Loading

Ubytování ve Skalici (okres Tábor)

(0 objektů + 19 objektů v okolí 25 km)

Chata Luxuska

Roudná (Skalice (okres Tábor) 0,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Kemp Fousek

Dráchov (Skalice (okres Tábor) 8,5 km vzdušně), v rekreační...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Skalice (okres Tábor) 9,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Skalice (okres Tábor) 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Pěkné apartmány na starobylé faře

Ubytování Pražma

Žíšov (Skalice (okres Tábor) 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Skalice (okres Tábor) 11,8 km vzdušně), v obci / ve m...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Skalice (okres Tábor) 12,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Skalice (okres Tábor) 12,4 km vzdušně),...
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Skalice (okres Tábor) 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Skalice (okres Tábor) 12,9 km vzdušně),...
Skvělé ubytování v klidné části
1 - 19 / 19

Skalice (okres Tábor)

Skalice (okres Tábor) 1

Prázdniny v ráji vodáků

Skalici byste našli v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Protéká jí řeka Lužnice, která je vyhledávaným cílem českých i zahraničních vodáků. Hned za řekou objevíte krásný hluboký les a několik menších rybníků, které jsou pro tuto oblast velmi typické. Mezi nejvýznamnější z nich patří Písecký rybník a Lapáč. Soustavu menších rybníků lze vidět i u Radimova. Pokud zatoužíte po návštěvě některého z větších měst, během chvilky se dostanete do sousední Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí či Tábora. Vydáte-li se na opačnou stranu, brzy před Vámi stane Soběslav.

Od Keltské osady po současnost

První zmínka o Skalici pochází z průběhu 13. století. Podle archeologických nálezů z počátku 20. století však víme, že zdejší krajina byla osídlena už dávno předtím. Alespoň o tom svědčí nálezy keltských mohyl a dalších předmětů denní potřeby. Všechny tyto artefakty jsou pro zájemce k vidění v táborském muzeu.

O další historii příliš informací nemáme. Víme jen to, že zde stávala tvrz a že obec často měnila majitele. Zajímavá je ovšem legenda, která praví, že na místní tvrzi bujel zločin v podobě padělání peněz. Za to byl viník vsazen do vězení, ze kterého se však dostal po udělení královské milosti. V současné době je Skalice oblíbeným cílem vodáků i turistů, kteří chtějí obdivovat krásy jihu Čech.

Turistické cíle ve Skalici i okolí

Nejvýznamnější dominantou Skalice je kostel sv. Šimona a Judy. I dnes můžete v jeho prostorách vidět několik historicky velmi cenných artefaktů. Pokud milujete historii a archeologii, udělejte si malou procházku k původní Keltské osadě. V ní je k vidění i několik mohyl.

Skalice (okres Tábor) 2

Určitě Vám doporučujeme návštěvu Tábora. Nejen, že Vás naprosto okouzlí historické jádro města s původními domy, ale také dobové městské opevnění. To se sice dochovalo jen částečně, i tak je ale skvělou ukázkou historických stavebních technik. Zajímavým místem jsou i Holašovice. Ty byly díky své lidové architektuře, kterou přezdíváme selské baroko, zapsány na světový seznam UNESCO.

V blízkosti Skalice je i mnoho dalších zajímavých míst. S dětmi se vydejte na prohlídku zámku Bechyně či oblíbeného pohádkového zámku Červená Lhota. Vy i děti budete nadšení i v případě, že si uděláte celodenní výlet do zámku Hluboká nad Vltavou. Milovníky hradů jistě potěší nově otevřená expozice na hradě Kotnov. Líbit se Vám ale bude i na zřícenině hradu Choustník. Méně známou turistickou památkou je klášter Milevsko.

Sportovní aktivity ve Skalici

Přijedete-li do Skalice v létě, určitě Vás nadchne široká nabídka možností, kde se vykoupat. Dobře Vám bude v Aquaparku Jindřichův Hradec, který Vám nabízí vodní radovánky v průběhu letní sezóny. Nedaleko jsou i oblíbené Veselské pískovny, které přímo nahrávají milovníkům vodních sportů. Odpočinete si ale i v případě, že se vydáte k nádrži Jordán v Táboře.

Skalice (okres Tábor) 3

Vzhledem k lokaci ovšem nečekejte, že zde najdete nějak zvlášť pestrou nabídku míst k lyžování. Pro lyžování rodin s dětmi se hodí menší lyžařské středisko Kvasejovice. To prochází rozsáhlou rekonstrukcí, takže v průběhu dalších let lze očekávat jeho výrazné rozšíření. Profesionální služby pro zkušené lyžaře poskytuje Ski areál Monínec.

Skalice a ubytovací možnosti

Přímo ve Skalici mnoho ubytovacích kapacit nenajdete. V přilehlém okolí je Vám k dispozici několik turistických kempů. Dále je možné ubytovat se v některé z chalup či chat, některé z nich jsou vhodné spíše pro méně náročné, jiné Vám nabídnou veškerý potřebný komfort. Také je tu možnost ubytování v soukromí. Případně se ubytujte v některém z cenově dostupných penzionů.

Skalice oplývá řadou přírodních krás. Uvidíte, že si svůj pobyt ve zdejším prostředí náležitě užijete. Přijeďte se přesvědčit.