Loading

Ubytování v Horní Vltavici

(1 objekt + 18 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Annenské stráně

Horní Vltavice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samote - pre skupiny i páry

Chalupa Šuměnka

Lenora (Horní Vltavice 4,0 km vzdušně), na okraji obce / měs...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem

Apartmány Na Zlaté stezce

Stožec (Horní Vltavice 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlné apartmány a pokoje na Šumavě

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Horní Vltavice 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Apartmány Almberg

Strážný - Mitterfirmiansreut-Philippsreut (Horní Vltavice 10,7 km vzdušně), v obci...
Apartmánový dům v lyžařském středisku

Penzion u Heřmánků

Volary (Horní Vltavice 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Stolní tenis, venkovní bazén, zahrada!

Apartmány Stožec

Stožec (Horní Vltavice 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderné apartmány na Šumavě

Apartmány Tina a Zdenka Stožec

Stožec (Horní Vltavice 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Moderní apartmány v srdci Šumavy

Hotel Farma U Mauritzů

Stožec (Horní Vltavice 12,0 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Krásné ubytování s farmou v srdci Šumavy

Penzion Tetřívek

Nové Hutě (Horní Vltavice 12,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vleku
Útulný penzion na Šumavě, 100 m od vleku
1 - 19 / 19

Horní Vltavice

Vítejte v pošumavské obci Horní Vltavice

Patříte-li k turistickým nadšencům anebo jen pouhým milovníkům a obdivovatelům nádherné přírody, nenechte si ujít návštěvu Horní Vltavice. Tuto malebnou obec naleznete v okrese PrachaticeJihočeském kraji. Leží v krásné kopcovité krajině šumavského podhůří, pouhých 15 km od města Vimperk.

Horní Vltavice 1

První zmínky o obci se váží ještě k názvu Vltava, od roku 1359 však nese už jméno Horní Vltavice. Obci dominuje barokní kostel Panny Marie, svatého Josefa a sv. Jana Nepomuckého. Obdivovat zde můžete mimo jiné i nádherné obrazy ve skle z přelomu 19. a 20. století.

O kousek dál Vás vyzve ke klidnému rozjímání kaplička svatého Jana Nepomuckého, případně k zajímavé prohlídce nedaleká původní zemědělská usedlost. Z tradičních řemesel je nutné zdůraznit především sklářství, v 17. století tu byla založena sklářská huť na zrcadlové sklo.

Další památkou, kterou se Vám zde oplatí vidět, je starobylý strážní hrad Kunžvart. Založený byl pravděpodobně králem Janem Lucemburským, sloužil k ochraně zemských hranic a Zlaté stezky, vedoucí z Vimperku do německého Pasova. Tato kdysi sloužila k přepravě soli a jiného zboží z Německa do Čech. V současnosti se po ní můžete vydat jako zdatný cyklista, pro ty pohodlnější však doporučujeme využít auto nebo autobusovou dopravu s průvodcem.

Po požáru v roce 1578 se hrad změnil v zříceninu, která je ale dodnes místem hojně vyhledávaným turisty díky strmé ale zajímavé turistické stezce vedoucí z obce Strážný.

Místa v blízkosti Horní Vltavice, která se oplatí navštívit

Okolí Horní Vltavice přímo vybízí k typickým aktivitám jako je turistika. Obec leží v údolí Teplé Vltavy nedaleko pátého nejvyššího vrchu české části Šumavy, Boubína. Tento vrch je součástí Národní přírodní rezervace Boubínský prales, kterého nejstarší porosty či už jsou to smrky, jedle ale i buky jsou starší než 400 let. Rozloha rezervace je v současnosti okolo 660 hektarů a je třetí nejstarší přírodní rezervací v České republice. Kolem jádra pralesa vede naučná stezka, která začíná i končí u Boubínského jezírka. Nádherný výhled po krajině skýtá taky boubínská rozhledna.

Horní Vltavice 2

Boubínský prales ale není jedinou přírodní rezervací, kterou můžete navštívit v okolí Horní Vltavice. Nejenom úchvatná flóra, ale i silně ohrožené druhy mnohých živočichů zanechají ve Vás určitě trvalý dojem, jestliže zabloudíte do Zátoňské mokřiny nebo Hornovltavických pastvin. Východně od Horní Vltavice určitě neopomeňte přírodní památku Jilmová skála s lesnickou naučnou stezkou, která je součástí CHKO Šumava.

Patříte mezi milovníky kulturních památek? Nenechte si potom ujít zážitek z návštěvy státního zámku Vimperk a hradu Strakonice, který je směsicí různých historických stylů. Jestliže se Vám nepodaří nadchnout Vaše děti krásami šumavské přírody, zaručeným lákadlem a bezvadným tipem na výlet nejen pro ně je návštěva soukromé Krokodýlí zoo v Protívíně.

Naprosto unikátní projekt v Čechách představují Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách. Snoubí se tu lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Lázeňský komplex Vám poskytne bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Toto určitě uvítáte obzvlášť v případě, sužuje-li Vás „syndrom vyhoření“, vyčerpání anebo se jen prostě potřebujete zrelaxovat například po vleklé rekonvalescenci.

Možnosti sportovního vyžití v okolí Horní Vltavice

Nebyl by to „kraj rybníků“, kdyby neposkytoval bohaté možnosti osvěžení v letních měsících formou koupání a vodních sportů na některé z vodních ploch v dosahu Horní Vltavice.

Nejoblíbenější koupaliště naleznete ve Vimperku, Kvildě, svlažit se můžete i u Chlumského rybníka, Úbislavického rybníka či rybníka Zdíkovec. Jestliže zatoužíte po koupání při nižších teplotách, k dispozici je moderně vybavený Aquapark Horažďovice, nacházející se asi 40 km od obce.

Ale ani v zimě nemusíte zahálet. Přímo v obci se nachází Lyžařský areál Horní Vltavice se zaužívaným místním názvem „Nad Kovárnou“. Nabízí výborné podmínky rodinám s dětmi, lyžařům - začátečníkům a snowboardistům, jestliže si ale troufnete i na náročnější tratě, jsou potom připraveny. Součástí areálu je i malý snowpark s přírodními i umělými překážkami, který si rovněž oblíbíte.

Horní Vltavice 3

Tipy na ubytování v Horní Vltavici

Celoročně je možné se ubytovat v hotelích, apartmánech, příjemných penzionech nebo privátech rodinného typu. Pohodlí ale najdete i v několika chatách a chalupách v obci či blízkém okolí Horní Vltavice. Vhodné jsou i pro pořádání firemních team-buildingů nebo i větších či menších rodinných oslav.

Cenově výhodné ubytování máte k dispozici na ubytovně přímo v budově Obecního úřadu Horní Vltavice. Pokládáte-li se za nenáročného návštěvníka, který má blízko k trampingu, k dispozici jsou chatové osady a tábořiště.

Možná jste právě objevili skvělý tip na letošní dovolenou. Jestliže teda skutečně navštívíte tento nádherný kout Čech, určitě neolitujete. Horní Vltavice se zcela jistě stane místem, kam se budete vždy rádi vracet. Zjistíte totiž, že Vám vždy nabídne ideální podmínky pro relaxaci duše i těla.