Loading

Ubytování v Chlumu u Třeboně

(0 objektů + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Světlušek

Třeboň (Chlum u Třeboně 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v rodinném penzionu

Apartmán U Světa

Třeboň (Chlum u Třeboně 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Chlum u Třeboně 15,3 km vzdušně), v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Penzion Kamínek

Nové Hrady (okres České Budějovice) (Chlum u Třeboně 17,9 km vzdušně), na samotě, u...
Wellness služby, oslavy, firemní akce!
1 - 6 / 6

Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně je městečko v Jihočeském kraji, spadající do okresu Jindřichova Hradce. V jeho blízkosti je město Třeboň, které je známé pro svou rybníkářskou kulturu a město Jindřichův Hradec, kde můžete navštívit třetí největší zámecký komplex na území Česka.

Toto městečko je situováno nedaleko hranic s Rakouskem, proto je výborným výchozím bodem pro všechny, kteří by se rádi vydali na spontánní výlet k našim jižním sousedům.

Chlum u Třeboně - kraj rudy, rybníků a skla

První zmínka o Chlumu u Třeboně se objevuje už ve 13. století. Kdysi zde stávala tvrz, jejíž existence byla doložena v mnoha spisech. Do dnešních dní se však bohužel nedochovala.

Během výstavby rybníků v Jižních Čechách se rybníkářská kultura nevyhnula ani Chlumu. V první polovině 16. století zde vznikla rozlehlá soustava rybníků. V bezprostřední blízkosti Chlumu najdete rybník Hejtman, Záhřebský nebo Staňkovský rybník, který je nejhlubším rybníkem na území Česka.

Zhruba od 16. století se s tímto místem pojí i rozvinutá průmyslová výroba. Zdejší kraj byl totiž bohatý na naleziště železné rudy, která se zde těžila až do začátku 20. století. Od 16. století byla tato oblast vyhlášená také pro výrobu skla, která se zastavila až počátkem 21. století.

V současné době Chlum u Třeboně investuje do své celkové renovace. Spolu se zvýšeným úsilím o ochranu přírody v jeho okolí je tato oblast vhodnou turistickou destinací.

Co by Vám nemělo uniknout?

Patrně nejvýznamnější památkou v oblasti je barokní zámek Chlum u Třeboně, jehož historie sahá do počátků 18. století. Jednou ze zajímavostí je, že na tomto zámku svého času pobýval monarcha František Ferdinand d’Este, který objekt částečně zrekonstruoval.

Za Vaši návštěvu také rozhodně stojí poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven v polovině 18. století. Kostel nechal vybudovat baron Fünfkirchen, který tak projevil svou vděčnost za to, že přežil sesun zdi jednoho z místních objektů. Prostor před kostelem je vyzdoben řadou soch světců a navazuje na něj alej a křížová cesta. Strop kostela je vymalován freskou, která připomíná zával barona. Mezi menší pamětihodnosti v městečku patří kašna na hlavním náměstí, stará pošta či budova radnice.

Milovníci rybaření jistě ocení, že zdejší krajina je velmi nakloněna rybářům. Cyklisté si zase dosyta užijí projížďky krásnou přírodou. V letních měsících si také můžete zahrát tenis či volejbal na místním antukovém hřišti. V nedalekém Jindřichově Hradci, který je vzdálený 21 km, se svlažíte v Aquaparku Jindřichův Hradec, který nabízí řadu bazénů, tobogán a saunu.

Ačkoliv tato oblast není vyhlášeným místem pro provozování zimních sportů, nalézá se zde několik středisek, které stojí za to navštívit. Mezi taková patří Ski areál Kozí Pláň, který je od obce vzdálený 66 km. Areál provozuje jednu sjezdovku se třemi vleky. Na místě je i školička, dětské hřiště a stanoviště zdravotní služby. Zařízení je vhodné především pro rodiny s menšími dětmi.

Náročnější lyžaři pak jistě uvítají lyžování ve Ski areálu Lipno, který je od Chlumu u Třeboně vzdálený 91 km. Areál provozuje řadu sjezdovek s celkovou délkou 11,8 km, 3 lanovky, trať na skicross a slalom a ski bus.

Dostupné ubytování v Chlumu u Třeboně

Přímo v Chlumu je možné se ubytovat v celé řadě cenově dostupných zařízení, mezi které patří kemp u vody (což je ideální varianta pro vášnivé rybáře). Kemp nabízí možnost přečkat noc ve stanu, nebo v chatě. V obci se lze ubytovat také v cenově dostupných apartmánech a penzionech.

Majitelé ubytování také nabízí ubytování v soukromí či ubytování v rodinných chalupách. V tomto případě je pro Vás volně k dispozici celý dům.

Příznivci tradičního způsobu ubytování ocení ubytování v hotelu, ve vile či v prázdninovém areálu. Na místě lze využít i ubytování v horské chatě, ubytování na farmě či v netradičním vagónu, který nabízí služby wellness.

Chlum u Třeboně je vhodným místem pro všechny, které zajímá ne až tak vzdálená historie a místo, které je silně spojeno s počátky našeho státu. Krásná příroda a řada významných měst v okolí Vám poskytnou relax, který si tolik zasloužíte.