Loading

Kam na výlet na Jižní Moravě

(362 atrakcí)

Aqualand Moravia

Pasohlávky

Moře v českém akvaparku - je to vůbec možné? V Aqualandu Moravia rozhodně ano! Zhruba 40 kilometrů jižné od Brna Vás čeká moře vodních atrakcí a bazénů. Nechybí kino, restaurace, masáže, sauny, prostě dokonalé podmínky pro relax a odpočinek. Pasohlávky na Pálavě a jejich vodní areál Moravia by i Poseidón hodnotil deseti mořskými hvězdicemi z deseti!

Atrakce a možnosti pro všechny členy rodiny

Znáte to - děti touží po skluzavkách, tobogánech a adrenalinu, zatímco rodiče si chtějí v klídku zaplavat nebo hodit nějakou tu saunu či masáž. A co dědečci a babičky? Pro ty je ideální relax v horkých termálních pramenech. Vyhovět celé rodině opravdu není lehké. Aqualand Moravia je ale připraven na malé i velké, mladé i dříve narozené.

Pokud si jako místo rodinné dovolené vyberete oblast Pálavy, Mikulov, Klentnice nebo snad nejbližší okolí Věstonické nádrže, určitě si do zdejšího akvaparku zajděte. Jen tak mimochodem, víc atrakcí a bazénů pod jednou střechou nikde jinde v České republice nenajdete.

Bazény o velikosti pozemku pro rodinný dům

Základem každého pořádného akvaparku je bazén. Samozřejmě, že ne jeden. V Aqualandu Moravia jich naleznete hned čtrnáct. Hezky půl na půl - sedm venkovních a sedm vnitřních bazénů. Největší z venkovních bazénů dostal název Riviéra a nabízí luxusních 823 m2 vodní plochy. Nejteplejší vodu zase můžete okusit ve dvou „bratrských“ bazénech. Romulus a Remus leží při sobě, dohromady zabírají něco přes 100 m2 a celoročně se tu lze vykoupat ve vodě o 37 °C.

K dispozici je také Baby Lake se skluzavkou, stříkacím dělem, vodním zvonem či vodopádem, stejně jako další bazény s krásnými výhledy na Pálavu a doplňky v podobě vířivek nebo mořského vlnobití.

Ve vnitřních bazénech si lze užít sportovního plavání v největším bazénu v celém akvaparku (840 m2) i příjemné relaxace pod hvězdnou oblohou. Toužíte-li po uvolnění napětí, zcela jistě využijete Relax Pool a Whirlpool. Teploučká 35 °C voda a dotek tisíců bublinek z vodních nebo vzduchových trysek - může existovat něco lepšího?

Děti by možná namítali, pro ně jsou ale připraveny zcela jiné bazény. Například takový Calimero se dvěma věžovými skluzavkami, stříkacími pistolemi, děly nebo polévacími kbelíky. Nejmenší plavci i neplavci se mohou vydovádět v mělkém Baby bazénku s příjemně vyhřátou vodou, vodním hříbkem nebo perfektní medvědí skluzavkou.

Hodně atrakcí - hodně zábavy

Co ještě se dá v akvaparku Moravia dělat? Můžete se zde klouzat, smýkat, skákat, otáčet - stovky metrů skluzavek a tobogánů jsou Vám plně k dispozici. Pojďme ale pěkně popořadě a začněme s těmi „nej“. Tak třeba nejstrmější skluzavka s příznačným názvem Kamikadze je dlouhá 29 metrů, vysoká plných 13 metrů a řadí se k vysokorychlostním atrakcím, k projetí kterých musíte mít notnou dávku odvahy.

O poznání klidnější jízdu nabídne Blue Trio - nejdelší tobogán v akvaparku. Měří bezmála 150 metrů a do jeho útrob se na člunu může vydat klidně i trojice odvážlivců. A slůvko „odvaha“ zmíníme také při atrakci s názvem SuperCrater. Atrakce s délkou 101 metrů Vás provede různými zákoutími a okruhy a údajně končí v samotném středu země!

Ani Wild River ovšem není procházka růžovou zahradou, stejně jako Yellow Crash. Hlavou zeď neprorazíte, tu vodní ale ano. Zejména pokud cestou naberete vysokou rychlost, tak jako v uzavřeném, 94 metrovém tobogánu Yellow Crash. Jedineční zážitek budete mít také z atrakce jménem U Wave, mamutí U-rampy. Sešup dolů a pak zase nahoru, adrenalin, barevné efekty, prostě príma!

Relax a wellness jako v lázních

Aqualand Moravia má v nabídce také desítky wellness procedur. Sauna by neměla chybět - kromě finské klasiky můžete vyzkoušet provoněnou biosaunu, aroma lázeň, infrakabinu nebo tepidarium a cladarium, které příjemně prohřeje a uvolní Vaše tělo. Víkendy jsou pak vyhrazeny saunové show a ceremoniálům zkušených saunerů.

