Loading

Ubytování v Jesenici (okres Příbram)

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Penzion U Radešínka

Počepice (Jesenice (okres Příbram) 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice (Jesenice (okres Příbram) 7,6 km vzdušně), v r...
Celoroční sportovní areál + wellness!

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Jesenice (okres Příbram) 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Pension Luis

Jistebnice (Jesenice (okres Příbram) 9,7 km vzdušně), v obci...
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Statek Vletice

Krásná Hora nad Vltavou (Jesenice (okres Příbram) 12,1 km vzdušně), na okraji obce...
Moderní ubytování pro skupinku

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Jesenice (okres Příbram) 13,1 km vzdušně), v obci...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Jesenice (okres Příbram) 15,6 km vzdušně), na sam...
Bezbariérové rekreační středisko

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Jesenice (okres Příbram) 17,0 km...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Jesenice (okres Příbram) 18,2 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace
1 - 11 / 11

Jesenice (okres Příbram)

Jesenice (okres Příbram) 1

Dokonalé rodinné prázdniny na Příbramsku

Uvažujete o tom, kam pojedete na zaslouženou dovolenou s rodinou? Pokud stále ještě nevíte, porozhlédněte se po místech, které Vám nabízí Středočeský kraj. Tentokrát ale nevsázejte na notoricky známé destinace, mezi které patří Praha, Kutná Hora nebo Benešov. Ačkoliv jde o velmi krásná města, nedají Vám to, co pobyt na malebném venkově. Klid, objevování zcela nových památek i dostatečné množství prostoru pro aktivní sport. V rámci prozkoumávání nových míst proto neexistuje důvod, proč byste nemohli pro tentokrát vyzkoušet prázdniny v okrese Příbram. Právě v něm se nachází Jesenice, která si Vás okamžitě získá.

Jesenice je vcelku rozlehlá obec, která je obklopená poli i hustým lesním porostem. Pokud zatoužíte po delších procházkách u vody, můžete k nim využít buď Sedlecký nebo Novodvorský potok. Ty se poklidně klikatí rovinatou krajinou, aby se občas vlily do některého z rybníků. Těm vévodí Dlouhý rybník a rybník Plužinec. Zakrátko se ale dostanete i k Podhrázskému rybníku, u kterého stojí i historický mlýn. Zasloužený relax si užijete i u přehrady Orlík, která je jen několik minut cesty daleko. V případě, že by se Vám zastesklo po pulzujícím ruchu města vyrazte poznávat krásy Sedlce-Prčic, Sedlčan nebo Votic.

Prastará osada pod hradem Zvěřinec

První písemná zmínka o Jesenici pochází ze 14. století. V tu dobu byla majetkem hradu Zvěřinec. Tento stav ale neměl dlouhého trvání. Už o jedno století později nebyl trvale obydlen. S Jesenicí se ale pojí jedna z nejvýznamnějších událostí naší země, kterou byla defenestrace během Českého stavovského povstání. To byla Jesenice v držení rodu Černínů. Jeden z nich, Diviš Černín, patřil mezi nejvýše postavené šlechtice v království. Bohužel, byl to právě on, kdo pustil do paláce rozzuřený dav. Za to byl potrestán a jeho pozůstatky byly převezeny právě do Jesenice, ve které je pochován.

Jesenice (okres Příbram) 2

Co v Jesenici podniknout během chvíle volna?

Jesenice je vzhledem ke svému historickému postavení velmi bohatá na výskyt nejrůznějších památek. Její dominantou je kostel Nejsvětější Trojice. Právě v něm jsou uloženy ostatky Jana a Diviše z rodu Černínů. Dále si určitě povšimněte fary, sochy faráře Antonína Lega, výklenkové kaple a mostu z 2. poloviny 19. století. Chvíle pohody prožijete i na křížové cestě, kterou prochází i naučná stezka.

Když si zaběhnete do obecní části Boudy, budete se moci vydat po stopách zříceniny hradu Zvěřinec. Kromě jiného je zdobí i romantická zvonice. V Dobrošovicích je naopak větší kaple. Dolce mají výklenkovou kapli a velmi originální dřevěnou sochu muže u odpočinkového místa.

Celkem blízko Jesenice je i několik známých hradů a zámků. Zmínit můžeme nedávno otevřený hrad Kotnov, zříceninu hradu Borotín nebo pohádkový zámek Dobříš. Dětem i dospělým se bude zaručeně líbit i zámek Vrchotovy Janovice a zřícenina hradu Vrškamýk. Pokud máte dostatečné množství času, jeďte se podívat i na zámek Orlík nad Vltavou a na hrad Zvíkov.

V případě, že dáváte přednost církevním objektům, sázkou na jistotu je cesta k poutnímu místu Sepekov. Na to navažte průzkumem kláštera Milevsko, který je jedním z nejstarších klášterů na území Jihočeského kraje.

Sportoviště v Jesenici a okolí

V Jesenici je Vám plně k dispozici fotbalové a dětské hřiště. Také je v ní ale multifunkční herní plocha s umělým povrchem. Ta je vhodná pro volejbal a pro tenis. V Sedlci-Prčicích je Sportcentrum Monínec. To disponuje lanovým parkem, kuličkovou dráhou, přírodním koupalištěm, discgolfem nebo bungee parkem s trampolínami. Vyzkoušíte si v něm také lukostřelbu nebo tubing. Zájemci se u něj projedou i na koních. Ve městě je pak několik fotbalových hřišť, tělocvičen a kurtů pro tenis.

Jesenice (okres Příbram) 3

V zimě můžete okolo Jesenice bobovat i běžkovat. K lyžování Vám poslouží sjezdovka Skiareálu Monínec nebo lyžařské středisko Kvasejovice. Zajímavostí je, že je od sebe dělí jen několik málo metrů. Velmi netradiční zážitek Vám nabídne i bruslení na zamrzlé hladině vodní nádrže Orlík.

Jesenice z pohledu ubytování

V Jesenici si vyberete z mnoha různých typů ubytovacích kapacit. Přijedete-li ve více lidech, vyhovovat Vám bude plně vybavený apartmán nebo prázdninový dům. Menší skupiny jistě potěší i cenově dostupné priváty, chalupy a chaty.

Vzhledem k oblíbenosti této destinace tu narazíte i na pohodlné penziony, které Vám dopřejí jak veškeré potřebné služby, tak dostatečné množství soukromí.

Jesenice je zajímavá obec s velmi poutavou historií. Zároveň pro Vás bude výbornou základnou v případě, že plánujete podnikat různě dlouhé výjezdy po jejím okolí. Uvidíte, že své volby nebudete litovat.