Loading

Ubytování v Husinci (okres Prachatice)

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Husinec (okres Prachatice) 4,8 km vzdušně), mimo obce / mě...
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Husinec (okres Prachatice) 6,1 k...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Husinec (okres Prachatice) 11,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Husinec (okres Prachatice) 11,4 km vzdušně), v obci / ve mě...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Husinec (okres Prachatice) 11,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Hotel Pod Stráží

Lhenice (Husinec (okres Prachatice) 13,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel vhodný pro velké skupiny

Žižkův dům

Volyně (Husinec (okres Prachatice) 14,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Husinec (okres Prachatice) 14,7 km vzdušně), na okra...
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Dům U Jelena

Vimperk (Husinec (okres Prachatice) 15,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Příjemné ubytování v centru města
1 - 11 / 11

Husinec (okres Prachatice)

Husinec (okres Prachatice) 1

Navštivte Husinec v jižních Čechách

Městečko Husinec se nachází v okrese Prachatice v Jihočeském kraji v Bavorovské vrchovině. Protéká jím řeka Blanice. Krajské město České Budějovice leží 41 km na východ, Prachatice 6 km na jih a Vimperk 17 km na západ.

Poprvé se Husinec písemně zmiňuje v r. 1291 jako obec Hussenec. V r. 1359 se o něm píše už jako o městě. V r. 1369 se tu údajně narodila významná osobnost českých dějin Jan Hus. Ve 14. století byl založen hrad Hus u Záblatí, pod jehož panství byl Husinec přiřazen. Ve středověku se v jeho okolí rýžovalo zlato, známé byly husinecké dobytčí trhy. V 18. a 19. století se dařilo řemeslům, především pak punčochářství.

Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Náměstí ležící nad levým břehem Blanice má protáhlý trojúhelníkový tvar. Vaši pozornost jistě upoutá budova radnice z 16. století s výrazným pozdně gotickým portálem. K nejvýznamnějším sakrálním památkám města patří kostel Povýšení svatého Kříže ze 14. století v horní části náměstí a hřbitovní kostel sv. Cyrila a Metoděje.

Město je samozřejmě spojeno především s osobou Mistra Jana Husa. Nachází se tu i jeho rodný dům, v jádru gotický, několikrát přestavovaný, který je národní kulturní památkou. Dnes je zde nainstalován Husův památník s knihovnou a studovnou, kde se dozvíte plno zajímavostí, které jste se možná ve škole nikdy neučili. Sochu tohoto českého buditele najdete na husineckém náměstí. K místním pamětihodnostem je možné zařadit i Husineckou lípu, vysokou 27 metrů, která roste na okraji města na rozcestí. Pod ní se choulí malá kaplička.

Nad městem se na Blanici nachází vodní nádrž Husinec. V této přehradě se nelze koupat ani provozovat vodní sporty, slouží k regulaci vody a jako zásobárna pitné vody Prachatic. Součástí přehrady je i malá vodní elektrárna s Kaplanovou turbínou.

Za výlety do okolí Husince

Husinec je městečko v šumavském podhůří, čemu odpovídá i členitý povrch jeho blízkého okolí. Má výborné předpoklady pro turistiku, ať už pěší nebo cykloturistiku, hluboké lesy nabízí bohatství lesních plodů, četné rybníky Vás vyzvou k rybaření.

Husinec (okres Prachatice) 2

Jeden z Vašich prvních výletů bude zřejmě směrovat do okresního města Prachatice. Kromě architektonických památek Vám kulturní zážitek poskytne i Městské divadlo Prachatice. Cestujete-li s dětmi, jistě hlavně jim radost udělá prohlídka Muzea českých loutek a cirkusu.

Nad městem najdete Rozhlednu Libín, stojící na stejnojmenném vrchu. Měří 27 metrů a naskytne se Vám z ní překrásný pohled na Prachatice, Šumavu, Brdskou vrchovinu i Novohradské hory. Na úpatí Libína nedaleko rozhledny se nachází Lanový park Libín - jeden z největších lanových parků v ČR. Na ploše délky 1,5 kilometru a celkem 6 trasách, z toho jedné dětské, nabízí více než 80 překážek. Troufnete-li si, vyzkoušejte unikátní adrenalinovou věž, nechybí tu ani horolezecká stěna.