Je libo masáže? Stačí říct a vybrat si, k dispozici jsou dětské masáže, římská vinná, havajská, aroma masáž nebo detoxikační medová masáž, nabízející komplexní péčí pro každý typ pokožky.

Většinu bazénů a vířivek v Aqualandu Moravia navíc zásobuje léčivá voda z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu nedaleko Pasohlávek. Je jedinečná svým obsahem sulfanu, oxidu uhličitého, fluoridů, síranů a jiných látek v tělu prospěšném množství. Minerální voda prospívá celkové imunitě, metabolismu i stavbě kostí. Zmírňuje také kožní onemocnění, plísňové choroby a regeneruje pohybový aparát.

Dovolená na Pálavě - klidně i týden!

Pro dokonalý zážitek z Aqualandu Moravia doporučujeme vyhradit si v kalendáři několik dní. Akvapark disponuje vlastním ubytováním, mnohem více možností ale naleznete v okolních obcích a městech. Kromě Pasohlávek se nejblíže nacházejí Dolní Dunajovice, Klentnice (necelých 10 kilometrů na jih), Strachotín nebo Dolní Věstonice (zhruba 15 kilometrů na východ).

Lze si vybírat ze stovek lůžek v penzionechhotelích, apartmánech, privátech, ale také chatkách, roubenkách a soukromích chalupách s prostornou zahradou. Několik kempů funguje také kolem Věstonické vodní nádrže. Jak vidíte, infrastruktura akvaparku a jeho nejbližšího okolí je zcela připravena pro Vás a Vaší rodinu.

Zajeďte si na překrásnou Pálavu a kromě přírodních skvostů a darů vinic si vychutnejte také zábavu a relax v Aqualandu Moravia. Uvidíte, že na tuto návštěvu budete v dobrém vzpomínat hodně dlouho.

zobrazit více

Aquapark Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Když sem šel z Hradišťa po koupání…Tak by si mohli zpívat všichni návštěvníci moravského městečka na jihovýchodě České republiky. Ptáte se proč? Kromě koštu slivovice a poznávání moravské kultury a přírodních krás se do Uherského Hradiště lze vypravit také kvůli místnímu akvaparku. Celoroční nabídka zábavných atrakcí a procedur, které uvolní vaše tělo a mysl – to nezní špatně, viďte?

Akvapark v Uherském Hradišti je rozdělen do čtyř zón. První dvě patří vnitřnímu areálu, v zóně 3 funguje bezvadné wellness centrum a „na čtyřce“ se nachází letní areál. Pomyslnou pátou zónu pak tvoří restaurace, bary, bufety a terasa s nabídkou výborného občerstvení. Račte vstoupit!

Vnitřní areál akvaparku

Vnitřní část akvaparku v Uherském Hradišti nabídne něco pro každého člena rodiny. Pro milovníky zábavy, adrenalinu a rychlé jízdy jsou připraveny nejdelší tobogány na Moravě. Neleknete se vysoké náročnosti? Pak si svou odvahu můžete otestovat na tobogánu se zlověstným názvem Black Hole a délkou 140 metrů. Chtěli byste zažít ještě delší jízdu? Vyzkoušejte přes 185 metrů dlouhý X-Tube. Jízda je povolena i v jednomístném raftu, ve dvou nebo ve třech se to ale přece jen líp táhne, respektive sjíždí.

Uherskohradišťské tobogány jsou super, pokud Vám ale jde o zlepšení kondice, zamiřte do plaveckého bazénu. Nabízí 8 plaveckých drah s délkou 25 metrů a hloubkou vody do 1,9 metru. Nejmělčí místa s hloubkou kolem 1,3 metru jsou vhodné i pro začínající plavce. Vodní radovánky z trošku jiného soudku si lze užít i v zábavném bázenku s divokou řekou, masážními lavicemi, vodními chrliči, houpacím bazénkem  nebo dvěma vířivkami s vodou o teplotě 34 °C.

A co děti, mají si kde hrát? No samozřejmě, jak jinak. Ve speciálním dětském bazénku s hloubkou od 0,4 do 0,8 metru se lze zabavit chůzí po vodě nebo jízdou na lodičkách. Těm nejmenším je určeno 0,4 metru hluboké brouzdaliště s chrličem, prskající žábou, vodním hříbkem a „sloní“ skluzavkou. Součástí vnitřní zóny je také prohřívárna, ve které se při teplotě kolem 55 °C a vlhkosti vzduchu přes 90 % dokonale uvolníte.

