Loading

Ubytování ve Veselí nad Lužnicí

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí, v obci / ve městě, u řeky
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí, v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Ubytování Pražma

Žíšov (Veselí nad Lužnicí 1,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Chalupa Zlukov

Zlukov (Veselí nad Lužnicí 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Veselí nad Lužnicí 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Kemp Fousek

Dráchov (Veselí nad Lužnicí 5,3 km vzdušně), v rekreační obl...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Veselí nad Lužnicí 6,1 km vzdušně), v obc...
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Apartmány U Zlaté stoky

Ponědraž (Veselí nad Lužnicí 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Dva apartmány se zahradou s bazénem

Ubytování Naděje

Frahelž (Veselí nad Lužnicí 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Veselí nad Lužnicí 8,0 km vzdušně), na okraji obce...
Romantická chatka na klidném míste
1 - 34 / 34

Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí 1

Prázdniny na Třeboňsku

Došla Vám inspirace při hledání míst vhodných pro trávení dovolené? Zajeďte si do Veselí nad Lužnicí. Toto město najdete v Jihočeském kraji, v okrese Tábor, hned na kraji Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Tu každoročně navštíví desítky tisíc domácích i zahraničních turistů hlavně kvůli krásným lesům a mnohačetným rybníkům. Z těch nejznámějších bychom mohli jmenovat třeba rybník Švarcenberk či Horusický rybník. Poklidnou procházku si ale užijete i v případě, že se vydáte podél řeky Lužnice či Nežárky.

Pokud byste si během dovolené chtěli zajet i někam jinam, v blízkém okolí objevíte město Soběslav, České Budějovice či Tábor. Také se zde nachází široké spektrum hradů, zámků a hradních zřícenin, které jen čekají, až si je přijedete prohlédnout. Zmínky o tom, kdy bylo město založeno bohužel nemáme. Jediným vodítkem je existence bývalé tvrze, které se říkalo “Na Talíři”. Ze jména dnešního města lze soudit, že se jednalo o místo, které bylo vyhrazeno pro účely oslav a dalších společenských setkání tehdejší šlechty.

I když tu bývalo nepochybně hezky, velkou ránu představovaly nekončící výboje husitů z nedalekého Tábora. Město bylo několikrát vydrancováno a dalo se dohromady až v čase, kdy se v jeho blízkosti začaly budovat první rybníky. I přesto se Veselí nad Lužnicí stalo ještě několikrát cílem vojenských zájmů, které nakonec vyústily v dlouhé období hladu a chudoby. Později se Veselí nad Lužnicí spojilo s vedlejším Mezimostím do jednoho územního celku. V současné době se město soustředí na rozvoj cestovního ruchu.

Veselí nad Lužnicí 2

Co je ve Veselí nad Lužnicí k vidění?

Asi nejstarším místem, které lze ve Veselí nad Lužnicí vidět je to, kde před mnoha staletími stávala tvrz Talíř. I když se z původního hradu dochovaly jen malé fragmenty, jedná se o velmi zajímavé zákoutí, které je vhodné k odpočinku a provozování rodinných aktivit.

Po stránce historie a architektury je zajímavý Poštovský dům, stará radnice a budova nové radnice. Zájemci mohou nahlédnout do budovy Blatského muzea, které sídlí ve Weisově domě. Jedná se o pobočku Husitského muzea, které má hlavní domovskou základnu v nedalekém Táboře.

Nejčastěji se tu setkáte s historií města. Jedna z expozic je však věnovaná i místní lidové tvorbě. Z dalších měst Vám můžeme vřele doporučit celodenní výlet do Tábora. Krom již zmíněného Husitského muzea je tu k vidění i nově otevřený hrad Kotnov. Malé i velké mlsaly jistě uspokojí návštěva Muzea čokolády a marcipánu.

Pokud Vám nevadí cestovat trochu dál, vyjeďte si s dětmi do Českého Krumlova. V něm nezapomeňte na návštěvu zámku, přilehlých zahrad a malebných historických uliček. Mezi další skvosty jihočeského kraje patří zámek Bechyně či zámek Červená Lhota. Unikátní zážitek Vás čeká i v případě, že s dětmi pojedete na zámek Hluboká nad Vltavou. O něco poklidnější atrakcí je pak klášter Milevsko.

Veselí nad Lužnicí 3

Kam za aktivním odpočinkem?

Nejlepší koupání si užijete ve Veselských pískovnách. Ty jsou jen několik minut od městského centra. Výborně se ale vykoupete i v případě, že si zajedete do Tábora k vodní nádrži Jordán. Za zhoršeného počasí se běžte vykoupat do aquaparku Tábor.

V rámci provozování zimních sportů není tato lokalita nijak zvlášť významná. To ale neznamená, že byste se museli vzdát lyžování úplně. Jen se připravte na to, že budete trochu cestovat. Jediným větším střediskem v blízkém okolí je Ski areál Monínec. Skromnějším lyžařům či rodinám s dětmi bude vyhovovat sjezdovka ve Ski areálu Kvasejovice.

Ubytování ve Veselí nad Lužnicí

V rámci města si lze vybrat z řady různých typů ubytovacích kapacit. Náročným přijde vhod ubytování v cenově dostupném hotelu. Velmi oblíbené je však i ubytování v penzionu. Komornější dovolenou prožijete v případě, že zvolíte možnost ubytování v soukromí či v některém z apartmánů. A nakonec, krásu zdejší přírody zažijete na vlastní kůži v situaci, kdy se ubytujete v některé z chalup nebo komfortně vybavených chat.

Veselí nad Lužnicí Vás bude bavit. Nejen kvůli svým kulturním možnostem, ale také díky neopakovatelné přírodě, která u nás nemá obdoby. Přijeďte ji objevit ještě dnes.

Názory a doporučení

Marie Gabrielová (ubytovatel) 19.2.2020
Veselí nad Lužnicí leží na železničním uzlu i na silniční křižovatce ( Praha - Č.Budéjovice, Veselí n. - Jihlava, Veselí n.L. - Gmünd(Třeboň )., je odtud tedy vhodné východisko pro výlety pro pěší a cykloturisty.ve městě je i pújčovna lodí a příslušenství pro vodáky, i s možností odvozu lodi i osob na řeky proti proudu (Lužnice, Nežárka) .Samotné město má dobrou infrastrukturu, obchody, Večerky, restaurace i služby. Po povodních v letech 2002 a 2007 bylo z větší části renovováno (budovy, silnice, chodníky, mosty, silniční a železniční obchvat, zélezniční stanice a zastávka atd.) a tak je v město hezké a klidné. Pořádá se zde řada kulturním a sportovních akci, hlavně o víkendech. Většina místních restaurací otvírá v sezóně terasy s venkovním sezením. Restaurace a parkovistěm a letním kulturním programem je i u Veselských Pískoven, cca 1 km od města.