Loading

Ubytování v Českém středohoří

(4 objekty)

Kemp Děčín

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Mobilhaus Malé Žernoseky

Malé Žernoseky, v obci / ve městě
Ubytovaní v klidném prostředí venkova

Chalupa Nord ranč

Bohatice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa na ranči

Chata Holany

Holany, v rekreační oblasti, v lese
Chata v blízkosti Holanských rybníků
1 - 4 / 4

České středohoří

České středohoří se nachází v severozápadních Čechách, v blízkosti města Ústí nad Labem. Nejčastějším turistickým cílem tohoto pohoří je vrchol Milešovka, který je navštěvován hlavně díky své dobré přístupnosti a hezkému výhledu.

Kromě různých vrcholů však nabízí České středohoří mnoho dalších míst, která stojí za to navštívit. Budete-li chtít toto pohoří procestovat křížem krážem, bude to na dlouho, České středohoří totiž na délku měří zhruba 70 kilometrů.

Turistika v Českém středohoří

Dominantou Českého středohoří je hora Milešovka (837 m n. m.). Po výstupu na její vrchol se můžete těšit na nezapomenutelný výhled z dvacet metrů vysoké rozhledny. Již před 200 lety prohlásil známý německý přírodovědec a cestovatel Alexander von Humboldt výhled z Milešovky za třetí nejhezčí na světě. Za zmínku stojí i to, že se jedná o největrnější horu v České republice.

Kromě Milešovky stojí za návštěvu i další vrcholy. Můžete se vydat na kopce Oblík, Srdov a Brník, které se nacházejí blízko sebe a stihnete je tak navštívit všechny tři najednou. Jedná se o nenáročnou procházku. Vyrazit můžete také na vrch Sedlo, přes který vede jediná hřebenová trasa Českého středohoří.

Pokud Vás příroda neláká, zajeďte si do blízkých měst. Na kraji Českého středohoří se nacházejí Litoměřice, které nabízí spoustu historických památek a zajímavých míst. V centru můžete navštívit například vyhlídkovou věž Kalich, z které uvidíte litoměřické náměstí jako na dlani. Za návštěvu určitě stojí i Ústí nad Labem, Most nebo Teplice.

Krásné hrady a zámky

Máte-li v plánu dovolenou v Českém středohoří, neměli byste zapomenout ani na to, že se zde nachází několik nádherných hradů a zámků. Často navštěvovanou zříceninou je Hazmburk u Lovosic, který se nachází na 418 metrů vysokém kopci. Hazmburk nemůžete minout, jeho dvě věže jsou vidět snad ze všech stran a to na několik desítek kilometrů daleko.

Symbolem města Ústí nad Labem je pak zřícenina Střekov, která stojí na skále přímo nad řekou Labe. Říká se, že Střekov patří k nejromantičtějším českým hradům, inspiroval totiž mnoho významných umělců jako byli K. H. Mácha nebo J. W. Goethe.

Pokud rádi navštěvujete zámky, pak můžete popřemýšlet o návštěvě renesančního zámku v Libochovicích, který si nechal postavit rod Lobkowiczů v 16. století. Součástí tohoto zámku je i park, založený jako francouzský. Za zmínku rozhodně stojí i zámek Skalka, který byl postaven v barokním stylu.

České středohoří v létě i zimě

Vydáte-li se na dovolenou do Českého středohoří v horkých dnech, pak možná budete přemýšlet o tom, kde se vykoupat. Můžete se vydat k jezeru Chmelař za městem Úštěk, které nabízí dvě upravované písčité pláže a po většinu letní sezóny i čistou vodu. Svlažit se lze také v Žernoseckém jezeru v obci Píšťany. Nedaleko Českého středohoří se rozkládá i proslulé Máchovo jezero, v jehož blízkosti najdete kromě koupání i různé diskotéky a hudební festivaly.

Mimo přírodních koupališť se můžete vydat na umělé koupaliště v Litoměřicích, termální koupaliště Brná v Ústí nad Labem nebo do aquaparku v Mostě

Máte-li rádi lyžování, asi budete mírně zklamaní. Nachází se zde totiž pouze jediné lyžařské středisko Pohoří v Malečově. K areálu náleží velké parkoviště a není tak problém sem dojíždět autem.

Rozmanité možnosti ubytování v Českém středohoří

I když tato oblast stále není tolik navštěvovaná jako například Šumava, možností k ubytování je tu víc než dost. Zakotvit tak můžete v některém z hotelů, penzionů nebo apartmánů. Pokud preferujete klidnější dovolenou, využijte ubytování v soukromí nebo chalupy. Méně nároční návštěvníci ocení i nabídky levného ubytování.

Návštěva Českého středohoří je vhodná pro rodiny s dětmi, páry, ale i starší osoby. Tato oblast má tedy co nabídnout všem věkovým kategoriím a je skvělým místem pro strávení příjemné dovolené.

Názory a doporučení

Dana Vyhnálková (ubytovatel) 3.12.2018
Obec leží na levém břehu řeky Labe v údolí zvaném Brána Čech - Porta Bohemica. Je díky své poloze výborně dostupná po silnici, železnici, tak i sítí páteřních cyklotras (Labská magistrála, cyklost. z Vlastislavi do M. Žernosek, vinařská cyklost. od V. Žernosek do Mělníka), turistických tras (Opárenské údolí, Černodolský nebo Opárenský mlýn, Národní přír. rezervace Lovoš (570m n. m. ), naučná stezka Lovoš - Boreč, Borečský vrch (446m n. m. ) s tzv. „ventaroly“ a teplotním rozdílem mezi okolím a vrcholem až 16°C, Nár. přír. rezervace Milešovka (837m n. m. ), vrch Kletečná (706m n. m. ), a další ) i po vodní cestě řeky Labe. Tipy na výlety autem nebo vlakem: hora Říp, Státní zámek Libochovice, Státní zámek Ploskovice, pevnost a muzeum Terezín, město Litoměřice s Máchovou světničkou, Muzeum lidové architektury a Muzeum železnice – Zubrnice, Muzeum českého granátu v Třebenicích, zříceniny hradů Oparno, Košťálov a Hazmburk, zřícenina husitského hradu Kalich, vodní hrad Budyně n. Ohří, hrad Střekov, Dubický kostelík s vyhlídkou, Vaňovské vodopády ale např. i ZOO v Ústí nad Labem a Děčíně nebo ZOOpark v Chomutově. Možnosti koupání: Žernosecké jezero, koupaliště Lovosice, koupaliště Na Písečném ostrově Litoměřice, jezero Milada, jezero Chmelař.