Loading

Ubytování v Jesenici (okres Příbram)

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Jesenice (okres Příbram) 2,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Penzion U Radešínka

Počepice (Jesenice (okres Příbram) 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Pension Luis

Jistebnice (Jesenice (okres Příbram) 9,7 km vzdušně), v obci...
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Jesenice (okres Příbram) 13,1 km vzdušně), v obci...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Hotel Hrazany

Sedlčany (Jesenice (okres Příbram) 15,0 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Jesenice (okres Příbram) 15,6 km vzdušně), na sam...
Bezbariérové rekreační středisko

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Jesenice (okres Příbram) 17,0 km...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Jesenice (okres Příbram) 18,2 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Jesenice (okres Příbram) 19,5 km vzdušně), na okra...
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna
1 - 10 / 10

Jesenice (okres Příbram)

Jesenice (okres Příbram) 1

Dokonalé rodinné prázdniny na Příbramsku

Uvažujete o tom, kam pojedete na zaslouženou dovolenou s rodinou? Pokud stále ještě nevíte, porozhlédněte se po místech, které Vám nabízí Středočeský kraj. Tentokrát ale nevsázejte na notoricky známé destinace, mezi které patří Praha, Kutná Hora nebo Benešov. Ačkoliv jde o velmi krásná města, nedají Vám to, co pobyt na malebném venkově. Klid, objevování zcela nových památek i dostatečné množství prostoru pro aktivní sport. V rámci prozkoumávání nových míst proto neexistuje důvod, proč byste nemohli pro tentokrát vyzkoušet prázdniny v okrese Příbram. Právě v něm se nachází Jesenice, která si Vás okamžitě získá.

Jesenice je vcelku rozlehlá obec, která je obklopená poli i hustým lesním porostem. Pokud zatoužíte po delších procházkách u vody, můžete k nim využít buď Sedlecký nebo Novodvorský potok. Ty se poklidně klikatí rovinatou krajinou, aby se občas vlily do některého z rybníků. Těm vévodí Dlouhý rybník a rybník Plužinec. Zakrátko se ale dostanete i k Podhrázskému rybníku, u kterého stojí i historický mlýn. Zasloužený relax si užijete i u přehrady Orlík, která je jen několik minut cesty daleko. V případě, že by se Vám zastesklo po pulzujícím ruchu města vyrazte poznávat krásy Sedlce-Prčic, Sedlčan nebo Votic.

Prastará osada pod hradem Zvěřinec

První písemná zmínka o Jesenici pochází ze 14. století. V tu dobu byla majetkem hradu Zvěřinec. Tento stav ale neměl dlouhého trvání. Už o jedno století později nebyl trvale obydlen. S Jesenicí se ale pojí jedna z nejvýznamnějších událostí naší země, kterou byla defenestrace během Českého stavovského povstání. To byla Jesenice v držení rodu Černínů. Jeden z nich, Diviš Černín, patřil mezi nejvýše postavené šlechtice v království. Bohužel, byl to právě on, kdo pustil do paláce rozzuřený dav. Za to byl potrestán a jeho pozůstatky byly převezeny právě do Jesenice, ve které je pochován.

Jesenice (okres Příbram) 2

Co v Jesenici podniknout během chvíle volna?

Jesenice je vzhledem ke svému historickému postavení velmi bohatá na výskyt nejrůznějších památek. Její dominantou je kostel Nejsvětější Trojice. Právě v něm jsou uloženy ostatky Jana a Diviše z rodu Černínů. Dále si určitě povšimněte fary, sochy faráře Antonína Lega, výklenkové kaple a mostu z 2. poloviny 19. století. Chvíle pohody prožijete i na křížové cestě, kterou prochází i naučná stezka.

Když si zaběhnete do obecní části Boudy, budete se moci vydat po stopách zříceniny hradu Zvěřinec. Kromě jiného je zdobí i romantická zvonice. V Dobrošovicích je naopak větší kaple. Dolce mají výklenkovou kapli a velmi originální dřevěnou sochu muže u odpočinkového místa.

Celkem blízko Jesenice je i několik známých hradů a zámků. Zmínit můžeme nedávno otevřený hrad Kotnov, zříceninu hradu Borotín nebo pohádkový zámek Dobříš. Dětem i dospělým se bude zaručeně líbit i zámek Vrchotovy Janovice a zřícenina hradu Vrškamýk. Pokud máte dostatečné množství času, jeďte se podívat i na zámek Orlík nad Vltavou a na hrad Zvíkov.

V případě, že dáváte přednost církevním objektům, sázkou na jistotu je cesta k poutnímu místu Sepekov. Na to navažte průzkumem kláštera Milevsko, který je jedním z nejstarších klášterů na území Jihočeského kraje.

Sportoviště v Jesenici a okolí

V Jesenici je Vám plně k dispozici fotbalové a dětské hřiště. Také je v ní ale multifunkční herní plocha s umělým povrchem. Ta je vhodná pro volejbal a pro tenis. V Sedlci-Prčicích je Sportcentrum Monínec. To disponuje lanovým parkem, kuličkovou dráhou, přírodním koupalištěm, discgolfem nebo bungee parkem s trampolínami. Vyzkoušíte si v něm také lukostřelbu nebo tubing. Zájemci se u něj projedou i na koních. Ve městě je pak několik fotbalových hřišť, tělocvičen a kurtů pro tenis.

Jesenice (okres Příbram) 3

V zimě můžete okolo Jesenice bobovat i běžkovat. K lyžování Vám poslouží sjezdovka Skiareálu Monínec nebo lyžařské středisko Kvasejovice. Zajímavostí je, že je od sebe dělí jen několik málo metrů. Velmi netradiční zážitek Vám nabídne i bruslení na zamrzlé hladině vodní nádrže Orlík.

Jesenice z pohledu ubytování

V Jesenici si vyberete z mnoha různých typů ubytovacích kapacit. Přijedete-li ve více lidech, vyhovovat Vám bude plně vybavený apartmán nebo prázdninový dům. Menší skupiny jistě potěší i cenově dostupné priváty, chalupy a chaty.

Vzhledem k oblíbenosti této destinace tu narazíte i na pohodlné penziony, které Vám dopřejí jak veškeré potřebné služby, tak dostatečné množství soukromí.

Jesenice je zajímavá obec s velmi poutavou historií. Zároveň pro Vás bude výbornou základnou v případě, že plánujete podnikat různě dlouhé výjezdy po jejím okolí. Uvidíte, že své volby nebudete litovat.