Loading

Ubytování v Malšicích

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Příběnice

Malšice, na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Malšice 8,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Malšice 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Malšice 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Chata Luxuska

Roudná (Malšice 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Penzion Joe

Sepekov (Malšice 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Kemp Fousek

Dráchov (Malšice 18,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u le...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Pension Luis

Jistebnice (Malšice 18,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Malšice 18,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Penzion Pacovka

Chýnov (Malšice 19,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě blízko jeskyní!
1 - 11 / 11

Malšice

Malšice 1

Prázdniny na Táborsku

Hledáte ideální místo pro trávení prázdnin? V tom případě si udělejte čas a jeďte do obce Malšice. Tu najdete v Jihočeském kraji, v okrese Tábor. V jejím okolí jsou jak úrodné lány pole, tak hluboké lesy, které přímo svádí k procházkám. Na hranici obce na několika místech protéká řeka Lužnice. Ta je oblíbeným cílem vodáků. Vhodná je ale i ke koupání.

I když jsou Malšice větší obcí, které byl udělen status městyse, v jejím okolí objevíte řadu větších měst. Mezi nimi je přilehlý Tábor, ale i Sezimovo Ústí. Příjemné zastavení na Vaší cestě představuje i návštěva nedaleké Bechyně.

První zmínka o obci pochází ze 13. století. Historické prameny však uvádí, že k osidlování této oblasti docházelo již o mnoho let dříve. Také se spekuluje o tom, že první osadníci tohoto území byli staří Slované. Ti by podle všeho měli stát i za dnešním jménem obce. Každopádně, během historie došlo k docela paradoxní situaci. Během třicetileté války si tu bohatí i chudí zakopávali svůj majetek.

Ne vždy se ale cennosti vrátily zpět ke svým původním majitelům. Z toho důvodu není ničím výjimečným, že se některý z těchto pokladů podaří nalézt ještě dnes. S obcí je také spojeno jméno prezidenta Masaryka, který tudy projížděl při své návštěvě. Dnes Malšice čerpají ze své strategické pozice, která je výhodná pro všechny, kteří chtějí obdivovat krásu a památky města Tábor a jeho přilehlého okolí.

Malšice 2

Kam na výlet v Malšicích?

V Malšicích Vám nuda nehrozí. Největší dominantou obce je kostel Nejsvětější Trojice a několik dobových usedlostí. Naprostým unikátem je Stádlecký most. Ten je posledním existujícím mostem u nás, který byl postaven jako řetězový most v období empíru.

Turisticky oblíbeným cílem v blízkém okolí obce je však bezesporu Tábor. V něm si lze prohlédnout expozici Husitského muzea či městské hradby. Malým i velkým mlsounům se bude líbit v Muzeu čokolády a marcipánu. Za hezkého počasí se vyplatí zajít na výlet i do Zoologické zahrady Tábor.

Kousek od Malšic je i zřícenina hradu Příběnice. O té se traduje, že je někde kolem ukrytý drahocenný poklad. Ale dávejte si dobrý pozor. Podle místních pověstí a legend se tu daří bytostem z podsvětí, které v okolním lese našly ideální místo pro své zlovolné rejdy.

Blízko obce je i zřícenina Kozího hrádku. Za návštěvu také stojí hrad Kotnov či zámek Bechyně. Pokud Vám nevadí trochu cestovat, udělejte si výlet k zámku Červená Lhota. Případně se vydejte po stopách pyšné princezny do zámku Hluboká nad Vltavou.

V průběhu léta se běžte svlažit do řeky Lužnice. Pro tyto účely Vám výborně poslouží místní kemp, který v určitém rozsahu poskytuje rekreační vyžití u řeky. Venkovního koupání si dosyta užijete i v sousedním Táboře. Jako přírodní koupaliště lze využít vodní nádrž Jordán. Své brány Vám otevře i místní Aquapark Tábor. V létě je v provozu i Aquapark Jindřichův Hradec.

Pokud do Malšic přijedete v průběhu zimy, pak Vás nejspíš nepotěší fakt, že zde nenajdete žádné větší lyžařské středisko. Na vině je především rovinatý terén, který se začíná zvedat až u českých hranic s Rakouskem.

Malšice 3

Nemusíte mít ale strach, že byste při své dovolené přišli zkrátka. Pro tyto účely zde funguje multifunkční sportovní centrum Monínec. To je v provozu v průběhu celého roku. V zimě se transformuje ve vyhledávané lyžařské středisko. Druhou variantou je Ski areál Kvasejovice. Ten je spíš menší, ale dochází k jeho postupnému rozšiřování.

Ubytování v Malšicích najde každý

V obci je hned několik ubytovacích zařízení, ze kterých si vybere takřka každý. Krom pohodlných a dobře vybavených penzionů Malšice nabízí i ubytování v soukromí. Kdo chce, ten se může ubytovat v cenově dostupném apartmánu. V neposlední řadě nezapomínejme ani na možnost ubytování v některé z místních chalup a rekreačních chat.

Pokud nevíte, kam si vyjet na prázdniny tentokrát, pak si vyberte právě Malšice. Uvidíte, že krásná příroda a krajina plná památek způsobí, že budete na dovolenou v Malšicích s láskou vzpomínat.