Loading

Levné ubytování v Praze

(18 objektů + 9 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Hral

Praha - Hloubětín, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Zrekonstruovaný dům blízko Prahy!

Apartmány Vránek

Praha - Chodov, v obci / ve městě
Hezké a levné ubytování v Praze!

KM House

Praha - Černý Most - Černý most, na okraji obce / města, v centru města
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Vila Barbora

Praha - Praha 4, v obci / ve městě, u vody
Apartmány v Praze poblíž centra a Vltavy

Hostel Pražačka

Praha - Žižkov, v obci / ve městě, v centru města
Levné ubytování v Praze

Bohem Prague Hotel

Praha - Hlubočepy - Praha 5, v obci / ve městě, v centru města
Nový designový hotel v centru Prahy

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov, na okraji obce / města, u letiště
Levné, útulné ubytování nedaleko centra

Residence Jana

Praha - Dejvice, v obci / ve městě
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Residence Bologna

Praha, v obci / ve městě, u řeky
Krásná residence v srdci Prahy...

Club Hotel Praha

Praha - Nové Město, v obci / ve městě, v centru města
Levné ubytování v centru Prahy
1 - 27 / 27

Levné ubytování Praha

Levné ubytování Praha 1

Pojem „levné ubytování“ může vytvářet dojem něčeho méně hodnotného, snad až podřadného. Nemusí to ale být nutně pravda. Levné ubytování totiž není vůbec špatnou volbou!

Zapomeňte na hrozné podmínky, sdílené pokoje a podobné speciality let dávno minulých. Levné ubytování dneška má své přednosti, které nejsou vykoupeny negativy v jakékoliv podobě. Ani levné ubytování Praze není žádnou výjimkou.

Chystáte se do stověžaté Prahy a při té příležitosti sháníte ubytování na úrovni a za dobrou cenu? Následující článek tedy berte něco jak malého průvodce specifiky, které s sebou nese levné ubytování v Praze.

Přednosti levného ubytování

V první řadě si pojďme něco říct o výhodách a přednostech levného ubytování všeobecně. Už ze samotného slovního spojení „levné ubytování“ je jasné, oč kráčí. Cena je v dnešní době v mnoha ohledech rozhodujícím činitelem - v případě levného ubytování bývá 2-krát, mnohdy klidně i 3-krát nižší, než je obvyklý průměr pro danou oblast nebo typ ubytovacího zařízení, a to i v Praze.

Ubytování za nižší ceny většinou nenajdete v centru Prahy nebo poblíž turisticky zajímavých atrakcí, o to víc klidu Vás zde ale bude čekat. Levné ubytování je mnohdy záležitostí okrajových částí Prahy nebo potenciálně atraktivních lokalit, které jen čekají na své objevení a právě levné ubytování je jedním z prostředků, jak o sobě tyto místa dávají vědět.

Pro koho se hodí levné ubytování v Praze?

Na tuto jednoduchou otázku je ještě jednodušší odpověď: pro každého!

Levné ubytování Praha 2

Nejlevnější ubytování v Praze ocení studenti pražských středních a vysokých škol, stejně jako lidi, kteří zde pracují a pro které je Praha matkou živitelkou. Přímo ideální je levné ubytování pro párypro turisty, zejména tehdy, pokud jde o dobrodruhy s chutí poznávat pražská zákoutí. Takoví lidé svůj pokoj využijí hlavně ke spaní a k tomu přece stačí dobrá postel. A že není v pěti-hvězdě? Co na tom…

U levnějšího ubytování lze čekat i méně striktní nároky majitele, proto ho rádi využijí také cestující se psem nebo jinými zvířaty, stejně tak jako obchodní cestujíci, pro které je Praha jakousi přestupní stanicí.

Jeden den tu a druhý zase jinde - proč se obtěžovat rezervací drahého pokoje, když bohatě postačí levnější?

Praha a její varianty levného ubytování

Přívlastek „levné“ lze najít při různých druzích ubytování. Častou to jsou laciné chaty, chalupy nebo kempy ve vzdálenějších okrajových částech Prahy či jejího okolí - doména zejména horských oblastí a center pěší nebo lyžařské turistiky.

V Praze takovéto druhy levného ubytování najdete jen v malém počtu, no v hojném počtu natrefíte na jiné - levné ubytovny a hostely pro zájemce o soudobější pobyt v hlavním městě. Samozřejmě zde ale natrefíte také na levné priváty a apartmány, a to nejen na okrajích, ale i v samotném centru Prahy!

O hotelových pokojích a nízkých cenách mluvíme zejména v souvislosti s last minute nabídkami a akcemi - nečekejte je ale během hlavní letní turistické sezony nebo koncem roku, kdy v pražských ulicích začínají proslulé vánoční trhy.

Proč řešit levné ubytování v Praze?

Že je v Praze draze? No, jak pro koho. Pravdou ale je, že každá ušetřená kačka přijde k duhu. Proč ne, když v nabídce natrefíte na hezký hotel nebo apartmán za lidovou cenu? Co ušetříte, to pak můžete prolít hrdlem v některé z legendárních pražských hospůdek. Najít je můžete i v samotném centru Prahy, například v okolí Národního divadla.

Levné ubytování Praha 3

Několik minut pěšky od tohoto místa, v Resslově ulici, se nachází Pravoslavní chrám svatého Cyrila a Metoděje, kde svou poslední bitvu svedli hrdinové českého a slovenského národa - parašutisté, kteří připravili a vykonali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, jednoho z nejprominentnějších a nejnebezpečnějších nacistů. Toto místo rozhodně stojí za to vidět, stejně jako Karlův most, ze kterého je údajně nejkrásnější pohled na Hradčany.

Při vstupu do Starého Města zkuste hned za Karlovým mostem odbočit vlevo - vítá Vás Kampa, poklidné místečko u břehů Vltavy, které měl v oblibě Jan Werich. Vilka, ve které mistr se svou rodinou na Kampě žil, zde pořád stojí a dotváří příjemnou atmosféru, kterou tato malá, ale o to víc významná část staré Prahy dýchá.

Pokud jsou Vám davy turistů cizí a navíc si libujete v architektonických skvostech, pak právě Vám doporučujeme návštěvu pražské části Hanspaulka. Vilovou čtvrť v Dejvicích svého času obývali například Vlasta Burian, herečka světového věhlasu Lída Baarová nebo Evžen Linhart. Jejich vily dodnes stojí jako němá památka na slávu jejich obyvatel.

Vydejte se do Prahy a nebudete litovat - rezervujte si nejlevnější ubytování v Praze a vydejte se za poznáním jejich krás! V Praze je toho k vidění daleko daleko více, než jsme Vám zde přiblížili.