Loading

Ubytování ve Voticích

(2 objekty + 9 objektů v okolí 25 km)

Ubytování pod Svatým Václavem

Votice, v obci / ve městě, v centru města
Jedinečné ubytování ve Voticích

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice (Votice 13,9 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Celoroční sportovní areál + wellness!

Hostel Dvůr Pecínov

Struhařov (okres Benešov) (Votice 14,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Wellness, koně, restaurace, bazén...

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Votice 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Pension Luis

Jistebnice (Votice 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Hotel Miskov

Sedlec-Prčice (Votice 15,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Romantický hotel v objektu starém 160 l.

Pension Konopiště

Benešov (okres Benešov) (Votice 15,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylový pension v podzámčí Konopiště

Chalupa Černíkovice

Chrášťany (okres Benešov) (Votice 16,0 km vzdušně), na okraj...
Absolutní soukromí, sauna, velká zahrada

Apartmány Zelená zahrada

Mladá Vožice (Votice 17,0 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Luxusní apartmány na okraji městečka.
1 - 11 / 11

Votice

Votice 1

Poznejte Českou Sibiř

I když by se mohlo zdát, že je Česko příliš malé na to, aby turistům nabídlo zajímavou pestrost, vůbec tomu tak není. Krom teplé a slunečné jižní Moravy se tu setkáte s hlubokými lesy Beskyd, Jeseníků a Šumavy. Nezřídka objevíte i místa, která disponují naprosto unikátním podnebím.

Mezi taková místa patří i město Votice ve Středočeském kraji. Ty najdete v okrese Benešov, konkrétně v místě Středočeské pahorkatiny. Jak název Česká Sibiř naznačuje, nemělo by Vás překvapit, pokud tu bude mnohem nižší teplota, než jakou byste vzhledem k ročnímu období čekali.

Samotná krajina okolo města je docela vyvážená. Jsou zde k nalezení úrodné roviny, lesy i několik vyšších hor. Během pobytu si udělejte vycházku třeba na Čeřenskou horu nebo na vrchol hory Větrov. Z Votic je to kousek i do několika dalších měst. Během chvilky dojedete do Benešova, Miličína či Sedlčan.

Úplně poprvé se o Voticích mluví ve 12. století. Zhruba v tu dobu se šlechtic Ota rozhodl vypálit zdejší bujnou vegetaci a stvořit menší osadu. V ní nechal vybudovat statek a nechyběl tu ani hrad. Protože se do osady stěhovali další lidé, Votice (tehdejší Otice) se těšily značné prosperitě.

Během husitských válek se Votice přiklonily na stranu Tábora. Někteří z místních se do něj dokonce trvale přestěhovali. V 16. století tu vznikly první městské lázně.

Z historických pramenů se dočteme, že součástí Votic byla i velmi početná komunita Židů. Ti se starali o rozvoj obchodu ve městě, ale pěstovali i přátelské vztahy s dalšími obyvateli. Zdrojem obživy místních byla hlavně výroba látek a pálení výrobků z hlíny. Ve Voticích se dokonce vařilo pivo a těžil vápenec. Všechny tyto aktivity z nich udělaly vcelku bohaté a vážené město.

Největší rozvoj ale přineslo až 20. století, kdy se z Votic stalo centrum okresu. V 60. letech však byly samy zařazeny do okresu Benešov. Dnes Votice těží ze své ideální polohy v krásné České přírodě.

Kam za památkami, sportem a zábavou ve Voticích a okolí?

Dominantou Votic jsou především církevní památky. Mezi těmi je kostel sv. Václava, klášter sv. Františka z Assisi a mariánský sloup. Ve městě je i budova bývalého pivovaru se starým zámkem a dobře zachovaný židovský hřbitov.

Votice 2

Mezi drobné památky patří pomník sv. Václava a blanických rytířů. I když je spektrum pamětihodností ve městě spíš menší, jakmile vyjedete za jeho hranice, rozhodně budete mít na co koukat.

Jestli navštívíte Vrchotovy Janovice, udělejte si zastávku ve stejnojmenném zámku. V něm sídlí pobočka Národního muzea. Objevíte tu bohaté sbírky týkající se české a československé státnosti, výstavy lidové kultury, památník Františka Palackého a mnoho dalších věcí, které zkrátka a dobře stojí za to vidět.

Velmi hezký je i zámek Červený hrádek u Sedlčan. Ten je ale pro veřejnost otevřen jen příležitostně.

Jestli cestujete s dětmi a chcete prožít opravdu mimořádný zážitek, určitě se jeďte podívat na zámek Konopiště. Krom bohatě zdobených salonů tu uvidíte i soukromé pokoje rodiny d´Este. Kdo má rád myslivost, ten by se měl podívat na Loveckou trasu. Bezesporu zajímavá je i prohlídka zámeckých sklepení.

Romantickou a trochu dobrodružnou podívanou Vám poskytne i hrad Týnec nad Sázavou. Jeho součástí je unikátní rotunda sv. Václava. Ta je dokonce považována za nejstarší budovu ve městě. Během pobytu nezapomeňte ani na návštěvu zámku Jemniště. Ten sice funguje jako hotel, ale je možné projít i menší zámeckou expozicí. Vaše dovolená získá poučný ráz, když se s dětmi zastavíte v nedaleké Zoologické zahradě Tábor. Pár minut je to i do skanzenu Vysoký Chlumec.

Když Vás objíždění památek omrzí, určitě se nadchnete pro některou ze sportovních, nebo více odpočinkových aktivit. Proto jistě oceníte dobrou dostupnost nejrůznějších sportovišť. Mezi nimi je třeba In-line dráha, která potěší všechny milovníky bruslení. Nechybí tu ani skate park a multifunkční hřiště.

Příznivci tenisu se rádi uchýlí do sportovního areálu T sport Votice, který je vybaven pro hraní tenisu v průběhu celého roku. Uvnitř areálu je i hřiště na badminton, florbal, nohejbal a volejbal. Pro pošmourné dny je návštěvníkům přístupná i bowlingová dráha.

Votice 3

V přilehlé blízkosti centra je několik rančů, farem a statků. Některé z nich pořádají hodinové projížďky na koni. Letní koupání si naopak užijete, když si zajedete k nedaleké vodní nádrži Slapy.

Po stránce zimních sportů není oblast okolo Votic nijak významná. Vzhledem k pozici ve vnitrozemí není mnoho míst k lyžování, ze kterých by bylo možné si vybírat. I přesto tu svou činnost provozují hned dva lyžařské areály. Jedním z nich je Ski areál Monínec. Sjezdovku mají i Kvasejovice.

Ubytování ve Voticích

Ve městě se lze ubytovat v pohodlných penzionech i dobře vybavených apartmánech. Kdo se chce přenést do jiné doby, ten si určitě rád vyzkouší ubytování v dobovém zájezdním hostinci.

Chcete-li uniknout od všudypřítomného ruchu, zvolte ubytování v soukromí. Dobře dostupná je i nabídka cenově výhodného ubytování v chatě či v chalupě.

Votice sice nejsou až tak známé, ale my osobně si myslíme, že to vůbec ničemu nevadí. Nenarazíte tu na davy turistů a ke všemu to máte blízko ke všem zajímavým památkám. Uvidíte, že jakmile sem jednou přijedete, budete se rádi vracet.