Loading

Ubytování v Kralupech nad Vltavou

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Motel a ubytovna Adam

Kralupy nad Vltavou, na okraji obce / města
Pohodlné pokoje různých kategorií

Cherry Tree Cottage

Statenice (Kralupy nad Vltavou 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa nedaleko Prahy!

Conifer Cottage

Statenice (Kralupy nad Vltavou 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Chalupa se zahradou nedaleko Prahy!

Ubytovna Buštěhrad

Buštěhrad (Kralupy nad Vltavou 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování za příznivé ceny

Hotel Golden Golem

Praha - Březiněves (Kralupy nad Vltavou 14,6 km vzdušně), na...
Jen 15 minut od centra Prahy!

Residence Jana

Praha - Dejvice (Kralupy nad Vltavou 16,7 km vzdušně), v obc...
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Hotel Aida

Praha - Bohnice (Kralupy nad Vltavou 16,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Komfortní ubytování blízko centra Prahy

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně (Kralupy nad Vltavou 17,5 km vzdušně), v obci...
Stylový penzion v prestižní lokalitě!

Hotel Art Star

Hostivice (Kralupy nad Vltavou 18,2 km vzdušně), v obci / ve...
V blízkosti letiště 12 km

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov (Kralupy nad Vltavou 18,5 km vzdušně...
Levné, útulné ubytování nedaleko centra
1 - 14 / 14

Kralupy nad Vltavou

Kralupy nad Vltavou 1

Krása na řece Vltavě

Chcete se vrhnout do víru Středočeského kraje, ale do Prahy se Vám až tak úplně nechce? V tom případě by Vám mohlo vyhovovat některé z trochu menších měst v jejím blízkém okolí.

Ty Vám poskytnou dostatečný komfort a také Vás přiblíží k mnoha lokálním památkám, ze kterých je to z Prahy přeci jen trochu z ruky. Jestli pořád ještě tápete, za cíl své dovolené si vyberte Kralupy nad Vltavou, které spadají do okresu Mělník.

Kralupy nad Vltavou jsou usazené v rovinaté a zemědělsky hodně využívané krajině, jejíž nejvýraznější dominantou je tok řeky Vltavy. V této oblasti prakticky neexistují žádné přírodní zajímavosti.

Stačí ale, abyste si zajeli do některých okrajových částí Prahy a situace se rázem vylepší. Jestli Vás tato varianta příliš neláká, můžete se uchýlit na průzkum Máslovické stráně nebo Větrušické rokle. Z dalších destinací jsou nejblíže Libčice nad Vltavou, Odolena Voda a Veltrusy.

Rozvinutý průmysl i pohroma v podobě bomb - Kralupy nad Vltavou

První podloženou zmínkou o existenci Kralup nad Vltavou je listina ze 13. století. Historické prameny uvádí, že Kralupy byly známé už o tři století dříve. Tuto informaci se ale nepovedlo uspokojivě doložit. I přesto, že jsou Kralupy nedaleko Prahy, dlouhou dobu si ponechaly status vesnice.

Velký rozvoj přineslo až 19. století, kdy v Kralupech došlo k pozvolnému budování větších podniků. To vše s sebou neslo i poptávku po zlepšení infrastruktury a dobré dostupnosti bydlení. Ani tato opatření však nestačila na dlouho. Kralupy nad Vltavou se rozvinuly natolik, že jen několik měsíců po vstupu do 20. století byly prohlášené za město.

Ačkoliv se tu lidem velmi dobře dařilo, velký zásah přišel v období 2. světové války. Těžko říct, zda šlo o záměr, či jen prostou náhodu, na Kralupy dopadlo obrovské množství bomb, které je do značné míry zničily. Teprve až dnes je možné říct, že se Kralupům podařilo alespoň částečně zahladit škody, které mu tato událost přinesla.

Kam za památkami a kulturou?

Kralupy nad Vltavou 2

I přesto, že se na Kralupech nad Vltavou podepsaly bomby, zachovalo se v nich několik historicky cenných staveb. Nejvýraznější z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava, který je vidět i během příjezdu do města vlakem. Mezi další významné církevní stavby patří kostel sv. Jakuba Staršího, kostel Narození sv. Jana Křtitele, mariánský sloup a krucifix z konce 19. století.

Kdo bude mít chvilku, ten ať zamíří do Městského muzea, nebo si udělá fotku se sedící sochou vojáka Švejka. V případě, že Vás zajímá spíš technika, na první pohled Vás zaujme Miřejovické kolo na nábřeží řeky.

Určitě ale budete spokojení i s nabídkou hradů a zámků v blízkém okolí. Co by kamenem dohodil je zámek Veltrusy, zámek Mělník nebo hrad Kokořín. Velmi oblíbený je také zámek Nelahozeves, ve kterém je rozsáhlá sbírka obrazů a část inventáře z Lobkowiczkého zámku v Roudnici nad Labem. S dětmi či přáteli si lze udělat i dobrodružnou výpravu ke zřícenině hradu Okoř.

Místa spojená se sportem

V Kralupech nad Vltavou je Vám plně k dispozici fotbalové hřiště, dětské hřiště a atletický ovál. Komu by tento výčet nestačil, ten se může uchýlit do kryté sportovní haly. Ta má bazén a víceúčelové hřiště. Další kapacitu pro radovánky ve vodě má Aquapark Slaný. Z přírodních nádrží je možné se vykoupat v Motolském rybníce nebo ve vodní nádrži Džbán. Tento region je mimořádně vhodný i pro cyklistiku a plavby na lodi.

V zimních měsících pro Vás bude situace trochu náročnější, jelikož se tu nenacházejí žádné sjezdovky a významnější lyžařská střediska. Kdo chce bruslit, toho nasměrujeme do Prahy, která má několik veřejných kluzišť. Asi hodinu daleko je pak Ski areál Chotouň a lyžařský areál Šibeniční vrch. Není to sice nejhorší, ale ruku na srdce. Pro lyžařské prázdniny se hodí spíše zimní dovolená někde jinde přímo na horách.

Kralupy nad Vltavou 3

Dostupné ubytování v Kralupech nad Vltavou

V Kralupech nad Vltavou funguje několik různých typů ubytování, ze kterých si vybere každý. Nejčastěji se tu setkáte s hotely, apartmány a cenově dostupnými priváty. O něco méně častější jsou pak penziony, které se soustřeďují mimo města.

Kdo preferuje nikým nerušený klid, ten by se měl porozhlédnout po pronájmu příměstských chalup a chat. Jejich nevýhodou může být zhoršená dopravní dostupnost.

V Kralupech nad Vltavou se bude líbit všem, kteří touží po dovolené například ve městě, ale zároveň se nechtějí na ulicích tísnit s davy jiných turistů.

Méně známé památky pak mohou být závanem čerstvého větru v oblasti, které vévodí jen několik nejznámějších objektů. Věříme, že budete se svým výběrem spokojení.