Loading

Ubytování v Benešově (okres Benešov)

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Pension Konopiště

Benešov (okres Benešov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylový pension v podzámčí Konopiště

Hostel Dvůr Pecínov

Struhařov (okres Benešov) (Benešov (okres Benešov) 4,9 km vzdušně), na okraji obce...
Wellness, koně, restaurace, bazén...

Farma Ztracenka

Mrač (Benešov (okres Benešov) 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Zámeček Kaliště

Kaliště (okres Praha-východ) (Benešov (okres Benešov) 11,7 km vzdušně), v obci / ve...
Pohádkové místo, kde je vše

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Benešov (okres Benešov) 12,2 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Benešov (okres Benešov) 14,3...
Rodinný hotel s restaurací

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Benešov (okres Benešov) 17,0 km vzdušně), v obci / v...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Ubytování Vilekula Sázava

Sázava (okres Benešov) (Benešov (okres Benešov) 18,2 km vzdu...
Dovolená, kde se můžete cítit jako doma

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Benešov (okres Benešov) 18,5 km vzdušně), v obci / v...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Chalupa Blaník

Louňovice pod Blaníkem (Benešov (okres Benešov) 19,0 km vzdu...
V příjemném prostředí Podblanicka
1 - 11 / 11

Benešov (okres Benešov)

Benešov (okres Benešov) 1

Do Benešova na dovolenou i výlet

Vítejte v Benešově, hlavním městě stejnojmenného okresu Benešov, které leží asi 30 km jihovýchodně od Prahy. Svým návštěvníkům nabízí nespočet pamětihodností a zajímavých míst k navštívení. Jeho krásy můžete objevovat třeba z okna ekovláčku, který patří mezi oblíbené turistické atrakce.

Věděli jste, že se známý a oblíbený zámek Konopiště nachází právě nedaleko tohoto města? Milovníky piva by pak mohl zaujmout benešovský pivovar Ferdinand, který je kulturní památkou a jeho pivní speciály určitě stojí za ochutnání.

V Benešově se v minulosti pořádaly také festivaly Sázavafest a Let It Roll, čímž jistě vstoupil do povědomí těch, kteří si rádi vyrazí za dobrou muzikou. Mezi známé rodáky tohoto města patří zpěvačka Monika Absolonová, spisovatel Jan Noha, malíř Vladimír Antušek, jehož mozaika zdobí katedrálu svatého Víta v Praze a další.

Něco z historie města Benešov

Jeho historie sahá do počátku 13. století. Mnohé zdroje uvádějí, že nejdříve osídlenou oblastí bylo místo zvané Na Karlově. Zde vznikl panský dvorec, kostel a okolo následně osada. Na Karlově byl založen také minoritský klášter, jehož majitel pražský biskup Tobiáš z Benešova vybudoval jako svoje nové sídlo právě zmíněné Konopiště.

Klášter byl vypálen Janem Žižkou během tažení na Prahu v první polovině 15. století. Nebyl však zničen úplně a došlo v něm ještě k několika dalším důležitým událostem. Konal se zde například sněm za přítomnosti Jiřího z Poděbrad a Eneáše Sylvia, zástupce římské kurie. Jednali o smíření s katolickou Evropou.

Z habsburského rodu na zámku Konopiště bychom neměli vynechat jméno vášnivého lovce Františka Ferdinanda d' Este, jehož trofeje můžete na Konopišti spatřit. Romantický zámek s parkem a růžovou zahradou jistě patří mezi nejkrásnější a nejvíce navštěvovaná místa Posázaví.

Další zajímavou osobností spojovanou s Benešovem je zvonař Matěj Špic, který vytvořil mnoho zvonů pro okolní kostely. Tento zvonař vykonával své řemeslo ačkoliv byl slepý. Přes benešovské nádraží taky cestoval Tomáš Garrigue Masaryk, když se vracel z exilu. Byla to jeho poslední zastávka po cestě domů. Za zmínku také stojí dům, ve kterém ke konci života pobýval a následně i zemřel skladatel Josef Suk.

Jaké památky navštívit a neminout v Benešově?

Kromě již zmíněného zámku Konopiště, minoritského kláštera, jehož zděná zvonice ukrývá vzácný zvon považovaný za druhý nejstarší zvon v Čechách, pivovaru Ferdinand a domu Josefa Suka určitě stojí za návštěvu i další pamětihodnosti.

