Loading

Ubytování v Okolí Prahy

(14 objektů)

Ubytování Na statku

Sedlec (okres Praha-východ), v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje v blízkosti Prahy

Apartmány Loužek

Milešov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dokonalý výhled na Orlickou přehradu!

Srub Čelina

Borotice (okres Příbram), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Srub na břehu vlastního rybníka Čermáček

Chalupa Svatbín

Kostelec nad Černými lesy, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!

Vila 15

Kozárovice, na samotě, v lese
Vila s krbem a terasou

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ), v obci / ve městě
Rodinný hotel s restaurací

Ubytování pod Svatým Václavem

Votice, v obci / ve městě, v centru města
Jedinečné ubytování ve Voticích

Penzion Pod Lipou

Rabyně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města

Chalupa Černíkovice

Chrášťany (okres Benešov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Absolutní soukromí, sauna, velká zahrada
1 - 14 / 14

Okolí Prahy

Poznejte skryté krásy v srdci Čech

Úchvatné přírodní scenérie, historická města a zachovalé památky, to vše nabízí region Okolí Prahy, kopírující Středočeský kraj, každému, kdo se rozhodne překročit hranice hlavního města a vychutnat si tak příjemnou dovolenou plnou pohody, bez tisíců turistů za zády.

Chcete-li si taktéž užít báječný pobyt, spojený navíc i s možností levného ubytování, cykloturistikou i relaxem v lázních, neváhejte a vydejte se za poznáním, zábavou a odpočinkem do srdce Čech.

Zatímco většina návštěvníků České republiky soustředí svou pozornost především na stověžatou Prahu, také její okolí, situované v malebné krajině plné lesů, skal a vodních ploch, nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Navíc, nejen tolik potřebná pestrost, ale také dobré dopravní spojení, skvělá infrastruktura a samozřejmě pestrý výběr ubytování, jsou hlavními důvody, proč si dovolenou nedaleko Prahy skutečně vychutnáte.

Jaké památky v okolí Prahy neminout?

Máte-li chuť poznat krásu historických měst ve Středních Čechách, vydejte se do Kutné Hory, kde na Vás čeká nejen malebné náměstí s podloubími jako z pohádky, ale především mnoho úchvatných, zejména církevních památek. Právě díky nim byla tato pokladnice českého království, známá především díky těžbě stříbra a ražbě pražských grošů, nakonec zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Za prohlídku určitě stojí Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře, krásná pětilodní katedrála a zároveň unikátní pozdně gotická stavba, jež se může pochlubit jedinečnou galerií renesančních fresek z 15. století. Jen kousek odtud se nachází další zajímavá památka, a to slavná kutnohorská kostnice v Sedlci, dnes naprostý evropský unikát, který zaujme snad všechny milovníky umění, jež se rozhodnou na výlet do okolí Prahy vydat.

Kdo si chce dopřát pohodový pobyt uprostřed Čech a zároveň skvělou dovolenou bez stovek turistů za zády, měl by vyrazit do Mělníka, situovaného na severu regionu. Nachází se zde krásný zámek tyčící se nad soutokem Vltavy a Labe s proslulými vinnými sklepy, kde by se měl stavit na skleničku každý, kdo město navštíví. Navíc, levné ubytování a hezká krajina plná lesů, jsou jako dělané pro všechny milovníky nenáročné dovolené.

Hezká lokalita plná zajímavých míst 

Nic Vám nebrání vypůjčit si kolo a vyrazit na výlet na hrad Kokořín, anebo si jen vychutnat příjemnou procházku zdejšími borovými háji, zakončenou prohlídkou starobylých skalních obydlí. Během dovolené na Kokořínsku si taktéž nezapomeňte prohlédnout Čertovy hlavy, unikátní skalní útvary, vytvořené známým českým sochařem Václavem Levým v průběhu 19. století, stejně jako umělou jeskyni Klácelka, jeho nejslavnější dílo se zdobeným portálem.

Také jižní směr se může pochlubit řadou zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je i hrad Karlštejn, nejslavnější u nás, který již zdálky zaujme všechny milovníky romantiky. Nicméně, není to jen jeho magická podoba, kvůli níž stojí za to tento nádherný hrad, jež dříve sloužil jako strážce českých korunovačních klenotů, navštívit.

Za zmínku stojí také Kaple svatého Kříže s nástěnnými malbami mistra Theodorika, stejně jako Císařský palác, který spatříte při prohlídce, a to spolu s Klenotnicí, kde uvidíte republiku Svatováclavské koruny. Zajímavostmi však neoplývá jen samotný hrad, který podle pověsti nesměla navštívit žádná žena, ale také samotné městečko Karlštejn, kde máte možnost navštívit třeba Muzeum voskových figurín.

