Loading

Ubytování v Kleci

(0 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Chata Frahelž

Frahelž (Klec 2,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantická chatka na klidném míste

Ubytování Naděje

Frahelž (Klec 2,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Ubytování u Bláhů

Lužnice (Klec 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Ubytování Na Statku

Lužnice (Klec 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Klec 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Klec 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Klec 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Klec 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Klec 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Klec 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko
1 - 26 / 26

Klec

Klec 1

Objevte známou rekreační oblast na jihu Čech

Přímo uprostřed romantické krajiny plné lesů a rybníků, v samém srdci Třeboňska, leží malá vesnice zvaná Klec, kde si užijete dokonalý relax a pohodu. Těšit se ale můžete také na toulky nádhernou přírodou, rybaření a vodní radovánky. Za návštěvu nicméně stojí i samotný okres Jindřichův Hradec, který si zamilujete. Navíc, výhodné ubytování a příjemná atmosféra, to vše čeká na ty, kdo se na dovolenou do Jihočeského kraje vydají.

Klec, malebná vesnička situovaná v kouzelné rybniční oblasti, se může pochlubit hlubokými kořeny, jež sahají až do středověku. První písemná zmínka o obci pochází již z roku 1388, kdy Klec získal do svého držení český šlechtic Oldřich z Rožmberka. Ta po celá staletí zůstávala stranou zájmu všech, a díky tomu si udržela svůj půvab až dodnes. Každý, kdo si sem nyní najde cestu, se tak může těšit na tradiční venkovskou atmosféru i levné ubytování.

Co zajímavého na Vás v obci Klec čeká?

Dovolená v Kleci je jako stvořená zejména pro ty, kdo mají chuť, dopřát si klidný pobyt plný pohody v příjemné lokalitě, kde je nebude nikdo rušit. V případě, že patříte mezi ně, počítejte s tím, že nudit se tady určitě nebudete a toto kouzelné místo si zamilujete. Pokud si chcete odpočinout od všech starostí, můžete se vydat na procházku kolem rybníků, kde dokonale vypnete. Taktéž Vám nic nebrání, zamířit do okolních lesů na borůvky či na podzim na houby.

Na své si však v Jihočeském kraji přijdou také milovníci památek, na které v Kleci čeká třeba nedávno opravená barokní kaplička. Stejně tak se můžete těšit na prvotřídní ubytování, které oceníte zejména v případě, že se rozhodnete v obci zůstat déle. Jestliže tak učiníte, udělejte si výlet k Nadějské rybniční soustavě, jež patří k nejkrásnějším v okolí Třeboně. Můžete si zde užít vodní radovánky, nebo nahodíte prut a zkusíte své štěstí při rybolovu.

Klec 2

Do Klece za odpočinkem a přírodou

Během svých toulek půvabnou jihočeskou krajinou taktéž nezapomeňte navštívit zříceninu hradu Fuglhaus, skrytou hluboko v lese, nad rybníkem Klec. Původně rozhlehlá tvrz byla nakonec zničena Oldřichem z Rožmberka při pronásledování Husitů. Za zmínku stojí taktéž pověst o Bílé paní, která se k tomuto hradu váže. Ta se podle ní při plenění tvrze postavila proti vojákům se dvěma malými dětmi. Od té doby se s těmito dětmi v náručí zjevuje na hrázích rybníků.

V případě, že Vás láká spíše aktivní dovolená spojená se sportem a zdravým životním stylem, taktéž se v této vsi nudit nebudete. Těšit se můžete na víceúčelové hřiště, kde si užijete spousty zábavy, stejně jako na výhodné ubytování za pár korun. Taktéž máte možnost, zahrát si plážový volejbal nebo malou kopanou. Oblíbenou aktivitou místních je pak dnes již tradiční každoroční turnaj v kuželkách, do kterého se můžete spolu s přáteli taktéž zapojit.

Okolí Klece se rozhodně má čím pochlubit

Toužíte po tom, dopřát si příjemný pobyt plný dobrodružných zážitků, na který hned tak nezapomenete? Potom neváhejte a navštivte i okolí Klece, pyšnící se půvabnou krajinou, jež Vám skutečně utkví v paměti. V případě, že patříte mezi milovníky cykloturistiky, zajisté oceníte množství stezek, jež Vás zavedou na ta nejhezčí místa Třeboňska. Jedním z nich je i rozhledna Rýdův kopec, odkud pořídíte ty nejlepší fotky, které Vám budou všichni závidět.  

Dovolená v Jižních Čechách je však jako stvořená také k návštěvě Jindřichova Hradce, nádherného historického města, které stojí za to neminout. Čeká zde na Vás nejen 15. poledník východní délky, ale také slavné Krýzovy jesličky, dnes největší mechanický betlém na světě. Stejně tak nechybní ani levné ubytování a možnost relaxu v aquparku. Minout byste ale neměli ani Hrad a zámek Jindřichův Hradec. Za doprovodu Bílé paní si tady prohlédnete černou kuchyni, taneční rondel i zámeckou zahradu, a mnohá další zajímavá místa.

Klec 3

Stejně tak stojí za to neminout ani ZOO Park Na Hrádečku, který je ideálním místem zejména pro rodiny s malými dětmi. Pokud toužíte především po pořádném zimním dobrodružství, neuděláte chybu, když navštívíte Lyžařský vlek Horní Radouň. Před odjezdem zpátky domů se vyplatí na chvíli zvolnit a zamířit třeba do Lázní Třeboň. Uvidíte, že během relaxační koupele si zde krásně odpočinete a zpátky do reality se budete vracet plni energie.

Jak na nejlevnější ubytování v Kleci?

Půvabná obec v samém srci Jižních Čech Vám nabízí nejen možnost na chvíli vypnout a užít si klid a pohodu, ale samozřejmostí je i to nejlepší ubytování v regionu. Záleží přitom jen na Vás, zda si dopřejete pobyt v chalupě, nebo zkusíte romantickou roubenku. Na své si však přijdou i milovníci luxusu a přepychu, na které čekají moderní apartmány. Stejně tak ale nechybí ani levné rodinné penziony pro nenáročné nebo tolik oblíbené ubytování v soukromí.

Láká Vás příjemná dovolená plná zábavy i dobrodružství, spojená s vodními radovánkami a toulkami přírodou? V tom případě neváhejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování a zamiřte do Klece již dnes. Zaručeně nebudete litovat.