Loading

Ubytování ve Slavkově u Brna

(2 objekty + 10 objektů v okolí 25 km)

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna, na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Vila Austerlitz

Slavkov u Brna, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Originální, tematické, stylové ubytování

Hotel Arkáda

Bučovice (Slavkov u Brna 9,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování s restaurací

Ubytovna Lovčičky

Lovčičky (Slavkov u Brna 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Levné ubytování v nové ubytovně

Chata Liška

Hostěnice (Slavkov u Brna 14,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Rekreační dům Sluníčko

Klobouky u Brna (Slavkov u Brna 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Bazén, terasa v centru města

Internát MěSOŠ Klobouky

Klobouky u Brna (Slavkov u Brna 17,6 km vzdušně), v obci / v...
Výhodné ubytování v klidném prostředí.

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Slavkov u Brna 17,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
S rodinou do Moravského krasu!

Rekreační dům Orlí Hnízdo

Klobouky u Brna (Slavkov u Brna 17,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Bazén, terasa a velká zahrada

Rekreační dům Hradíšek

Klobouky u Brna (Slavkov u Brna 17,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Bazén, sauna, terasy, velká zahrada
1 - 12 / 12

Slavkov u Brna

Slavkov u Brna 1

Tam, kde se psaly dějiny

Plánujete si dovolenou v Jihomoravském kraji, ale nechcete ji trávit na území Brna? O alternativní destinaci naštěstí nemusíte dlouze přemýšlet. Vaše kroky by měly směřovat do okresu Vyškov, ve kterém leží historicky významný Slavkov u Brna.

Když se na Slavkov podíváme z hlediska geografie, je umístěn v úrodné krajině, kterou protíná řeka Litava. Ta protéká okolo několika rybníků, z nichž největší je ten Slavkovský.

I přesto, že přímo okolo města není žádná přírodní památka, asi za půl hodiny dojedete do Mariánského údolí. Oblíbeným cílem turistů je také Údolí Říčky, které se postupně proměňuje v jeskyně Moravského krasu. Slavkov u Brna je v neposlední řadě důležitým dopravním uzlem. Během několika minut se z něj dostanete do Brna, Vyškova a Bučovic.

První zmínky o Slavkově u Brna pocházejí ze 13. století. Podle mnohačetných archeologických nálezů tu však bylo doloženo osídlení už od dob lovců mamutů. Odhaduje se, že během středověku stál ve Slavkově hrad. Tomuto tvrzení by nahrával fakt, že tudy procházela významná obchodní stezka, která vyžadovala zvýšenou ostrahu. Na město byl Slavkov povýšen na počátku 15. století.

Když poskočíme v historii kousek dopředu, staneme před jednou z nejdůležitějších událostí, které pomohly formovat Evropu na počátku 19. století. Nemluvíme o ničem jiném než o Bitvě u Slavkova, které se občas přezdívá Bitva tří císařů. Nejen, že se tato událost stala doslova za kopcem, ale na zámku dokonce přenocovali všichni nejdůležitější muži Evropy. Tuto velkou událost si lidé ve Slavkově a jeho blízkém okolí připomínají do dnešních dní. Na počest této bitvy se každý rok v prosinci koná její komentovaná rekonstrukce, která přiláká tisíce lidí.

Kultura ve Slavkově u Brna

Největší dominantu ve městě představuje zámek Slavkov, kterému se také říká Austerlitz. Kromě krásných historických sálů a kaple je v areálu zámku velmi reprezentativní zahrada. Na konci sezóny se v něm tradičně koná dobový ples. Za Vaši pozornost stojí také kostel Vzkříšení Páně, kaple sv. Urbana nebo budova radnice.

Slavkov u Brna 2

Pokud byste rádi postupovali po stopách bitvy, během chvíle se dostanete k Mohyle míru, která je v obci Prace. Kromě samotné mohyly je tu také památník, který v muzejní expozici představuje výjevy a další skutečnosti, které jsou s bitvou neodmyslitelně spojené. Podobnou připomínkou je i Stará pošta v Koválovicích.

Romantická podívaná na Vás čeká, vystoupáte-li ke kapli na vrcholu Santonu. Kdo by ale chtěl zažít bitvu hezky zblízka, tomu doporučujeme počkat na přelom listopadu a prosince, kdy se koná její rekonstrukce.

Chcete se podívat na nějaký hezký hrad, nebo zámek? V tom případě se zajeďte podívat na zámek v Bučovicích. Ten funguje jako muzeum, ale uvidíte v něm i několik původních pokojů a sálů. Příjemné místo k odpočinku pak skýtá nádvoří zámku, kterému vévodí monumentální kašna a desítky vydařených arkád. Asi za čtvrt hodiny přijedete i k zámku Vyškov, ve kterém sídlí Muzeum Vyškovska. Tajuplnou atmosféru naopak nasajete ve zřícenině hradu Cimburk, nebo v rozvalinách kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích.

Kam ve Slavkově za sportem?

Aktivní sport má ve Slavkově u Brna zelenou. Tomu napovídá i množství sportovišť, které ve městě najdete. Je tu několik tělocvičen, fitness studio a multifunkční venkovní stadion. Kdo má rád klasické druhy pohybu, ten jistě uvítá volejbalové hřiště, tenisové kurty či rozlehlé golfové hřiště.

V létě si na své přijdou i plavci, jelikož je tu během sezóny zpřístupněný bazén. Ani v zimě však nepřijdete zkrátka. Stačí, abyste se s rodinou uchýlili do Aquaparku Kohoutovice, který je Vám k dispozici v ne příliš vzdáleném Brně. Druhou alternativou je Aquapark v okresním Vyškově.

Co se týče lyžování, zdejší krajina jeho provozování příliš nepřeje. Výhodu však spatřujeme v tom, že během relativně krátké chvíle stanete v Chřibech, které jsou již na území Zlínského kraje. Právě v nich je několik lyžařských areálů. Mezi ty nejoblíbenější patří Ski areál Stupava a Ski areál Osvětimany. Veřejné bruslení si dosyta užijete v Brně.

Slavkov u Brna 3

Tipy, kde se ubytovat

Ubytování ve Slavkově u Brna je vcelku konzervativní. Kromě širokého spektra hotelů tu objevíte i několik cenově dostupných penzionů. Opravdu zajímavým zážitkem pro Vás může být ubytování ve vile.

Těm, kteří jsou ochotní mírně slevit ze svých požadavků na služby bude určitě vyhovovat i pronájem ubytování v soukromí. Příroda okolo města je pak posetá nepřeberným množstvím chalup a atraktivních chat.

Slavkov u Brna je místo, které tepe životem. Nejen, že je plné velmi hezkých památek, ale také se tu koná spousta významných kulturních akcí. Váš pobyt ve městě proto bude za každých okolností výjimečný.