Loading

Ubytování v Ruprechtově

(0 objektů + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Ruprechtov 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Ruprechtov 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Ruprechtov 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Chata Liška

Hostěnice (Ruprechtov 8,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Ruprechtov 13,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Ruprechtov 13,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion Statek Samsara

Blansko (Ruprechtov 14,2 km vzdušně), na okraji obce / města...
Oáza relaxace - sauny, vířivka, masáže

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Ruprechtov 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města...
Útulně vybavené apartmány

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Ruprechtov 16,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna (Ruprechtov 19,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého
1 - 10 / 10

Ruprechtov

Ruprechtov 1

Ruprechtov – zajímavé místo na jižní Moravě

Uvažujete o tom, že strávíte dovolenou v České republice a rádi byste prozkoumali Jihomoravský kraj? Potom máte skvělou příležitost ubytovat se v Ruprechtově, který se nachází právě v Jihomoravském kraji, přesněji v okrese Vyškov.

Obec leží na hlavním silničním spoji mezi Vyškovem a Blanskem, takže je dobře přístupná autem nebo autobusem. Pojďme se podívat, co najdeme v Ruprechtově.

Ruprechtov má za sebou dlouhou historii, která sahá až do doby vlády Karla IV. Vesnici se poté nevyhnulo zpustnutí a téměř i zánik v důsledku epidemie černého kašle. Naštěstí byla vesnice znovu osídlena a první oficiální písemný záznam sahá do roku 1466.

Dnes v Ruprechtově trvale bydlí zhruba 600 obyvatel, které každoročně doplní mnoho turistů. Pokud jste se rozhodli, že se k nim přidáte, tak si do plánu své dovolené zapište několik míst, které stojí za to navštívit.

V obci se nacházejí dvě historické dominanty, na které jsou místní patřičně hrdí. Tou první je došková chalupa z roku 1813. V chalupě se konají výstavy a prohlídky, při kterých můžete srovnat, jak se žilo před 200 lety a dnes. Při příležitostí různých svátků se v chalupě konají tematické akce, například historické Velikonoce nebo řemeslné dílny.

Druhým unikátem v Ruprechtově je větrný mlýn s Halladayovou turbínou. Jedná se historicky a technicky významnou památku. Mlýn je součástí kulturního dědictví UNESCO, byl o něm natočen dokument a dostal se i na poštovní známku České pošty. Tato stavba je tak zajímavá nejen tím, že dochovaných větrných mlýnů u nás mnoho není, ale Halladayova turbína, která je součástí mlýna je jediná na světě. Mlýn nabízí jak prohlídky, tak se dá využít jako ubytování nebo svatební prostor.

K oběma památkám se dá dorazit jak pěšky, tak na kole po cyklostezce, která vede obcí. Na kole můžete objet celou vesnici, přičemž se můžete zastavit u kostela svatého Václava, u místní zvonice, několika pamětních křížů nebo sochy svatého Norberta. Kostel byl vysvěcen v roce 1946, takže je poměrně nový, ale v uvnitř se nachází freska ze 17. století. Zmíněná zvonice je také už zasloužilou historickou památkou, protože její původ sahá do roku 1755.

Pokud Vás procházky, projížďky na kole nebo v zimě běhy na běžkách lákají, tak můžete vyrazit i do přilehlých lesů a kopců Drahanské vrchoviny. Nadmořská výška se tady pohybuje kolem 550 m nad mořem. Dominantou a cílem těchto výletů může být skála Beran, ze které pěkný výhled na Rakovecké údolí. To vše se nachází na katastru území Ruprechtova.

Ruprechtov 2

Co se týče rekreace v Ruprechtově, tak ideálním místem je zdejší rybník na potoku Podomice. U rybníku je travnatá pláž a rybník slouží v létě ke koupání a zimě k bruslení.

K službám Vám bude místní hospůdka, restaurace, případně samoobsluha a pošta.

Zajímavá místa pro výlety poblíž Ruprechtova

Jak bylo zmíněno výše, Ruprechtov je ideální místo, odkud vyrazit na výlety za prozkoumáním jižní Moravy. Pokud se rozhodnete vyrazit západním směrem, tak dorazíte do CHKO Moravský kras.

Tato oblast je zajímavá pro všechny věkové kategorie a turistům přístupná celoročně. Jedná se o území, kde se nachází více než 1000 jeskynních útvarů. Za zmínku určitě stojí jeskyně Balcarka, která se pyšní bohatou krápníkovou výzdobou. Úžasná je také Punkevní jeskyně, kterou můžete nejen projít, ale i splavit na loďce po říčce Punkvě, která protéká skrze jeskyni a dovede Vás až na dno propasti Macocha, takže je to úžasné dobrodružství a zážitek.

Mimo tyto přírodní památky, můžete vyrazit do nedalekého Vyškova, kde můžete navštívit například Aquapark, který disponuje jak letním koupalištěm, tak celoročně fungujícím krytým bazénem s vodními atrakcemi nebo saunou.

Ve Vyškově je toho hodně i k vidění, pro fanoušky historie bude lákavý zámek Vyškov, ve kterém dnes sídlí Muzeum Vyškovska.

Po celý rok je ve Vyškově k dispozici místní ZOO, která je zaměřená především na hospodářská zvířata z celého světa. Součástí ZOO je i Dinopark a hvězdárna.

Na druhou stranu z Ruprechtova můžete vyrazit do Blanska. Poblíž města se nachází romantický Novýhrad u Blanska, který je přístupný veřejnosti pro prohlídky a během sezóny se zde konají různé kulturní akce.

Přímo v Blansku můžete navštívit zámek s muzeem, historické centrum města plné malebných uliček, kaváren a restaurací. Zajímavá je i budova bývalé Ježkovy strojírny, která architektonicky připomíná zámek – jaký kontrast k dnešním továrnám.

Z Ruprechtova to není daleko ani do Slavkova, kde se každoročně pořádá rekonstrukce bitvy u Slavkova. Podívat se můžete i do Brna, kterému dominuje hrad Špilberg.

V zimním období se dá dojet z Ruprechtova i na lyže. Do hodiny jízdy autem jsou k dispozici lyžařský areál Stupava a Kladky. Stupava nabízí tři vleky, půjčovnu, servis, školu lyžování a služby jako restaurace nebo občerstvení. Kladky nabízejí podobné služby, k tomu i noční lyžování.

Ruprechtov 3

Jak je vidět, pokud se ubytujete v Ruprechtově, tak budete mít o zábavu postaráno. Jaké jsou, ale možnosti ubytování?

Ubytování v Ruprechtově

Ruprechtov je mezi turisty oblíben, mnoho z nich se sem rádo vrací, takže si tady pořídili chatu ve zdejší chatové oblasti. Tyto chaty je možné si i pronajmout a jedná se o poměrně levné ubytování v Ruprechtově.

Stejně tak si můžete pronajmout chalupu nebo roubenku. Tyto ubytování nabízejí větší soukromí a hodí se hlavně v tom případě, kdy se chystáte na dovolenou ve větší skupině.

Pokud si vystačíte s pokojem nebo apartmánem, tak se v Ruprechtově můžete usadit v penziónu. V neposlední řadě je možné najít ubytování v soukromí u místních obyvatel, kteří Vás rádi pohostí.

Ať už si vyberete jakékoliv ubytování, v kterémkoliv ročním období, tak během dovolené v Ruprechtově můžete navštívit krásná místa, která se Vám určitě zapíšou do paměti, a na tuto dovolenou budete s láskou vzpomínat.