Venkovní areál – ideální pro trávení slunečných letních dnů

V létě je škoda být zavřený vevnitř, nemyslíte? V případě akvaparku v Uherském Hradišti by to byla škoda dvojnásobná, protože letní venkovní areál nabízí dostatek místa i zábavy pro všechny věkové, hmotností a nevímjakéještě kategorie.

Centrem dění bývá venkovní víceúčelový bazén. Kromě šestice 25 metrů dlouhých plaveckých drah nabízí také řadu atrakcí jako skluzavky, vodní chrliče s perličkami, masážní lavice nebo houpací síť.

Pro zábavu nejmenších je připraven samostatný dětský bazének, jehož nejhlubší část měří ani ne půl metru. Sluncem prohřátou vodu zčeří vzduchové perličky a vodní chrliče, zabavit se lze také pod vodním hříbkem nebo na pružinových houpačkách, umístěných na břehu pod slunečníky.

Ano, čas v akvaparku Uherské Hradiště můžete trávit také na suchu. Součástí venkovního areálu jsou také sportovní hřiště pro tenis, badminton nebo stolní tenis, ale také písková hřiště pro plážové odnože volejbalu a fotbalu. Zabavit se můžete i netradičními disciplínami jako pétanque nebo discogolf.

A co ještě? Hm…Bazén pro lodičky, jak jsme jen mohli zapomenout! V akvaparku Uherské Hradiště najdete také nafukovací bazének s malými lodičkami na ruční pohon. Skvělý tip pro malé a nejmenší!

Mír, klid a pohodička ve wellnessu

Máte náročnou práci? Každý den zažíváte stresové situace a už je toho všeho tak nějak přes čáru? Přijďte se zklidnit a uvolnit do wellness zóny v akvaparku Uherské Hradiště. Novou energii z blahodárně působícího tepla načerpáte v saunovém světě, kde najdete klasickou i zážitkovou finskou saunu se světelnými a zvukovými efekty. Ještě trochu jiný level relaxace a poněkud mírnější teploty nabídne bylinná lázeň a balnárium s nabídkou přírodních esencí pro dokonalou aromaterapii.

V akvaparku jsou připraveny saunovací procedury také pro děti a seniory. Saunování probíhá pod lékařským dozorem, díky čemu se mohou kluci, holky, babičky i dědečkové bezpečně zasvětit do tajů této ozdravovací a revitalizující wellness metody.

A kdyby Vám, nedej bože, začalo kručet v břiše, můžete navštívit celou řadu „občerstvovacích stanic“ v areálu akvaparku. Podává se teplá i studená kuchyně, domácí a regionální dobroty, rychlé občerstvení i lehká fit jídla, samozřejmě také dezerty, káva, čaj, míchané nápoje, šťávy nebo pivínko. Prostě radost odpočívat!

Na Moravu jeden den nestačí

Naplánujte si dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend v Uherském Hradišti! O místa k noclehu se bát nemusíte. V samotném Hradišti je k dispozici řada hotelů, apartmánů a penzionů, stačí si akorát včas zarezervovat místo. Pokud by bylo přece jen plno, zkuste se podívat do nejbližšího okolí, třeba do Ostrožské Nové Vsi, Starého Města, Buchlovic nebo Velehradu a na moravský venkov s chatami, chalupami nebo roubenkami k pronajmutí.

Kdepak, Morava a Uherské Hradiště Vás jistě nezklamou. Pro skvělý odpočinek prošpikovaný zážitky opravdu nemusíte cestovat daleko.

zobrazit více

Vranovská přehrada

Vranov nad Dyjí

Vranovská přehrada se nachází na jihu Jihomoravského kraje, mezi Vranovem nad Dyjí, Moravskými Budějovicemi a Znojmem, do jehož okresu spadá. Nedaleko Vranovské přehrady dále na jih se nachází hranice s Rakouskem. Přehrada je napájena vodou z řeky Dyje.

 

Vranovská přehrada - skvost, jež střeží dva hrady

Vranovská přehrada je desátou největší přehradou na území České republiky. Měří zhruba 30 km a je důležitým bodem v oblasti energetiky. Při přechodu vodní hráze můžete vidět budovy vodní elektrárny. Přehrada je také velmi vyhledávaným místem pro rekreaci.

Počátek výstavby se datuje k roku 1930. Zajímavostí je, že vodní hráz přehrady byla dokončena již v roce 1932. Plného provozu se pak vodní nádrž dočkala v roce 1934. Perličkou je také to, že Vranov před počátkem prací navštívil tehdejší prezident Masaryk, kterému se zde dostalo vřelého přijetí.

