Loading

Ubytování v Lomnici nad Lužnicí

(0 objektů + 25 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Bláhů

Lužnice (Lomnice nad Lužnicí 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Ubytování Na Statku

Lužnice (Lomnice nad Lužnicí 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku

Ubytování Naděje

Frahelž (Lomnice nad Lužnicí 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Lomnice nad Lužnicí 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Romantická chatka na klidném míste

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Lomnice nad Lužnicí 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Lomnice nad Lužnicí 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Lomnice nad Lužnicí 7,6 km vzdušně), v obc...
S bazénem, restaurací - super cena!

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Lomnice nad Lužnicí 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Lomnice nad Lužnicí 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Lomnice nad Lužnicí 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!
1 - 25 / 25

Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí 1

Romantická příroda Třeboňských rybníků

Na hranici Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko leží Lomnice nad Lužnicí. Nachází se v Jihočeském krajiokrese Jindřichův Hradec vedle měst Třeboň, Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí a České Budějovice.

První písemná zmínka o městu se datuje do roku 1220. Název převzalo od stejnojmenného hradu, pod kterým se rozkládá. Jako nejstarší budovu navštívíte farní kostel sv. Jana Křtitele a Starou radnici postavenou před rokem 1604. Projdete si přírodní památky, zejména naučné stezky Velký a Malý Lomnický. Zde se dozvíte něco z historie města a objevíte krásy tamní přírody.

V Národní přírodní rezervaci navštívíte Velký a Malý Tisý, nejrozsáhlejší mokřady, které jsou součástí Třeboňských rybníků. Ve městě si projedete oblíbené cyklotrasy vedoucí například přes rybník Rožmberk, Třeboň až na zámek Hluboká. Koupání přímo v Lomnici nad Lužnicí si dopřejete v jednom z tamních rybníků.

Krásné výlety pro celou rodinu

V letním období si užijete legraci ve venkovním areálu aquaparkuJindřichově Hradci. Okoupete se ve velkém bazénu s tobogánem a skluzavkou, zatímco si Vaše děti zařádí v brouzdališti či v dětském koutku.

Lomnice nad Lužnicí 2

Krásné ke koupání jsou jezera Veselské pískovny s písčitými plážemi nedaleko Veselí nad Lužnicí. Čeká na Vás příjemný odpočinek, sportovní vyžití a zejména krásná okolní krajina Třeboňska.

Výlet do ZOO Hluboká nad Vltavou se stane nezapomenutelným. Původně byla zoo součástí muzea loveckého zámku Ohrada, dnes je domovem až na 300 druhů zvířat.

Soběslavi navštívíte pozůstatky hradu ze 14. století sloužícího jako městská knihovna. Národní kulturní památka hrad a zámekJindřichově Hradci je opravdovým skvostem. Jedná se o cenný památkový komplex, kde zhlédnete dobové interiéry, umělecké předměty, gotickou architekturu i renesanční pokoje.

Tipy na relaxování a rozproudění zkřehlého těla

V okolí Lomnice nad Lužnicí si zalyžujete v obci Dubičné, kde se nachází lyžařské vleky. Ve ski areálu Mrákotín ve stejnojmenné obci na Vás čekají dva lyžařské vleky se dvěma sjezdovkami s občerstvením. Možné je i večerní lyžování díky umělému osvětlení. Okolí Lomnice nad Lužnicí je vhodné také pro běžecké lyžování, takže pokud jej máte rádi, tuto lokalitu si oblíbíte.

V zimě bude pohlazením pro Vaši duši a příjemný relax pro tělo wellnesscentrum Aqua vivaTřeboni. Nechejte se hýčkat masážemi, koupelemi a zábaly s přírodní slatinou s blahodárnými účinky. Samozřejmostí je i bazén s tobogánem pro Vaše děti.

Třeboň nabízí další lákadlo v podobě Bertiných lázní a Lázní Aurora. Po lyžování na svahu si odpočinete ve wellness a dopřejete si chvíle klidu.

Možnost ubytování v Lomnici nad Lužnicí

Pokud si chcete na dovolené užít dostatek dobrodružství, určitě zvolte k ubytování jednu z tamních chalup. Většina z nich je komfortně vybavena a plně Vám zařídí vyžití po celou dobu pobytu pro Vás i Vaše děti. K dispozici jsou bazény přímo u chalupy s příjemným posezením, s možností grilování a průlezkami pro děti. Velkou výhodou jistě je, že si s sebou můžete na dovolenou přivézt i domácího mazlíčka.

Lomnice nad Lužnicí 3

Penziony jsou zlatou střední cestou na Vaší dovolené. Nabízí apartmány s vlastní koupelnou, plně vybavenou kuchyňkou a také televizí, u které můžete relaxovat po náročném dni.

V mnoha penzionech Vám nabídnou i tamní teplou kuchyni. Penziony jsou součástí krásné přírody, ale mohou být i velmi blízko centra, záleží tedy čistě na Vás, co zvolíte.

Jste rádi v centru dění? Pak jistě zvolíte jeden z hotelů v Lomnici nad Lužnicí umístěného u náměstí. Blízko budete mít jak k místním památkám, tak i ke všemu dění, pokud si budete chtít zajít večer na procházku městem.

hotelech můžete nejen relaxovat a užívat si pohodu. Zasportujete si v krytém bazénu a Vaše děti se tak před večeří ještě více unaví. Jako doplňkové aktivity využijete i saunu a wellness služby.

Ať už míříte na dovolenou s celou rodinou, nebo si přejete strávit čas s partou přátel na zajímavém místě, Lomnice nad Lužnicí Vás díky svému romantickému okolí a nádherné přírodě uchvátí.