Benešov (okres Benešov) 2

Kostel svatého Mikuláše, kostel svaté Anny, starý židovský hřbitov, budova nádraží, která je zapsána v ústředním seznamu kulturních památek a nebo třeba budova gymnázia v novorenesančním stylu. Ve městě naleznete také Muzeum umění a designu, divadlo i kulturní dům.

Další aktivity ve městě a okolí

Obdivovatele starých strojů jistě potěší Muzeum motocyklů Jawa nebo nedaleké Vojenské technické muzeum Lešany. Sportovně založení návštěvníci možná uvítají golfový areál Konopiště nebo paintball Benešov. Nedaleko města se také nachází zámek Jemniště. Ti nejmenší si mohou užívat pěkných chvilek se zvířátky nebo soutěžemi ve Farma Parku Soběhrdy. Během Vaší dovolené se tak zabaví opravdu všichni.

Již několik let je v Benešově v provozu městská turistická doprava, která je zajišťována ekovláčkem. V něm můžete navštívit některé ze zmíněných turistických cílů.

V parných letních dnech jistě oceníte koupání. Využít můžete například BIOS koupaliště přímo v centru nebo plavecký bazén Benešov. Veřejné koupaliště Sladovka najdete na okraji města. Jeho návštěvu lze spojit s procházkou v udržovaném lesoparku Sladovka. Pokud upřednostňujete přírodní osvěžení, můžete si skočit třeba do Jarkovického rybníka nedaleko Konopiště. Koupání nabízejí také některé z okolních vesnic.

Krajina Posázaví je však úchvatná také na podzim, kdy stromy a keře hrají nejrůznějšími barvami. Toto období je spolu s tím jarním ideální na dovolenou pro milovníky turistiky. V zimě lze v okolí běžkovat a nebo bruslit na zimním stadionu v Benešově. Tuhé zimy s sebou nesou možnost bruslení i na okolních rybnících, kterou ocení zejména děti a mládež.

Máte rádi cyklistiku a pěší tůry?

Benešov a okolí nabízí několik oblíbených cyklotras a to například trasu z města Týnec nad Sázavou do Konopiště, z Čerčan přes Benešov do Konopiště, z Benešova do Vlašimi, z Benešova přes Ostředek do Českého Šternberku a nebo třeba z Konopiště přes Bystřici do Votic. Trasy jsou různých délek. Můžete si vybrat kratší nebo delší. Většina má kolem 10 - 25 km. Záleží tak na Vašich časových možnostech a fyzičce. Po cestě se můžete kochat krajinou s udržovanými políčky, lesy a malými vesnicemi.

Městem a jeho okolím vede i mnoho turistických tras. Za zmínku stojí pěší trasa z Chocerad přes Benešov a Konopiště do Neveklova, z Benešova do Louňovic pod Blaníkem, z Konopiště do Poříčí nad Sázavou, z Konopiště do Líšna nebo například z Benešova přes Konopiště až do Týnce nad Sázavou. Nejsou fyzicky náročné, takže je zvládnou i Vaše děti a čtyřnozí miláčkové.

Benešov (okres Benešov) 3

Bohaté možnosti ubytování v Benešově a okolí

Benešov v Posázaví je skvělou volbou pro Vaši dovolenou či výlet v jakoukoliv roční dobu. Využít můžete bohatou nabídku ubytování v hotelích, penzionech, apartmánech, chatách či chalupách. Pokud jste příznivci hodně levného cestování, jistě Vás potěší možnosti ubytování v soukromí nebo ubytovny. Přímo ve městě v centru všeho dění, poblíž oblíbených kaváren a restaurací a nebo v přilehlých vesnicích. Odlehlejší místa k ubytování ocení zejména ti z Vás, kteří upřednostňují klid a přírodu.

Nabídka ubytovacích zařízení pro náročné i velmi levného ubytování je opravdu bohatá. Zajisté potěší milovníky historie, přírody, cyklisty, turisty, ale i romantické páry užívající si atmosféru zámku Konopiště a přilehlého parku. Rodiny s dětmi si toto město oblíbí zejména díky populárnímu vláčku či aktivitám a bohatému programu pro nejmenší, které město každý rok připravuje.

Přesvědčte se sami a navštivte během svojí dovolené nádherné české město Benešov a jeho okolí s pestrou nabídkou ubytovacích služeb. Patří mezi významné kulturní památky naší země a je spojován s významnými událostmi v našich dějinách.