Jihozápadním směrem od Husince se nachází Národní park Šumava, která je domovem překrásné neporušené přírody. Přírodní rezervací Boubínský prales prochází stejnojmenná náuční stezka a seznámí Vás s historií Boubína, ochranou pralesa, ale i se vzácnou flórou i faunou oblasti. Na východním svahu hory Boubín se nachází Přírodní rezervace Milešický prales s pralesním porostem se stářím 250 - 300 let. Území je součástí jelení obory. Pod vrchem Boubín, nedaleko obce Kubova Huť - okolo 20 km na jihozápad z Husince – se nachází dřevěná kaple sv. Huberta.

Patří-li putování po hradech a zámcích mezi Vaše hobby, nenechte si ujít návštěvu státního zámku Kratochvíle u Netolic, vzdáleného 14 km na východ od Husince. Byl vybudován na konci 16. století ve stylu italské renesance. Při procházce rozlehlou zahradou určitě přijdete na to, odkud získal zámek své příznačné jméno. Přibližně 11 km na severovýchod od Husince leží u obce Bavorov zřícenina hradu Helfenburk z druhé poloviny 14. století. Dnes je to největší česká zřícenina a jako taková je vhodným místem pro pořádání nejrůznějších kulturních openair akcí. Dvě vysoké hradní věže nabízejí pěkný výhled do okolí.

 Opačným směrem, na severozápad, se u obce Bohumilice nachází zámek Skalice. Dnes je celý zámecký areál spolu s rozlehlým parkem využíván jako jízdárna, která celoročně nabízí výuku jízdy a vyjížďky na koních.

Aktivity v okolí Husince

Že jsou Jižní Čechy krajem rybníků, se můžete přesvědčit i v Rybářském muzeu ve Vodňanech. Je to asi 20 km severovýchodním směrem od Husince. Odsud pokračujte asi 7 km tím samým směrem a přijedete do města Protivín. V Krokodýlí zoo Protivín budete mít možnost vidět 22 druhů krokodýlů ale i například aligátory, kajmany a želvy. Zajímavé jsou i expozice mláďat a jedovatých hadů.

V parných letních dnech se osvěžíte např. přímo v Husinci, na koupališti na kraji města, u Křišťanovického rybníka blízko Prachatic, který patří mezi nejlepší přírodní koupaliště v ČR. Na prachatickém koupališti Hulák najdete kromě bazénu plno vodních atrakcí a sportovišť.

Husinec (okres Prachatice) 3

Sportovní vyžití během zimní dovolené Vám poskytnou lyžařská střediska - Ski areál Libín, Ski areál Kubova Huť a Ski areál Nové Hutě, kde jsou tratě a sjezdovky vyhovující spíš začátečníkům a mírně pokročilým sjezdařům. Náročnější lyžaři potom mohou vyrazit do nedalekého střediska Zadov – Churáňov, kde kromě několika sjezdovek najdou i širokou síť upravovaných širokých běžeckých tratí.

Zajednejte si ubytování v Husinci ještě dnes

Toto jihočeské městečko nabízí svým návštěvníkům nejen malebnou přírodu a zajímavé pamětihodnosti, ale také cenově výhodné ubytování. Můžete si vybrat, jestli strávíte svou dovolenou v některém z hotelů, apartmánů anebo si zajistíte ubytování v soukromí. Klid a pohodlí Vám nabídnou majitelé chalup a penzionů, kteří Vám dají i tipy na výlety či kde se dobře najíst. Nic Vám také nebrání najít si skutečně levné ubytováníkempech či chatách za městem nebo vyzkoušet turistické ubytovny.

Chcete si užít nezapomenutelnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších lokalit České republiky spojenou s poznáváním krajiny a historie, návštěvou památek i dobrou zábavou? Potom neváhejte, vyberte si to nejlepší ubytování a vydejte se právě do Husince.