Loading

Ubytování na Jižní Moravě

(23 objektů)

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Ubytování Jedovnice

Jedovnice, v obci / ve městě
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Oáza klidu.

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice, v obci / ve městě
Ubytování ve 3 samostatných apartmánech
1 - 23 / 23

Jižní Morava

Také máte Jižní Moravu spojenou s vínem, jež teče proudem? Není to však jen víno, které z této oblasti dělá oblíbený turistický cíl. Důvodů, proč je tato oblast dokonalým místem pro dovolenou, bychom našli hned celou řadu. Na své si totiž přijdou milovníci dechberoucí přírody, turisté, kteří dávají přednost kulturním památkám, i rodiny s dětmi, na něž čeká bohatá nabídka sportů i možností koupání.

Přijmete naše pozvání na malý výlet po krásách Jižní Moravy a pojďme si představit místa, která by Vám neměla uniknout.

Vychutnejte si Moravu plnými doušky!

Bohatou historií, nespočtem vinic i lužních lesů se může pochlubit Lednicko-valtický areál a Pálava, oblast, kterou byste si neměli nechat ujít. Věděli jste, že se v těsné blízkosti nachází hned dvě lokality, které jsou zapsané na seznam UNESCO? Rezervace Dolní Morava a Lednicko-valtický areál rozhodně mají co nabídnout.

Pokud patříte mezi milovníky zámků, neměli byste vynechat návštěvu zámku Lednice, který je jednou z nejnavštěvovanějších památek v České republice. Zámek je vystaven ve stylu anglické tudorovské gotiky a pyšní se nejen nádherným interiérem, ale také rozsáhlým barokním parkem s romantickými stavbami.

Taky Moravský kras je plný krás. Ne nadarmo je v názvu Moravského krasu šikovně ukryto slovo krása. Jedná se o oblast s nádhernou přírodou a s celou řadou krápníkových jeskyní, jež svádí k navštívení. Prostředí obklopené zelení nadchne všechny, kteří milují turistiku a pobyt na čerstvém vzduchu.

Obejít byste rozhodně neměli ani největší propast v České republice a dokonce ve střední Evropě s názvem Macocha. Její hloubka 138 metrů Vás rozhodně nenechá chladnými. Horní část propasti Macocha je dlouhá neuvěřitelných 174 metrů a 76 metrů široká. To za navštívení rozhodně stojí, nemyslíte?

Brno aneb nikdy nekončící zábava

Je jen málokterá aktivita, kterou byste v Brně, druhém největším městě České republiky, nemohli podniknout. Dny můžete strávit procházkou centra, návštěvou řady divadel, muzeí nebo kulturních památek. Rozhodně byste si neměli nechat uniknout návštěvu zámku Slavkov u Brna a prohlídku hradu Špilberk.

Právě na hradě Špilberk se každoročně pořádají Letní brněnské shakespearovské slavnosti, které jsou největší a nejstarší divadelní shakespearovskou přehlídkou pod širým nebem v celé Evropě.

Tisíc a jedna možnost ubytování na Jižní Moravě

Je jen na Vás, jakému typu ubytování dáváte přednost. Možnosti jsou totiž téměř neomezené. Ubytovat se můžete v penzionech nebo hotelích přímo v centru Brna a užít si tak ruch velkoměsta se vším všudy.

Pokud plánujete dovolenou ve znamení zábavy, smíchu a vína, jistě oceníte útulné apartmány, které jsou jen pár kroků od vyhlášených vinných sklípků. Chystáte se za odpočinkem? Pak můžete zvolit ubytování s bohatou nabídkou wellness služeb. Pokud hledáte ubytování spíše rodinného typu, na výběr máte množství ubytování v soukromí. S krásnou přírodou Jižní Moravy se také neodmyslitelně pojí i široká nabídka krásných chat, chalup a dřevěnic.

Ať už máte v plánu poznat chuť Jižní Moravy v jednom z vinných sklípků nebo ji chcete projít křížem krážem, jedno je jisté. Vždy se budete do této oblasti plné krás rádi vracet.

Názory a doporučení

Markéta (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.9.2018
Pěkná lokalita a široká nabídka výletů v okolí.