Loading

Ubytování v Hluboké nad Vltavou

(0 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Penzion U lesa

České Budějovice (Hluboká nad Vltavou 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
To pravé místo pro klidné ubytování

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Hluboká nad Vltavou 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Ubytování a občerstvení u cyklostezky

Břehov (Hluboká nad Vltavou 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování u cyklostezky, s občerstvením

Apartmány Zadní Mlýn

České Budějovice (Hluboká nad Vltavou 8,8 km vzdušně), v obc...
Komfortné apartmány v centru města

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice (Hluboká nad Vltavou 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

Apartmány Nová 27

České Budějovice (Hluboká nad Vltavou 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Apartmány v centru města v klidné ulici

Penzion Centrum

České Budějovice (Hluboká nad Vltavou 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Penzion s ideální polohou v centru města

Chalupa Statek u Hofhanslů

Rudolfov (Hluboká nad Vltavou 10,2 km vzdušně), na okraji ob...
Ideální chalupa na rodinnou dovolenou

Ubytování na Cukrmandlu

Boršov nad Vltavou (Hluboká nad Vltavou 14,3 km vzdušně), v...
Útulný historií dýchající domek

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Hluboká nad Vltavou 18,7 km vzdušně), na samotě, u...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa
1 - 13 / 13

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou 1

Hluboká nad Vltavou – ideální místo pro Vaši dovolenou

Hluboká nad Vltavou je překrásné městečko v Jihočeském kraji, vzdálené asi 10 km na sever od Českých Budějovic. 30 km na severozápad od Hluboké se nachází město Vodňany, přibližně stejně daleko je to do Veselí nad Lužnicí severovýchodním směrem. Už sám název města napovídá, že leží na řece Vltavě, konkrétně na jejím levém břehu.

První písemná zmínka o Hluboké pochází z r. 1253, kde se uvádí jako osada, městečkem je od r. 1496 a městem od r. 1907.

Dominantu Hluboké tvoří už z dálky viditelný zámek, jedna z nejkrásnějších a nejromantičtějších staveb windsorského stylu v Čechách. Vypíná se na ostrohu nad řekou Vltavou v rovině budějovické pánve. Byl založen jako královský hrad v druhé polovině 13. století. Zámek prošel mnohými úpravami, dnes je jeho podoba gotická.

Dvoupatrová budova má půdorys protáhlého pětiúhelníku se dvěma vnitřními nádvořími a charakteristickými cimbuřími. Zámkem Vás provede profesionální průvodce. Nejzajímavější je prohlídka 1. patra, kde si projdete reprezentativní prostory zámku. Jsou v nich soustředěny četné sbírky obrazů, skla a porcelánu, zbraní a především vzácná kolekce gobelínů.

Po prohlídce zámku si můžete zážitky doplnit o příjemnou procházku rozsáhlým anglickým parkem s oborou, kde se nachází i barokní lovecký zámeček. Zde si prohlédněte expozice dokumentující loveckou, mysliveckou a rybářskou tradici města. Z parku se Vám naskytne překrásný výhled do okolí, při dobrém počasí zahlédnete nedaleké České Budějovice, vrcholy Novohradských hor a Šumavy.

Vedle loveckého zámečku můžete navštívit Jihočeskou zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, která se specializuje především na chov drobné evropské zvěře. Bude to příjemné zpestření dne nejen pro děti ale i pro dospělé.

V polovině 19. století byla postavena zámecká jízdárna, dnes zde sídlí Alšova Jihočeská Galerie. Můžete zde vidět vzácnou rozsáhlou sbírku gotických plastik a deskových maleb z jižních Čech.