Na straně přehrady pod hradem Bítov byla při stavbě zaplavena obec Bítov, jejíž pozůstatky lze při poklesu hladiny v nádrži vidět ještě dnes. Není tedy nijak zvláštní, pokud ve vodě zahlédnete například torzo zatopeného kostela.

Během letních měsíců se můžete přijet slunit na Vranovskou pláž, které se také jinak přezdívá Moravský Jadran. Kromě koupání si tu také užijete plavbu na plachetnicích či jízdu na šlapadlech, atrakce lanového parku, letní kino nebo tzv. houpačku, kdy na laně skočíte z mostu nad přehradou a zhoupnete se nad vodní hladinou. Také se můžete na lodi přepravit z jednoho konce přehrady na druhý.

V zimních měsících, pokud je hladina přehrady dostatečně zamrzlá, je zde možné bruslit. V nedalekém Národním parku Podyjí pak můžete využít některou z běžkařských tras, které se táhnou okolo Vranova nad Dyjí, Lesné a Hardeggu.

Co by Vám nemělo uniknout?

Jak jsme již zmínili, okolí přehrady stráží hned dva hrady (a jeden zámek). Navštívit můžete zříceninu hradu Cornštejn, který se nachází zhruba 1,5 km od hradu Bítov. Jeho historie sahá až na začátek 14. století, kdy byl vystavěn jako fortifikace Bítova. V historii byl Cornštejn vyhlášen za vítěze v soutěži o nejromantičtější místo na Jižní Moravě.

Nedaleký hrad Bítov, jež se tyčí nad stejnojmennou vesnicí, má kořeny až v 11. století. Původně se jednalo o obranný hrad, který byl později přestavěn do barokní podoby. Prohlédnout si zde můžete dobové interiéry, dále pak zbrojnici a expozici vycpanin.

Nad obcí Vranov nad Dyjí se tyčí zámek Vranov nad Dyjí. Původně se jednalo o obranný hrad, který byl později přestavěn na barokní zámek. Prohlédnout si zde můžete původní interiéry, sál předků a zámeckou kapli. Z nádvoří zámku je krásný výhled do přilehlého okolí.

Pokud si potrpíte na současnější zábavu, můžete navštívit Tatra veteran muzeum v Bítově, kde je k vidění řada historických vozidel značky Tatra. Muzeum se zaměřuje na vozy vyrobené mezi lety 1924 do roku 1998. Nejvýznamnějším exponátem muzea je expediční vůz cestovatele Jiřího Hanzelky.

Nedaleko Vranova nad Dyjí se taktéž nachází Znojmo, které je proslulé řadou svých kulturních památek. Mezi nejznámější atrakce ve městě patří znojemské podzemí, Znojemský hrad či rotunda sv. Kateřiny.

Na sever od Vranova můžete navštívit město Moravský Krumlov, kde za Vaši návštěvu stojí malebný zámek, Knížecí dům nebo kaple sv. Floriána, která je zároveň poutním místem.

Rekreace v srdci jižní Moravy

Krom krásné přírody a památek tento kout Česka nabízí i širokou škálu služeb. Ve Vranově si můžete vychutnat plavbu po přehradě, která je spojená s degustací vín od místních vinařů. Případně si zde můžete najmout průvodce na komentovanou prohlídku Národního parku Podyjí. Krom jiného se dozvíte o zajímavostech celého regionu.

V areálu hradu Bítov můžete s dětmi navštívit Zahradu se zvířaty, která byla vybudována po vzoru hradní ZOO barona Haase. Prohlédnout si tu můžete daňky, lamy, lišky či morčata.

Ve Znojmě můžete využít některé z wellness center, objednat si vyhlídkový let letadlem či objevovat krásy Moravy prostřednictvím některé z vinařských stezek. V městečku Uherčice pak funguje škola jízdy na koni.

Široká nabídka ubytování

Ačkoliv se jedná o poměrně malou oblast, naleznete zde opravdu velkou nabídku nejrůznějších typů ubytování. Přímo ve Vranově nad Dyjí si můžete vybrat z celé řady cenově dostupných penzionů, hotelů a apartmánů. Můžete taktéž využít nabídku některého z prázdninových domů, kempů a chat.

Obec Bítov nabízí krom jiného i ubytování na farmě. Nedaleko Uherčic se pak nachází hned několik vesnických domů. Znojmo nabízí ubytování v hotelech se službami wellness.

Ať už se vydáte do kterékoliv oblasti v okolí přehrady Vranov, narazíte na celou řadu vinařství a sklípků, jež taktéž nabízí možnost ubytování.

Vranovská přehrada a její okolí je rájem pro všechny, kteří si přejí zažít pestrou dovolenou plnou sportu, kultury a poznávání památek. Tento malý kousek Česka si zcela jistě získá velké místo ve Vašem srdci.

zobrazit více
1 - 80 / 362