Taktéž Vám nic nebrání zarezervovat si ubytování a vydat se na průzkum nedalekých Koněpruských jeskyní, sjet řeku Berounku, anebo se vypravit na hrad Křivoklát uprostřed temných hvozdů. Jde o jednu z nejstarších pevností, která dříve sloužila také jako vězení pro významné osobnosti. Nedobrovolně zde pobýval třeba slavný alchymista Edward Kelly, který si při snaze uprchnout zlomil nohu tak nešikovně, že mu musela být posléze uříznuta.

Okolí Prahy zve na příjemnou dovolenou plnou zábavy

Srdce Čech však nenabízí pouze prastaré hrady a přitažlivou přírodu, ale také zajímavé expozice a památníky, které Vám umožní poznat historii tohoto regionu blíže. Jednou z nich, jež se nachází kousek od Křivoklátu, je třeba Muzeum Tomáše Garrigue MasarykaLánech. Dozvíte se zde více o životě tohoto prvního československého prezidenta a během významných svátků si také budete moci prohlédnout zdejší zámek, kde s oblibou pobýval.

Ve Středních Čechách si na své přijdou malí i velcí a nudit se zde rozhodně nebudete. Navštívit můžete třeba zábavně-naučný park MirakulumMilovicích. Zatímco Vaše ratolesti si zde budou hrát na rytíře, pokusí se nalézt cestu z bludiště a vyzkouší opičí dráhu, Vy se projdete krásnými zahradami. Následně se společně můžete vydat objevovat tajemství vodního světa a jeho pestrobarevných obyvatel, anebo si užít piknik.

Kdo si chce odnést zajímavé zážitky, může taktéž navštívit Kladno, kde se nalézá obří aquapark a lanové centrum Sambar, které si všichni zamilují. Na ty, kdo shání výhodné ubytování, zde pak čekají cenově dostupné hotely a penziony, díky nimž si vychutnáte dovolenou plnou dobrodružství. Tu si navíc můžete obohatit o krásná selfie ze slavné vyhlídky Máj, tyčící se nad řekou Vltavou.

Budete-li mít chuť, v letních měsících se můžete taktéž vydat na nedalekou horu Říp, zatímco v zimě si dopřejete aktivní odpočinek na lyžích ve Ski areálu Monínec u obce Sedlec-Prčice. Ať už však pojmete svůj pobyt v srdci Čech jakkoliv, buďte si jisti, že ve Vás zanechá jen ty nejlepší vzpomínky a vždy se sem budete rádi vracet.

Okolí Prahy nabízí spoustu možností k ubytování

Stále více navštěvované srdce Čech se může pochlubit nejen krásnou přírodou, zajímavými památkami a širokými možnostmi, jak zde smysluplně trávit volný čas, ale také cenově dostupným ubytováním. Ať už patříte mezi nejnáročnější a chcete si užít pobyt v některém hotelu, anebo spíše toužíte po levném ubytování v okolí Prahy a stačí Vám pouze malý rodinný penzion, apartmán nebo ubytování v soukromí pokaždé si přijdete na své.

Mnoho zdejších ubytovacích zařízení navíc nabízí také skvělé možnosti sportovního vyžití, včetně wellness a máte-li chuť dopřát si doopravdy příjemný pobyt plný relaxu a pohody, taktéž nebudete litovat. Můžete navštívit třeba Mšené-lázně, kde naleznete nejen luxusně zařízené, avšak zároveň dostupné ubytování, ale především si zde vychutnáte léčivé koupele a rašelinové zábaly, které Vás skvěle uvolní a připraví na další dobrodružství.

Chcete si užít báječný pobyt plný zábavy, sportu i aktivního odpočinku v příjemné lokalitě uprostřed Čech, která se pyšní nejkrásnějšími památkami a úchvatnou přírodou? Potom neváhejte, sjednejte si nejvýhodnější ubytování a vydejte se na dovolenou do okolí Prahy ještě dnes.

Názory a doporučení

Drahomír Sýkora (ubytovatel) 3.1.2019
V okolí doporučujeme navštívit zajímavá historická místa, např. hrad Karlštejn, zámek Zbiroh, hrad Točník, Křivoklát, zámek Dobříš a historické památky v Praze a Plzni. Od místa ubytování je nedaleko krásné Brdské pohoří s velkým množstvím upravených asfaltových komunikací pro jízdu na jízdním kole, nebo pro pěší turistiku. V Brdech je nedotčená příroda v bývalém vojenském újezdu, který byl před dvěma léty zpřístupněn veřejnosti.