Loading

Ubytování ve Vodňanech

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pávů vila

Vodňany, na okraji obce / města, u vody
Soukromé apartmány vedle centra!

Chalupa u lesa

Chelčice (Vodňany 4,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samotě se zapuštěným bazénem!

Apartmán Jitka

Protivín (Vodňany 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Vodňany 12,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na o...
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Vodňany 15,9 km vzdušně), v obci...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Vodňany 16,2 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Hotel Pod Stráží

Lhenice (Vodňany 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel vhodný pro velké skupiny

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Vodňany 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Vodňany 18,3 km vzdušně), v obci / ve m...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty
1 - 9 / 9

Vodňany

Vodňany 1

Hurá k Vodňanským rybníkům!

Stále se nemůžete rozhodnout, kam pojedete na letošní dovolenou? Neztrácejte drahocenný čas a vsaďte na osvědčenou kvalitu, kterou Vám nabízí Jihočeský kraj.

Nemusíte se ale hned pídit po možnostech Českých Budějovic, nebo Hluboké. Místo toho si vyberte Vodňany, které jsou jednou z mnoha perel okresu Strakonice.

Vodňany protéká řeka Blanice, která se klikatí kolem až těžko uvěřitelného množství rybníků. Mezi nejznámější z nich patří rybník Malá Outrata, Malá Podvinice, Velká Podvinice, Velká Okrouhlice, Dřemlinský rybník, Šítov, Nový rybník, Zámecký rybník, Nový ústavní rybník a velká spousta dalších.

Také je tu několik menších lesů, takže se jedná o ideální místo, které přeje dlouhým procházkám. Co by kamenem dohodil je i přírodní rezervace Skočický hrad, která se rozprostírá okolo stejnojmenné zříceniny. Z Vodňan se pak během krátké chvíle dostanete do Hluboké nad Vltavou, Českých Budějovic či Husince.

Město rybníkářství a kuřat

Poprvé se o Vodňanech dozvídáme ve 12. století. Nejprve šlo o malou vísku, která stála na obchodní cestě. O pár let později se však rozvinula natolik, že byla prohlášena za město.

V první polovině 14. století už šlo dokonce o město královské. Největší zlom však přišel v éře budování rybníků, díky kterým se Vodňany dočkaly nevídané slávy.

Problémy však přišly s tažením husitů, kdy se Vodňany raději přidaly na stranu Jana Žižky z Trocnova. A i když Vodňany disponovaly funkčním opevněním a hradbami, ani ty je neochránily před drancováním vojáků v období třicetileté války.

V novodobé historii Vodňany prosluly nejen díky již zmíněným rybníkům, které jsou pozůstatkem dob dávno minulých, ale také drůbežárnou, ze které pochází Vodňanské kuře.

Vodňany 2

Co je ve Vodňanech k vidění?

Tipů, kam ve Vodňanech vyrazit je opravdu dost. Ať už se vydáte kamkoliv, všude na Vás číhá alespoň jedna zajímavá památka. Nejvýraznější stavbou je děkanský kostel Narození Panny Marie, jehož kořeny sahají do počátku 14. století. Na výzdobě kostela během přestaveb se, ačkoliv ne osobně, podílel i malíř Mikoláš Aleš.

Kdo se vydá do původního centra, měl by se zastavit u kašny na hlavním náměstí. Ta symbolizuje atributy, které jsou s Vodňany dlouhodobě spojeny.

Nezapomeňte se ale podívat ani na pozůstatky opevnění, měšťanské domy nebo na sochu Jana Žižky z Trocnova.

Speciální pozornost věnujte i Městskému muzeu a galerii Vodňany, která se zabývá mapováním místní rybníkářské kultury. Mimo hlavní zástavbu objevíte i Mostecký mlýn, ve kterém se Vám otevřou brány Muzea mlynářského řemesla.

Během chvíle však s dětmi dojedete i k několika světově proslulým atrakcím. Tou první je zámek Hluboká, který je nejčastěji spojován s pohádkou Pyšná princezna.

Jen o kousek dál je Český Krumlov. V něm na Vás čeká zámek, historický střed města a v neposlední řadě i několik muzeí.

Jestli ale dáváte přednost objektům, které se těší nižšímu turistickému zájmu, vydejte se na Strakonický hrad, nebo k zámku Blatná. Do půl hodiny jízdy stanete i před reprezentativním zámkem Bechyně.

Sport a relaxace ve městě

Ve Vodňanech je v provozu víceúčelová sportovní hala a fotbalové hřiště. Na své si přijdou i milovníci tenisu, jelikož je tu i několik veřejnosti přístupných kurtů.

Odvážlivci budou jistě nadšení z možnosti projížďky na koni. Nezapomínejme ale ani na to, že tudy prochází hustá síť cyklistických tras. Za účelem koupání v přírodě se vydejte k vodní nádrži Hněvkovice, která je oblíbeným cílem výletníků z širokého okolí.

Kvůli absenci větších kopců je krajina okolo Vodňan v podstatě nevhodná k lyžování, sáňkování a k dalším aktivitám ke kterým je potřeba svah. Spokojení tu ale budou běžkaři a v některých případech i lední bruslaři.

Vodňany 3

Asi půl hodiny od Vodňan jsou pak dvě lyžařská střediska, mezi kterými objevíte Ski areál Libín a sjezdovku Kubova Huť.

Cenově dostupné ubytování ve Vodňanech

Ve Vodňanech si vyberete z cenově dostupných hotelů a penzionů. Preferujete-li volnost, jednoznačně se poohlédněte po ubytování v soukromí.

Dostatečné množství kapacit mají i turistické chaty a chalupy, které si lze pronajmout za rozumný poplatek od místních.

Zážitkem pro Vás a Vaše děti dozajista bude i pobyt na statku, či v některém z kempů.

Vodňany Vás budou bavit. Jsou totiž esencí všeho, co Jihočeský kraj nabízí. Nakonec možná zjistíte, že se Vám nebude chtít domů.