Loading

Ubytování v Boleboři

(2 objekty + 1 objekt v okolí 25 km)

Horský hotel Svahová

Boleboř, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulný hotel přímo u vleku, se saunou

Chata na louce

Boleboř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klasická chata v Krušných horách

Ubytování Gerhard Klíny

Klíny (Boleboř 14,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Ubytování v centru lyžařského areálu
1 - 3 / 3

Boleboř

Boleboř 1

Dovolená v srdci Krušných hor

Vydáte-li se do Ústeckého kraje a konkrétně do oblasti okolo Chomutova, brzy narazíte na obec s poetickým jménem Boleboř. Kolem obce se rozprostírají bohaté lesy a krásná příroda, která jistě nadchne všechny milovníky romantických procházek. Pokud Vás ale venkov začne nudit, během chvilky se lze přesunout do nedalekého Chomutova, Litvínova či Mostu. Blízko je i státní hranice s Německem.

První zmínka o obci pochází ze 14. století. Zdejší komunita nebyla nijak početná. Ti, kteří se rozhodli v Boleboři žít se věnovali převážně zemědělství a lesnictví. V průběhu 19. století obec začala pomalu vzkvétat. Budovaly se reprezentativní stavby a zdejší obyvatelé se zaměřili na podporu cestovního ruchu. Tento trend je patrný i v dnešních dnech.

Co lze podniknout v Boleboři?

Pokud se do obce vydáte, určitě si běžte prohlédnout hrázděné domy, které jsou pro tuto oblast celkem typické. Tento typ architektury pochází ze sousedního Německa, kde má tradici již po několik staletí. V jiných částech země se s tímto typem stavby téměř nesetkáte. Významnou památkou v obci je i socha sv. Donáta z 18. století. Podle náboženského výkladu se jedná o ochránce před bouřkou. Vezmeme-li v úvahu, kolikrát obec Boleboř vyhořela, výstavba sochy měla jistě své historické opodstatnění.

Boleboř 2

Jestli-že se rozhodnete pro výlet do okolí, určitě se zastavte na hradě Střekov v blízkosti Ústí nad Labem. Jednalo se o významný obranný hrad, který byl v kopcích vidět už z poměrně velké dálky. Ačkoliv hrad díky své strategické pozici často měnil majitele, do dnešních dní se zachovala řada původních hradních prvků. Krom hradní věže je tu i torzo hlavního paláce. Z hradu je i nádherný výhled do dalekého okolí.

Blízko obce je i zámek Červený Hrádek, kam s rodinou či přáteli dojdete klidně pěšky. V době, kdy byl zámek v držení rodu Rottenhanů byla vybudována kaple, rozšířena zámecká zahrada a i samotná vnější podoba zámku byla mírně upravena tak, aby zachycovala nejmodernější trendy své doby. Dnes zde najdete komentované prohlídky zámeckých interiérů a expozici technického muzea.

Na rekreaci do Boleboře

Vzhledem k tomu, že se celá řada zdejších přehrad nachází v ochranném pásmu, koupání si užijete především v aquaparcích a bazénech. Jedním z nich je Aquasvět Chomutov, který je od obce vzdálený jen 15 minut jízdy autem. Najdete tu plavecký bazén, wellness zónu, brouzdaliště a řadu vodních atrakcí. Druhou možností je pak návštěva Aquadromu Most, který nabízí koupání i ve venkovních prostorách centra. Krom bazénů a brouzdališť se můžete venku věnovat i dalším sportům, jako je třeba volejbal nebo golf.

Boleboř 3

V zimních měsících oceníte provoz několika lanovek, které jsou od obce jen pár minut jízdy autem. Jednou z nich je lanovka ve Skiareálu Klínovec. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, čeká Vás vzrušující podívaná ze samého vrcholu hory. Ve Skiareálu Klínovec si pak užijete přes 30 km sjezdařských tratí. Pro děti je tu zřízeno dětské centrum a dětský koutek, takže si sportu užijete dosyta i v případě, že Vaše děti už budou z lyží bolet nožičky.

Možnosti ubytování v obci Boleboř

Přímo v obci je možné využít ubytování v hotelech. V dobré dojezdové vzdálenosti od obce najdete i řadu cenově dostupných penzionůapartmánů a privátů. Nejlépe však uděláte, pokud si vyberete ze široké nabídky ubytování v chalupách a chatách. Zvolit si můžete chaty a chalupy přímo v Boleboři, ale i v jejím přilehlém okolí.

Boleboř je ideálním místem pro trávení klidné rodinné dovolené. Přijeďte a o kvalitách této obce se přesvědčte na vlastní oči.