Loading

Ubytování ve Špindlerově Mlýně

(2 objekty + 17 objektů v okolí 25 km)

Chata Na Mlýnově

Špindlerův Mlýn, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v atraktivní lokalitě

Privát 55

Špindlerův Mlýn, v rekreační oblasti, u vleku
Komfortný privát na skok od sjezdovek

Liberecká Bouda

Dolní Dvůr (Špindlerův Mlýn 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Lyžování a relaxace v srdci Krkonoš

Chata Kubík

Dolní Dvůr (Špindlerův Mlýn 7,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Chalupa pro rodinné pobyty a skupiny.
1 - 19 / 19

Špindlerův Mlýn

Jedinečné místo uprostřed Krkonoš

Pakliže jste milovníky vysokohorské turistiky a pořádnou zimní dovolenou si nedovedete představit bez poctivé lyžovačky, pak by Vaší pozornosti neměl uniknout Špindlerův Mlýn. Toto město najdete v Královéhradeckém kraji, přímo v srdci Krkonoš.

První zmínka o městě pochází ze 16. století. Dříve se jednalo o malou vísku, která byla domovem pro několik horníků, kteří pracovali v nedalekých hutích. Zajímavostí je, že jméno Špindlerův Mlýn město získalo kvůli úřední chybě, když se místní obyvatelé domáhali výstavby nového kostela. Na úředních dokumentech bylo místo podpisu označeno jako Špindlerův mlýn, což úředníci považovali za skutečný název obce. A tak díky omylu nese město toto jméno dodnes.

V současné době je město Špindlerův Mlýn vyhledávaným lyžařským a turistickým střediskem. I přesto, že je město situováno v horách, díky dobré občanské vybavenosti nejspíše nepocítíte nutnost cestování do jiných měst v okolí.

Pokud se však rozhodnete cestovat i za kulturou, pak byste měli zvážit návštěvu okresního města Trutnov. V centru města navštivte Krakonošovo náměstí, kde byla na jeho počest vystavěna kašna, nebo si zajděte na návštěvu Dračí uličky, kde je vystaven pomník místního draka.

Co je k vidění ve Špindlerově Mlýně?

Ve městě si vyberte hned z několika výletních okruhů, které Vás provedou nejen po zajímavých místech Špindlerova Mlýna, ale také i po okolní přírodě. Městský okruh Vám přiblíží část života Karla Čapka, který ve městě pobýval.

Pokud chcete obdivovat přírodní krásy v okolí, pak si určitě najděte čas na procházku k prameni Labe, kde uvidíte i plaketu našich i světových měst, kterými řeka protéká na své cestě k ústí moře. Další dominantou v blízkém okolí jsou bezesporu Sněžné jámy, kde je celá řada ledovcových jezírek v kontrastu s příkrými svahy jednotlivých vrcholů. Během roku zde roste mnoho chráněných rostlin.

Nebyli byste na horách, pokud byste v okolí nenarazili alespoň na jeden vodopád. Pokud si nechcete nechat tuto přírodní krásu ujít, pak se vydejte k Labskému vodopádu nebo k Pančavskému vodopádu, který je zároveň největším vodopádem na území Česka.

Letní i zimní dovolená ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn je úžasným místem pro trávení letní dovolené a taky i zimní dovolené. Je zde velké množství cyklotras, takže je možné strávit letní dovolenou z větší části na kole. V případě, že nemáte kolo vlastní je Vám k dispozici půjčovna. A když Vám dojdou síly, můžete část cesty absolvovat cyklobusem.

Nedaleko centra města je i bobová dráha, která bude zaručeně bavit Vás i Vaše děti. Její délka je 1400 metrů, má 22 zatáček a 3 tunely. Při jízdě nezapomeňte obdivovat i panorama hor, na které se Vám naskytne dokonalý výhled.

Na území Špindlerova Mlýna si ale také zahrajete minigolf, zajezdíte na koloběžce či se projedete vyhlídkovým vláčkem. Pokud chcete načerpat síly, pak byste měli využít nabídku některého z wellness center.

V zimních měsících se vydejte rovnou na svah. Podmínky tu bývají takřka bezchybné po dobu celé zimní sezóny. K dispozici je Vám 25 km sjezdovek a drah, 14 lanovek, půjčovna a celá řada dalších stanovišť, kterými disponují lyžařská střediska světového významu.

Vyzkoušet si můžete ale i lezení po ledě, snowtubing nebo jízdu na sněžném skútru. Děti pak jistě ocení sáňkařskou dráhu. A až je svah přestane bavit, lze využít službu hlídání přímo v areálu střediska.

Možnosti ubytování ve Špindlerově Mlýně

Více, než kdekoliv jinde platí, že ve Špindlerově Mlýně si svůj typ ubytování najde opravdu každý. Vybrat si můžete ze široké nabídky hotelů různých katerogií, penzionů a apartmánů.

Pokud jste spíše skromnější cestovatel, ubytujte se v některé horské boudě, případně využijte nabídky ubytování v soukromí. Je-li pro Vás důležité soukromí, chata, chalupa nebo dřevěnice by pro Vás byla tou nejlepší volbou. 

Špindlerův Mlýn je horským střediskem světového významu. Přijeďte se podívat a sami se přesvědčte o tom, že můžeme být na toto město právem pyšní.