Loading

Ubytování v Lužnici

(2 objekty + 24 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Na Statku

Lužnice, v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku

Ubytování u Bláhů

Lužnice, v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Lužnice 4,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Lužnice 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Lužnice 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!

Chata Frahelž

Frahelž (Lužnice 6,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantická chatka na klidném míste

Ubytování Naděje

Frahelž (Lužnice 6,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Apartmán U Světa

Třeboň (Lužnice 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Lužnice 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Penzion U Machů

Třeboň (Lužnice 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem
1 - 26 / 26

Lužnice

Lužnice 1

Obec Lužnice se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec, zhruba 6 kilometrů na sever od Třeboně. Lužnice leží na stejnojmenné řece, která je pravým přítokem Vltavy, nedaleko rybníka Rožmberk, který postavil asi nejznámější český rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Jihočeské selské baroko a rybníkářská tradice dávají obci Lužnice nezaměnitelnou podobu a oblast je tak vhodná jak pro pasivní, tak pro aktivní rekreaci.

První písemné zmínky o obci se datují do roku 1371, ale do 17. století obec značně trpěla husitskými válkami a jejich dlouhodobými následky. V roce 1660 získává obec šlechtický rod Schwarzenbergů, kteří jsou s jihočeským krajem nerozlučně spjati. Ráz okolní krajiny určuje rybníkářská tradice a řada vodních ploch.

V okolí Lužnice pěšky i na kole

Dominantou obce je kaple sv. Jana Nepomuckého. Ta získala své jméno po soše svatého v životní velikosti, která stála na oltáři dřívější zděné kapličky. Dnes je socha svatého Jana Nepomuckého umístěna na mostě přes řeku Lužnici.

Památkově chráněný je Zemědělský dvůr Rožmberská bašta, sádky a Bobrovna na břehu Rožmberského rybníka. Tradiční řemesla jsou k vidění v místní kovárně. Nedaleko obce se z rovinaté krajiny zvedá Dunajovická hora, z jejíhož severního svahu je pěkný výhled na Třeboňskou pánev. Po cestě si můžete odpočinout u poutní kaple Sv. kříže se studánkou.

Lužnice 2

V obci je možné se napojit na značenou turistickou trasu a cyklostezku. V blízkém okolí je možné udělat si výlet na Zámek Hluboká nad Vltavou, zříceninu hradu Landštejn nebo Kozí hrádek. Podívat se na krajinu z výšky můžete například z rozhledny Rýdův kopec nebo vyjet celoročně fungující lanovkou Krasetín – Kleť.

Lužnice - oblíbený cíl pro vodáky a vodní sporty

Okolní krajina je protkaná malebnou a důmyslnou sítí umělých rybníků a stok. Díky takovému rázu krajiny je Třeboňsko považováno za centrum českého rybníkářství. Nedaleko Lužnice je řada rybníků, například Rod, Víra, Naděje, Láska apod., které jsou součástí Nadějské rybniční soustavy. Na své si zde přijdou amatérští i profesionální ornitologové, protože se zde nachází mnoho vodního ptactva, včetně vzácných a chráněných druhů.

Řeka Lužnice je velmi oblíbená mezi vodáky, kteří ji vyhledávají především díky minimu obtížných míst. V Lužnici je jeden z klíčových bodů na vícedenní plavbě a je možné odtud zamířit do Vlkova nebo do Veselí nad Lužnicí. Tyto trasy jsou určené spíše pro zkušenější vodáky, protože vedou po Staré řece a je nutné přeplout rybník Rožmberk.

Lužnice 3

Pokud Vás voda neláká, zhruba 6 kilometrů od Lužnice leží Třeboň. Zde se nacházejí lázně Aurora, jedny z nejoblíbenějších českých lázní. V Třeboni je řada vyhlášených rybích restaurací, kde si můžete pochutnat na tradičních i netradičních rybích specialitách. Stálou výstavu sladkovodních ryb můžete navštívit v minizoo a akváriu Třeboň.

Ubytování v penzionech a hotelech

Vzhledem k těsné blízkosti sjízdné řeky Lužnice tu samozřejmě najdete vodácký kemp, kde je možné se ubytovat ve vlastních stanech nebo chatkách. Přímo v obci je ubytování možné také na selském dvoře, v selském stavení, v penzionu nebo v apartmánech. Pro větší pohodu a soukromí si můžete pronajmout chatu nebo chalupu. V širším okolí také najdete hotely a další typy ubytování, jak levné tak i luxusní.

Zajděte si na jednu z lázeňských procedur, objevujte jižní Čechy na kole i pěšky, běžte se vykoupat do jednoho z mnoha místních rybníků nebo si pochutnejte na čerstvých, právě vylovených rybách.

 

Názory a doporučení

Soňa Bláhová (ubytovatel) 26.4.2019
Krásná a klidná obec. Je zde největší rybník v České republice - Rožmberk. Obec je v blízkosti lázeňského města Třeboň.