Loading

Ubytování na Kvildě

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion Kvilda - Luční

Kvilda, v obci / ve městě, na horách
Designový penzion přímo v centru Kvildy

Lovecká chata

Horská Kvilda (Kvilda 3,7 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny

Penzion Tetřívek

Nové Hutě (Kvilda 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Útulný penzion na Šumavě, 100 m od vleku

Hotel Zadov

Stachy (Kvilda 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfort, kvalitní služby, 200 m od vleku

Hotel Churáňov

Stachy (Kvilda 6,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov (Kvilda 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Apartmán U Marušky

Stachy (Kvilda 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Chata na Losenici

Nicov (Kvilda 9,1 km vzdušně), na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Apartmány U šakala

Zdíkov (Kvilda 9,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Privat Krásovi

Zdíkov (Kvilda 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním
1 - 34 / 34

Kvilda

Kvilda 1

Navštivte nejvýše položenou obec České republiky

V malebném prostředí Šumavy, co by kamenem dohodil od Prachatic, se nachází známá obec Kvilda, kde se nudit určitě nebudete. Těšit se můžete na putování po památkách, toulky hlubokými rašeliništi, a taktéž na adrenalinovou jízdu na lyžích. Stejně tak si ale nesmíte nechat ujít ani okolí plné zajímavých míst. Navíc, výhodné ubytování, krásná příroda a pohodová atmosféra, to vše čeká na ty, jež na dovolenou do Jižních Čech zamíří.

Kvilda, nejvýše položená vesnice v Česku, pojmenovaná podle slavných šumavských plání, se pyšní dlouhou historií sahající až do 16. století. Původně šlo o malou osadu poblíž obchodní stezky, jež se později stala význačným sklářským centrem. V průběhu 20. století pak dochází k jeho přeměně na rekreační oblast. Právě tu si dnes zamiluje každý, kdo si chce užít dobrodružství na svazích hor, a také levné ubytování za pár korun.

Jaká překvapení si pro Vás Kvilda přichystala?

Dovolená na Kvildě je ideální pro všechny, kdo mají chuť, dopřát si parádní pobyt na horách, spojený se vzrušením, zimními sporty a zábavou. V případě, že patříte mezi ně, neváhejte a vydejte se do Ski areálu Zadov, kde se nudit rozhodně nebudete. Čeká zde na Vás celkem čtyři a půl kilometru sjezdovek, jež Vám nabídnou parádní jízdu plnou adrenalinu. Stejně tak se můžete těšit na oblíbené večerní lyžování, a taktéž milovníci snowboardingu si přijdou na své.

V případě, že míříte do Jižních Čech s dětmi, anebo na svahu stojíte poprvé, vyzkoušejte spíše rodinný Ski areálek Kvilda. Naleznete tady nejen pohodovou atmosféru, ale stejně tak nechybí ani parádní ubytování u vleku a lyžařská školka. V létě se zase můžete vydat na toulky krásnou přírodou, jež Vás skutečně uchvátí. Během nich si určitě udělejte čas na výpravu k Jezerní slati, obřímu rašeliništi, které hned tak nikde neuvidíte.

Kvilda 2

Do Kvildy za lyžováním, sportem a kulturou

Půvabná šumavská obec svým návštěvníkům však nenabízí jen zimní sporty nebo výhodné ubytování, ale samozřejmostí je i pestrý kulturní život. Těšit se tak můžete na koncerty, besedy a výstavy, které pravidelně pořádá Centrum umění Kvilda. Mezi tradiční události během roku pak patří třeba červencová Česko-německá pouť na Bučinu. Na sportovní nadšence zase čeká populární závod zvaný Šumavský skimaraton, jež doopravdy stojí za to.

Na Kvildě si ale přijdou na své také milovníci historie a památek, kteří zde uvidí třeba novogotický kostel svatého Štěpána, postavený v roce 1894. Jako vzpomínka na ty, kdo při překračování hranic po roce 1948 zahynuli, pak slouží Pomník králům Šumavy. Pokud se chcete dozvědět o dějinách obce více, určitě navštivte stálou expozici historie Kvildy. Prohlédnete si zde starou školní třídu, nahlédnete do tradičního šumavského obydlí a uvidíte také ikony svatých. 

Zajímavosti v okolí Kvildy?

Pokud toužíte po tom, dopřát si parádní dovolenou s rodinou či přáteli, na kterou hned tak nezapomenete, neváhejte a vydejte se také do okolí Kvildy. V případě, že patříte mezi milovníky cyklistiky, můžete se těšit na celou řadu stezek, jež Vás zavedou na ta nejkrásnější místa na Šumavě. Mezi ně patří i pramen Vltavy, situovaný uprostřed hlubokého lesa, k němuž se dostanete po dřevěném chodníku, a jež na Vás zapůsobí nevšední romantikou.

Dovolená na Šumavě pak také láká k návštěvě městečka Železná Ruda, kde to zkrátka žije. Kromě zajímavých památek, jako je kostel Panny Marie Pomocné z hvězdy, tu na Vás čeká i unikátní expozice sklářství situovaná ve vile rodiny Abelů. Stejně tak nechybí ani ubytování za babku a skvělé sportovní a kulturní vyžití. Pro ty nejmenší je pak pro změnu připraveno oblíbené Muzeum historických motocyklů a loutek, zatímco jejich rodiče jistě potěší ochutnávka zlatavého moku v místním pivovaru.

Kvilda 3

Hezkým zážitkem pak může být výlet k ledovcovému Černému jezeru, největšímu v České republice, jehož hloubka dosahuje úctyhodných 39 metrů. V letních měsících naopak uděláte nejlépe, pokud se vypravíte do Lipna nad Vltavou, kde to doopravdy žije. Vychutnáte si tady relax na pláži, zkusíte vodní sporty a užijete si projížďku po přehradě. Na samý závěr se vydejte do oblíbeného Aquaworld Lipno, kde si odpočinete a před odjezdem domů načerpáte novou energii.

Levné ubytování na Kvildě se vyplatí

Oblíbená šumavská destinace svým návštěvníkům nabízí nejen pestrý výběr zimních sportů, ale také to nejlepší ubytování za příznivé ceny. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost prvotřídnímu hotelu anebo raději vyzkoušíte pronájem chalupy. Stejně tak se ale můžete těšit i na luxusní apartmány a samozřejmě nechybí ani stylové roubenky v okolí lesa. Pro nenáročné pak máme připraveny rodinné penziony, a kdo touží po klidu a pohodě, jistě ocení i ubytování v soukromí.

Kvilda Vás zve na příjemnou dovolenou spojenou s lyžováním a snowboardingem, adrenalinovými zážitky a dobrodružstvím, na které hned tak nezapomenete. Že nevěříte? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování a na Kvildu určitě zamiřte.