Hluboká nad Vltavou – to není jen zámek

Hluboká nad Vltavou 2

Pod zámkem se nachází město, původně podhradí gotického hradu. Významnou stavbou je tu novogotický farní kostel sv. Jana Nepomuckého z poloviny 19. století. Vejděte doň a nechte se okouzlit pěkným novogotickým interiérem a obrazy známých malířů. Dominantou náměstí je čtyřkřídlá stavba bývalého „Starého“ úřednického domu z poloviny 19. století. Pozornost vzbuzuje svými trojúhelnými štíty nad průčelím. Budovu městského úřadu, bývalé školy, zdobí fasáda s freskami podle známých kartonů Mikoláše Alše.

Patříte-li k milovníkům lidové architektury, její ukázky v podobě tzv. Hlubockých blat najdete v městských částech Bavorovice a Munice. Purkarec je zase známý svou vorařskou tradicí.

Současnost Hluboké odráží existence mnohých sportovišť vysoké úrovně, např. jezdecký areál, tenisové dvorce, víceúčelové hřiště, golfové a baseballové hřiště atd. Toužíte po neobvyklých zážitcích? Najdete je v Adrenalinovém parku, s dětmi potom zajděte do Dětského areálu a zažijte příjemné chvíle v rámci rodiny.

Při procházce městem si poseďte v klidné části nebo na rušném hlavním bulváru se spoustou kavárniček, cukráren a restaurací. Najdete tu buď lehké občerstvení, nebo můžete ochutnat místní gurmánské speciality.

Na své si v Hluboké a jejím okolí přijdou i milovníci turistiky či cykloturistiky. Ať se už vydáte kterýmkoliv směrem, vždy uvidíte cestou něco zajímavého. Vydat se můžete například cyklostezkou rovnou do okresního města Českých Budějovic. Zde si udělejte přestávku a věnujte čas prohlídce města, určitě neopomeňte známé budějovické náměstí s vyhlídkou na Černé věži a další zajímavosti města.

O tom, že místní mají vztah ke svému městu a chtějí ho přiblížit i jeho návštěvníkům, svědčí turistická atrakce v podobě výletních vláčků. Podnikněte s nimi komentované vyjížďky po různě tematicky zaměřených trasách. Seznámíte se přitom s památkami a překrásnou scenerií blízkého i vzdálenějšího okolí Hluboké.

Na jižním okraji Hluboké se nachází přírodní památka Hlubocké hráze. Předmětem ochrany tu jsou staré aleje, skupiny stromů a porosty zámeckého parku s výskytem chráněných nebo významných živočišných druhů.

Jižní Čechy jsou nazývány i kraj rybníků, takže nemusíte mít obavy, že se nebudete mít kde vykoupat. Přímo v Hluboké budete mít tu možnost na letní plovárně s tobogánem, v případě zlého počasí v krytém bazénu se saunou. Oblíbená rekreační místa na koupání jsou i nedaleké rybníky Bezdrev a Munický rybník, který je i oblíbeným místem k rybaření.

Hluboká nad Vltavou 3

Možnosti trávení zimní dovolené na běžkách Vám nabízí blízká lyžařská střediska – Ski areál Chmelná na jihovýchod od Hluboké, Ski areál Kozí pláň u Stříteže a sjezdovka Rohy. Tyto sjezdovky jsou určeny pro nenáročné sjezdaře a rodiny s dětmi. V přilehlém okolí najdete i upravené běžecké stopy, ty ostatně můžete využít i v okrajových částech Hluboké.

Možnosti ubytování v Hluboké nad Vltavou

V Hluboké nad Vltavou jistě nebudete mít problém s ubytováním. Je třeba však počítat s vysokou celoroční návštěvností této perly jižních Čech, ve vlastním zájmu si proto ubytování rezervujte předem. Jsou tu snad všechny druhy, od hotelů a pensionů všech kategorií až po chaty, chalupy a apartmány. Poměrně levné a přitom pohodlné ubytování seženete v soukromí nebo na ubytovnách a v kempech

Jestliže toužíte po příjemně strávené dovolené, máte rádi přírodu nebo třeba i jistou dávku adrenalinu, neváhejte a přijeďte do Hluboké nad Vltavou, kde toto a ještě mnohem více najdete.