Loading

Ubytování v Oseku (okres Teplice)

(0 objektů + 4 objekty v okolí 25 km)

Chalupa U Studánky

Moldava (Osek (okres Teplice) 7,5 km vzdušně), v obci / ve m...
Chalupa pro skupiny s krbem a saunou

Ubytování Gerhard Klíny

Klíny (Osek (okres Teplice) 8,6 km vzdušně), v rekreační obl...
Ubytování v centru lyžařského areálu

Penzion Hájovna

Klíny (Osek (okres Teplice) 10,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný penzion na samotě u lesa

Penzion Stará Hračkárna

Český Jiřetín (Osek (okres Teplice) 13,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Studia v Krušných horách s infrasaunou!
1 - 4 / 4

Osek (okres Teplice)

Osek (okres Teplice) 1

Osek je historické město v podhůří Krušných horMostecké pánvi. Leží v Ústeckém kraji ve vzdálenosti asi 16 km na západ od okresního města Teplice, 5 km na severovýchod od Litvínova a 5 km na severozápad od Duchcova. Protéká jím Osecký potok.

Vychutnejte si procházky Osekem a jeho okolím

Historie města je úzce spjata s cisterciáckým klášterem z počátku 13. století. Interiér kláštera ukrývá kulturní památku mezinárodního významu evidovanou UNESCO – otáčecí kamenný pulpit (řečnický či čtecí pult). Součástí kláštera je kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Velký význam osadě přinesla naleziště cínu a stříbra ve 14. století a vznik textilní manufaktury na konci 17. století. O dvě století později manufaktury nahradily továrny, rozvíjela se těžba hnědého uhlí a doprava. V r. 1872 byla obec povýšena na město. V roce 1914 ze Starého a Nového Oseku vzniklo město s jednotným názvem Osek.

Ve východní části města se nachází barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1714, vystavěný na místě původního románského kostela. Další sakrální památkou je kaple sv. Kateřiny a sv. Barbory z 13. století, stojí na náměstí před klášterem. O hodně mladší je kostel Nejsvětějšího srdce Ježišova, postavený v novobarokním slohu začátkem 20. století.

Osek je vyhledávaným turistickým cílem. Kromě kláštera a zříceniny hradu nabízí město další turistické aktivity. Každoročně koncem srpna se zde koná Osecká pouť spojená s výstavou historických řemesel a lidových umění v klášteře a výstavou železniční techniky.

Z Oseku se vydejte na výlety

K turistice, cykloturistice a houbaření vybízejí okolité zalesněné vrchy. Osek je východiskem do přírody Krušných hor, městem a jeho okolím vede naučná stezka Přírodou a dějinami Oseku. Spojuje poznání přírodních zajímavostí s historickými a kulturními památkami oblasti. Na začátku stezky je významný Památník obětem katastrofy na dole Nelson, sousoší horníka a ženy.

Dále Vás stezka provede skalnatým útvarem Salesiova výšina, přírodní rezervací Vlčí důl se starými bukovými porosty pralesního charakteru a túru ukončíte opět v Oseku u největší hradní zříceniny v Čechách, hradu Rýzmburk z poloviny 13. století. Dnes je zarostlý stromy a kvůli narušené statice a padajícím kamenům z hradních zdí se turisticky nevyužívá, stále je ale oblíbeným cílem výletů.

Osek (okres Teplice) 2

K turistickým výletům patří i vyhlídky, které Vám poskytnou překrásný výhled do okolí. Rozhledna na Vlčí hoře slouží jako telekomunikační stanice, ale ve výšce 15 metrů zde byla zřízena vyhlídková plošina, na kterou se dostanete po zdolání volně přístupného točitého schodiště. Další je Dušanova vyhlídka, menší skalní útvar na úbočí vrchu Stropník nedaleko města, ke které se dostanete po turistické stezce. Místem nádherných dalekých výhledů je i vrch Izolák, který Vám nabídne jedinečný pohled na panorama města i na pás Krušných hor a Českého středohoří.

Pěkný výlet můžete podniknout i do okresního města Teplice. Kromě návštěvy místního aquaparku zavítejte i do botanické zahrady. Z Teplic se vydejte asi 8 km jihozápadním směrem a dostanete se do Duchcova, kde si určitě nenechte ujít prohlídku státního zámku Duchcov. Bývalá rezidence rodu Valdštejnů na vás zapůsobí svou atmosférou, ke které přispěl i proslulý italský dobrodruh a světoběžník Giacomo Casanova, který tu zvěčnil a završil svůj život.

Aktivní vyžití v Oseku a okolí

V bezprostřední blízkosti přírodního koupaliště v Oseku najdete 3D bludiště a minigolfové hřiště, takže den můžete příjemně strávit sluněním a koupáním a navíc i užít si zábavu s rodinou či přáteli. Příjemné osvěžení během horkých letních dnů najdete i u jezera Barbora, asi 5 km na jihovýchod od Oseku. Pro vynikající kvalitu vody a hloubku místy až 40 metrů je vhodné k potápění, jízdám na plachetnici, windsurfingu a jiným vodním sportům.

Jestliže zatoužíte po koupání v případě nepříznivého počasí či v zimních měsících, využijte možnosti, které Vám nabízí Aquacentrum Teplice či Aquadrom Most.

Nejenom letní ale i zimní rekreace má v Oseku své kouzlo. Díky členitému terénu a výskytu četných vrchů v okolí města budete mít dost možností hlavně k běhu na lyžích nebo sáňkování. Nedaleko, přibližně 7 km na sever od Oseku, v Ski areálu Sport Centrum Bouřňák, budete mít k dispozici několik sjezdovek pro začínající i zkušené lyžaře. Středisko zabezpečuje i dobře upravené tratě pro běžecké a skialpinistické lyžování.

Osek (okres Teplice) 3

V mostecké části Krušných hor je velmi oblíbený rodinný Sport areál Klíny, který nabízí zázemí pro letní i zimní rekreaci, věnovat se zde můžete sjezdovému i běžeckému lyžování, snowboardingu ale i indoor aktivitám, jako např. lezení na lezecké stěně.

Jaké máte možnosti ubytování v Oseku?

K správnému strávení dobré dovolené patří bezesporu i příjemné a pohodlné ubytování. Toto Vám v Oseku poskytnou penziony a ubytování v soukromí. Skutečně levné ubytování najdete v chatách v bezprostřední blízkosti městečka či autokempech, které Vás ubytují v chatách a bungalovech. Přijet sem můžete i s vlastním karavanem či stanem.

Nebraňte se kouzlu čarokrásné podkrušnohorské přírody, po které Vás provedou četné turistické cesty. Najdete zde nejen přírodní zajímavosti, ale i odkaz, který zde zanechali naši předci v podobě kulturních památek. Buďte si jisti, že dovolená v Oseku ve Vás zanechá příjemné pocity, které Vás přinutí se sem vracet.