Loading

Ubytování v Praze

(20 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Hral

Praha - Hloubětín, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Zrekonstruovaný dům blízko Prahy!

KM House

Praha - Černý Most - Černý most, na okraji obce / města, v centru města
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Vila Barbora

Praha - Praha 4, v obci / ve městě, u vody
Apartmány v Praze poblíž centra a Vltavy

Club Hotel Praha

Praha - Nové Město, v obci / ve městě, v centru města
Levné ubytování v centru Prahy

Residence Jana

Praha - Dejvice, v obci / ve městě
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně, v obci / ve městě, v centru města
Stylový penzion v prestižní lokalitě!

Penthouse Letňanské zahrady

Praha - Letňany, v obci / ve městě
Luxusní apartmán s vířivkou a saunou

Family Style and Garden

Praha - Smíchov, v obci / ve městě, v centru města
Vila s bazénem, vířivkou a zahradou

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov, v obci / ve městě, v centru města
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně

Apartmány Vránek

Praha - Chodov, v obci / ve městě
Hezké a levné ubytování v Praze!
1 - 28 / 28

Praha

Praha 1

Srdce Evropy, perla měst, zlatá, stověžatá

Všechna tato přízviska dali návštěvníci hlavnímu městu České republiky, Praze. Procházka Prahou znamená návrat do minulosti. Její historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO a město se může pyšnit spoustou významných staveb. Současně je největší městskou památkovou rezervací v České republice.

Praha každoročně přivítá tisíce návštěvníků a jejich zájem se neustále zvyšuje. Kromě hodnotných památek totiž může Praha nabídnout i pestré kulturní vyžití či stylovou gastronomii.

Čím vším Praha své návštěvníky láká, nejde vyjmenovat, protože je toho opravdu hodně, ale pojďme se podívat alespoň na několik nejvýznamnějších památek a k tomu si dát pár tipů na místa méně známá, která však také stojí za navštívení.

Okouzlující místa a zákoutí Prahy

Snad každý turista zavítá na Pražský hrad, který je památkou číslo jedna. Svou velikostí se řadí mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy na světě. Založen byl již v 9. století. Tvořen je jednou z dominant Prahy - katedrálou sv. Víta, ve které probíhaly korunovace českých králů a kde jsou uchovány korunovační klenoty, dále pak Starým a Novým královským palácem, letohrádkem královny Anny, Lobkovickým palácem, Ústavem šlechtičen, bazilikou a klášterem sv. Jiří, čtyřmi nádvořími, kaplí sv. Kříže, kostelem Všech svatých a kromě jiného také Zlatou uličkou, Prašnou věží a obdivovat zde můžete také sochy, kašny, zahrady a významné sály (Vladislavský či Španělský).

Příjemnou procházkou z Pražského hradu dojdete na Petřín, kde se nachází více než 60 metrů vysoká rozhledna, zrcadlové bludiště či Štefánikova hvězdárna.

Při cestě z Hradčan na Petřín budete míjet další významnou památku - Strahovský klášter. Jedná se o největší klášter premonstrátského řádu v republice. Součástí kláštera je slavná knihovna a Památník národního písemnictví. Pokud byste se na Petřín vydali z centra města, pak můžete využít lanovou dráhu, která navazuje na tramvajové spojení ve stanici Újezd.

Praha 2

Další významnou kulturní i historickou památkou je Vyšehrad, který se nachází zhruba 3 kilometry od hradu. Toto historické hradiště má svůj původ z konce 11. století a je to místo opředené mýty a legendami. Navštívit zde můžete kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov, na kterém jsou pochovány významné české osobnosti a rotundu sv. Martina.

Další historické skvosty, kultura a zábava v Praze

Pokud si chcete užít trochu kultury, pak určitě navštivte Národní divadlo. Stavba, která mohla vzniknout díky veřejné sbírce, brzy po svém otevření v roce 1881 vyhořela. Znovu otevřené bylo o dva roky později. Dnes zde sídlí činohra, balet i opera.

Kromě Národního divadla je v Praze spousta dalších divadel, kde si můžete dosyta užít všech kulturních žánrů. Uvést můžeme třeba Divadlo Kalich, Stavovské divadlo, Hudební divadlo Karlín, Divadlo pod Palmovkou, Dejvické, Broadway, Na Fidlovačce, Ta Fantastika či Státní opera.

Staroměstské náměstí je v zimě centrem vánočních trhů, a pokud pomineme velké množství turistů, které trhy každý rok přilákají, je zde skvělá vánoční atmosféra. Náměstí vznikalo ve 12. století a dodnes zde obdivujeme Staroměstskou radnici s orlojem, gotický chrám Panny Marie před Týnem či barokní kostel sv. Mikuláše. Z věže Staroměstské radnice se Vám naskytne krásný výhled na Prahu.

Ze „Staromáku“ to není daleko na Karlův most. Traduje se, že při jeho stavbě byla do malty přidávána vajíčka. Vědci tuto pověru však vyvrátili. Co ale faktem zůstává, tak to, že Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu. Zdobí jej na 30 soch a sousoší a zejména v letních měsících to tu žije - své stánky tu mají malíři, hudebníci či prodavači bižuterie.

U Karlova mostu si můžete vyzkoušet, zda projdete nejužší uličkou v Praze. Řeč je o ulici U Lužického semináře a provoz chodců zde musí řídit semafor. V nejužším místě má sotva půl metru.

Praha 3

Lákavým zážitkem jsou také plavby po řece Vltavě. Společností, které tyto plavby nabízí, je několik. Užít si můžete restaurační lodě, plavbu historickými parníky či se lodí nechat svést do ZOO. Pro rodiny s dětmi je to ideální způsob, jak si užít nezapomenutelný den. Zoologická zahrada v Tróji se pyšní chovem goril, gaviál indických a nabízí také atraktivní noční prohlídky.

Tipy na nejlepší ubytování v Praze

Pokud plánujete výlet nebo rovnou dovolenou v Praze, určitě si na ni vyčleňte několik dní. Hodit se Vám tak budou i tipy na ubytování. Praha je město plné ubytovacích zařízeních všech kategorií a druhů. Ať už si chcete užít parádní luxus nebo Vám vyhovuje levné ubytování, Praha nabízí pro každého něco.

Hotely všech kategorií, penziony, apartmány, hostely, ubytovnyubytování v soukromí, prázdninové domy, bed and breakfast, motely… To vše na Vás v Praze čeká. Zajímavým zpestřením může být noc v botelu, což je takový hotel na lodi.

V centru Prahy je samozřejmě cena ubytování vyšší, takže záleží pouze na Vašich preferencích, zda upřednostníte být přímo v centru dění nebo si raději dopřejete klid okrajových částí Prahy.

V Praze můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou plnou různorodých zážitků, proto určitě neváhejte a Prahu zařaďte na svůj seznam plánovaných míst.