Loading

Ubytování v Jindřichově Hradci

(2 objekty + 25 objektů v okolí 25 km)

Pension u Tomáše

Jindřichův Hradec, v obci / ve městě, u vody
Mezonetový apartmán v centru!

Penzion a restaurace Gentleman

Jindřichův Hradec, v obci / ve městě
Bazén se slanou vodou

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Jindřichův Hradec 5,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Komfort a pohoda Pod Lesem

Chata Nikola

Blažejov (Jindřichův Hradec 8,7 km vzdušně), v rekreační obl...
Vyšší standard ubytování na chatě

Apartmány Plavsko

Plavsko (Jindřichův Hradec 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Výhodné a komfortní ubytování s bazénem

Penzion Apartmány Vala

Stráž nad Nežárkou (Jindřichův Hradec 11,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Ubytování v přírodě u řeky Nežárky

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Jindřichův Hradec 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Penzion u sv. Antonína

Pístina (Jindřichův Hradec 12,6 km vzdušně), na okraji obce...
Ubytování na břehu rybníka

Pístina 33

Pístina (Jindřichův Hradec 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Pohodlné ubytování až pro 24 osob

Chalupa Česká Olešná

Strmilov (Jindřichův Hradec 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chalupa v blízkosti rybníku
1 - 27 / 27

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec 1

Vydejte se do České Kanady a za Bílou paní

V malebné krajině střetu rovin a vrchů, na pomezí Jižních Čech a Vysočiny, se nachází známé historické město Jindřichův Hradec, kde se nudit nebudete. Čeká tu na Vás krásný zámek, který si prohlédnete v doprovodu Bílé paní, i spousty zábavy. Stejně tak se můžete těšit na výlety úzkokolejkou do okolí, obklopeného magickou přírodou. Pokud Vás tedy láká výhodné ubytování a zážitky, dovolenou v Jihočeském kraji si zamilujete.

Jindřichův Hradec, romantické město pyšnící se jedinečnou atmosférou, Vás zve na hezký pobyt plný zážitků, na který hned tak nezapomenete. Svou prohlídku této půvabné perly můžete začít na náměstí Míru, obklopeném honosnými měšťanskými domy. V jeho středu se nachází barokní morový sloup a nedaleko kostel Nanebevzetí Panny Marie. Stejně tak Vám historické jádro nabídne toulky úzkými uličkami a levné ubytování kousek od památek.

Co vše v Jindřichově Hradci uvidíte?

Vůbec největším turistickým lákadlem, které rozhodně nesmíte minout, je hrad a zámek Jindřichův Hradec. Jedná se o skutečný klenot, pyšnící se Černou věží, tanečním rondelem i černou kuchyní, kde se kdysi dávno vařila kaše pro chudé. Těšit se můžete na prohlídky zámku s Bílou paní, které jsou jako stvořené zejména pro nejmenší. Noční program plný zábavy je zakončen na nádvoří chytáním jejího kapesníčku, jež svému novému majiteli prý přinese štěstí.

Dovolená v Jindřichově Hradci však příjemně překvapí také všechny milovníky kuriozit, kteří si zde zaručeně přijdou na své. Pakliže patříte mezi ně, určitě nevynechejte 15. poledník východní délky. Jeho pokoření Vám bude připomínat diplom zakoupený v nedalekém penzionu, jež Vám současně nabídne prvotřídní ubytování. Stejně tak nesmíte minout ani Muzeum Jindřichohradecka, kde na Vás čekají Krýzovy jesličky, vůbec největší mechanický betlém na světě.

Jindřichův Hradec 2

Do Jindřichova Hradce za zážitky

Zachovalé památky, jako je Křižíkova elektrárna či františkánský klášter, a výhodné ubytování, ale nejsou zdaleka vše, čím se může toto úchvatné město pochlubit. Na své si tady přijde i ten, kdo míří do Jihočeského kraje za zábavou a kulturním vyžitím. Vyrazit můžete třeba do divadla, nebo na film do kina Střelnice. Stejně tak na Vás čekají i koncerty vážné hudby, a to přímo v barokní kapli svaté Máří Magdaleny, jejíž krásný interiér celý zážitek ještě umocní.

Jindřichově Hradci se však nebudou nudit ani milovníci sportu, které láká spíše aktivní dovolená. K návštěvě tak zve třeba moderní sportovní hala či zimní stadion, kam se můžete vydat spolu s domácími fandit místním hokejistům. V horkých letních dnech si zase nenechte ujít relax v aquaparku, zatímco v zimě Vaše kroky povedou do plaveckého bazénu. Kdo chce trávit čas trochu netradičně, toho pak jistě potěší skatepark nebo oblíbená Střelnice Břeskáč.

Okolí Jindřichova Hradce stojí za to

Ať už Vás láká pohodová dovolená plná odpočinku, anebo toužíte spíše po dobrodružství, určitě neuděláte chybu, pokud se vydáte také do okolí Jindřichova Hradce. To se přitom pyšní mnoha zajímavými místy, která prostě nesmíte minout. Za návštěvu tak stojí například Česká Kanada, kam Vás pohodlně dopraví Jindřichohradecké úzkokolejky. Vystoupíte-li na zastávce Kaproun, ocitnete se uprostřed hlubokých lesů, kde nepotkáte ani živáčka, nebo můžete pokračovat až do Nové Bystřice plné památek. 

Dovolená v Jižních Čechách své návštěvníky zve také k návštěvě Třeboně, známého města rybníků, které si zamilujete. Ochutnáte zde proslulé kapří speciality, prohlédnete si Třeboňský zámek se sgrafity a nahlédnete do alchymistické dílny. Těšit se však můžete i na levné ubytování a samozřejmě také na vytoužený odpočinek v Lázních Třeboň. Kdo bude mít chuť, tomu nic nebrání vydat se na projížďku okolo rybníka Svět nebo zamířit do Schwarzenberské hrobky, proslulé tajemnou atmosférou.

Jindřichův Hradec 3

Stejně tak se vyplatí udělat si celodenní výlet do slavného města Telč, zapsaného na seznamu dědictví UNESCO. Na milovníky zimních sportů zase čeká lyžařský vlek Mrákotín, kde si vychutnají parádní jízdu. Za návštěvu však stojí také nedaleké Slavonice, jejichž okolí uspokojí hlavně zájemce o military památky. Pak už záleží jen na Vás, zda si prohlédnete československé opevnění, anebo budete pokračovat za dobrodružstvím dál do Rakouska.

Levné ubytování v Jindřichově Hradci

Půvabná jihočeská perla plná památek Vás zve na příjemný pobyt, během kterého na Vás čeká nejen celá řada zážitků, ale i výhodné ubytování. Těšit se tak můžete na pětihvězdičkové hotely s prvotřídním přístupem, stejně jako na malé rodinné penziony pro nenáročné. Kdo si chce užít klid a pohodu, ten jistě ocení naše chatychalupy uprostřed přírody. Stejně tak ale nechybí ani stylově zařízené apartmány, a taktéž levné ubytování v soukromí je samozřejmostí.

Láká Vás senzační dovolená plná pohody? Toužíte po tom, dopřát si procházku krásnou přírodou? Máte chuť poznat slavné české kuriozity, které hned tak nikde neuvidíte. Jindřichův Hradec Vám toto vše nabízí. Neváhejte proto, sjednejte si to nejlepší ubytování a zamiřte do tohoto starobylého města za dobrodružstvím a skvělými zážitky ještě dnes.