nebo samoobsluhu. Najdete tady prostě všechno, co potřebujete ke krásné dovolené. Pokud byste přesto chtěli poznat okolí, podívejme se kam ze Sloupu vyrazit na výlet.

Blízké okolí Sloupu v Čechách

Ze Sloupu v Čechách můžete vyrazit na různé výlety po okolí. V létě i zimě stojí za návštěvu město Česká Lípa, která láká především svým historickým centrem, vodním hradem Lipý anebo letohrádkem Červený dům. Každoročně se zde koná i několik hudebních festivalů.

Obdivovatele přírodních krás určitě zaujme Máchovo jezero a jeho okolí, které cestovatele chytí za srdce a stálo by i za samostatnou dovolenou.

V okolí Sloupu v Čechách je i několik historických památek, jako zřícenina hradu Kamenice nebo zámek Lemberk.

Pokud jste do Sloupu dorazili na zimní dovolenou, tak bude nejspíše chtít vyrazit na lyže. Ani to není problém, protože do půl hodiny cesty autem ze Sloupu se nacházejí ski areály. Nejblíže je lyžařský areál Polevsko, který nabízí dva svahy, vlek a umělé zasněžen&iacut