Loading

Ubytování v Klínech

(2 objekty + 6 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Gerhard Klíny

Klíny, v rekreační oblasti, u vleku
Ubytování v centru lyžařského areálu

Penzion Hájovna

Klíny, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný penzion na samotě u lesa

Penzion Stará Hračkárna

Český Jiřetín (Klíny 7,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Studia v Krušných horách s infrasaunou!

Chalupa U Studánky

Moldava (Klíny 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Chalupa pro skupiny s krbem a saunou

Penzion Horská

Mikulov (okres Teplice) (Klíny 13,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Pěkné pokoje, krb, přímo pod svahem...

Horský hotel Svahová

Boleboř (Klíny 13,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Útulný hotel přímo u vleku, se saunou

Chata na louce

Boleboř (Klíny 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klasická chata v Krušných horách

Hotel ForRest

Chomutov (Klíny 19,5 km vzdušně), na samotě, v lese
Krásný výhled, restaurace i wellness
1 - 8 / 8

Klíny

Klíny 1

Přírodní krásy severu Čech i bohatá nabídka zimních sportů

Obec Klíny není velká, ale nabízí mnoho turistických zajímavostí a poklidnou přírodu. Klíny jsou ideálním místem pro rekreaci, čemuž také odpovídá velice dobré zázemí pro všechny turisty. Ať už sem přijedete v létě nebo v zimě, na jednodenní výlet nebo na celou dovolenou, budete vždy mít co objevovat a co podnikat.

Klíny se nachází v okrese Most v Ústeckém kraji, jen několik kilometrů od hranic s Německem. První písemná zmínka o nich pochází z roku 1355. Obec leží ve východní části Krušných hor a nejbližším větším městem je Litvínov, dále pak Most a Teplice.

Klíny – sportovní využití, okolní příroda a další zajímavosti

Na západní straně Klínů najdete Mračný vrch a na východě zase Šumavský důl. Okolní hory a svahy vytvořily z této lokality skvělé centrum zimních sportů. Obec je nejčastěji navštěvovaná za účelem lyžování a snowboardování. Sport areál Klíny je díky mírnějšímu svahu a sedačkové lanovce vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi. Pouhých 7 kilometrů je vzdálený Ski areál Český Jiřetín, který má pověst jednoho z nejlepších středisek v Krušných horách. Krušnohorská lyžařská magistrála však není jedinou variantou sportovního využití.

V dojezdové vzdálenosti se celoročně můžete vykoupat v Aquasvětě Chomutov s rekreační, adrenalinovou, sportovní a výukovou částí nebo v Aquadromu Most.

Kolem Klínů vede mnoho dobře značených stezek, které jsou ideální pro letní turistiku a cyklistiku. Okolní krajinu a další přírodní krásy lze pozorovat z rozhledny Vlčí hora se spirálovitým schodištěm, z rozhledny Jeřabina z kamene a ze dřeva nebo z vyhlídky Czedikův gloriet.

Klíny 2

Cestování krásnou okolní přírodou vás může dovést například k Černému rybníku či přehradě Fláje, která je jedinou pilířovou nádrží v České republice. Nevynechejte ani vodní nádrž Janov s jednou nejvyšších zděných hrází.

Z technických zajímavostí zde uvidíte dva větrné mlýny a z historických památek zase dřevěnou zvonici. Dalším unikátním zážitkem, který Vás zde čeká je Ekofarma a Centrum pro ekologickou výchovu. Díky nim se můžete dozvědět více o zapomenutých krušnohorských tradičních řemeslech.

Kam vyrazit v okolí Klínů na výlety

Samotná obec Klíny je zaměřena především na sport a své specifické zajímavosti. Pokud hledáte historické památky, můžete si udělat zajímavý výlet například na místa, jako je dřevěný kostel sv. Jana Křtitele v Českém Jiřetíně ze 14. století s trvalou expozicí života v Krušných horách.

Dále se v blízkém okolí nachází zámek Jezeří, dřevěný chrám sv. mučedníka Valentina v Mostě, zřícenina hradu Kyšperk a zřícenina hradu Kostomlaty v gotickém slohu. V krásném zámku Červený Hrádek u Jirkova můžete navštívit nejen zrekonstruované interiéry, ale také galerii a kapli sv. Jana Křtitele.

V oblasti kolem Klínů nechybí ani zajímavé možnosti, kam vyrazit v rámci rodinných výletů s menšími dětmi. Čeká zde na Vás ZOO park Chomutov, ve kterém uvidíte především evropská zvířata, ale také druhy pocházející třeba z Asie. ZOO vyniká svými otevřenými a přirozenými výběhy. O něco vzdálenější je pak ZOO Ústí nad Labem, kde se chová přes 200 druhů zvířat včetně unikátních druhů jako je orangutan boromejský, levhart mandžuský nebo nosorožec tuponosý.

Klíny 3

V Klínech není nouze o ubytovací kapacity

Klíny jsou ideální pro jednodenní výlet i pro dlouhodobější dovolené. Díky přílivu turistů hledajících sportovní vyžití má oblast skvělou infrastrukturu restaurací a možností noclehu. K přenocování je pro Vás připravená celá řada ubytovacích kapacit.

Najdete zde velké množství hotelů a penzionů s příjemným zázemím. Nechybí však ani pro tuto oblast typické chaty a horské chalupy. Jako levnější varianta nocování se nabízí ubytovny, soukromé apartmány nebo různé kempy.

Navštivte Klíny a poznejte krásy tohoto místa. Uvidíte, že Vás tato obec ve východní části Krušných hor a jen nedaleko od hranic nadchne, stejně jako již mnoho turistů před Vámi. Vedle krásné a nerušené přírody a skvělých podmínek pro sport na Vás čekají i další zajímavosti, které stojí za vidění. Na své si při návštěvě obce přijdou nadšení cestovatelé, kteří objevují krásy ČR, rodiny s dětmi, sportovci a každý, kdo si chce odpočinout a užít si skvělou dovolenou. Obec Klíny rozhodně stojí za návštěvu.

Názory a doporučení

Aleš Malý (ubytovatel) 24.11.2019
Sport areál Klíny