Loading

Ubytování v Železné Rudě

(7 objektů + 9 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Brevant

Železná Ruda - Špičák, v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Apartmány Čertova chata

Železná Ruda - Špičák, na samotě, u lyžařského střediska
Pohodlné apartmány v blízkosti skiareálu

Hotel Stella

Železná Ruda - Špičák, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortný hotel u lyžařského areálu

Penzion 103

Železná Ruda, v obci / ve městě
Skvělá aktivní dovolená na Šumavě

Hotel Kolibřík

Železná Ruda - Špičák, v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Nadstandardní ubytování blízko lanovek

Ubytování u Jaklů

Železná Ruda - Špičák, na okraji obce / města, u vleku
Jen 500 m od Sportovního areálu Špičák

Chata Šumava

Železná Ruda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata pro skupiny i páry, na Šumavě

Chata pod skálou

Hamry (okres Klatovy) (Železná Ruda 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
Chata pro velké skupiny u lesa na Šumavě

Chata Na Papírně

Hamry (okres Klatovy) (Železná Ruda 10,3 km vzdušně), na okr...
Chata v srdci Šumavy

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy) (Železná Ruda 14,9 km vzdušně), n...
Romantický penzion v zámeckém stylu
1 - 16 / 16

Železná Ruda

Železná Ruda 1

Malebná obec Železná Ruda se nachází v chráněné krajinné oblasti Šumava na hranici Česka a Německa. Rozprostírá se v Plzeňském kraji, v okrese Klatovy nedaleko Nýrska, Janovic nad Úhlavou, Klatov a Kašperských Hor.

Historie a zajímavá místa v Železné Rudě

Městečko vzniklo v 16. století. Název Železná Ruda pochází z dávných dob, kdy zde probíhala těžba této významné suroviny. V současné době má toto místo turistům rozhodně co nabídnout. Přímo ve městě sídlí Muzeum Šumavy Železná Ruda. Návštěvníci zhlédnou sklářské umění společně s ukázkami nádobí z porcelánu a cínu.

Nejstarší budova pochází z roku 1706 a je v ní umístěn zámeček. Dnes je v zámečku připravena prohlídka historických motocyklů s velkými unikáty. Město zdobí i katolický kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy z roku 1729.

Krásné výlety v okolí Železné Rudy

Máte v oblibě záhadné příběhy a rádi se bojíte? Vydejte se na procházku lesem ke stavení Na Pohádce. Již dlouhá léta se mu takto říká díky nádhernému výhledu do krajiny. Statek údajně proklela místní stařena a od té doby ho provází děsivé události.

Železná Ruda 2

Zdatní turisté vyšlápnou na vrchol Špičák se stejnojmennou rozhlednou s ocelovou konstrukcí a výhledem na všechny světové strany. Dohlédnete na Čertovo jezero, kam vede nově opravená turistická stezka. Na vrcholu šumavské hory Pancíř stojí horská chata s rozhlednou, ze které dohlédnete až na část Šumavy a Klatov.

Ve Velharticích navštívíte rozlehlý hrad ležící nad řekou Ostružná. Jedná se o gotický hrad s impozantním kamenným mostem a hradním příkopem. Součástí prohlídky hradu je také renesanční zámek a skanzen lidové architektury.

Aktivity v oblasti Železné Rudy

Pokud máte rádi koupání, zajeďte si do Horažďovic. Tady si s celou rodinou užijete krásný den v krytém aquaparku. Zabavíte se na dlouhém tobogánu, vodním chrliči a na divoké řece. Máte možnost zasportovat si ve fitcentru a pro ty odvážnější z Vás je připravena horolezecká stěna. Sportovní aktivity zakončíte výborným jídlem v restauraci.

V zimě si v okolí Železné Rudy zalyžujete hned v několika lyžařských areálech. Připraven je pro Vás Ski areál Špičák, Ski areál Javorná a Ski areál Hojsova stráž. Nabízí Vám sportovní vyžití při lyžování, snowboardingu a také na běžkách. Samozřejmostí je dětská školička lyžování.

Železná Ruda 3

Ubytování v Železné Rudě

Některá ubytovací zařízení jsou umístěny pouze několik metrů od sjezdovek, proto jsou vhodné pro zimní dovolenou pro celou Vaši rodinu. Železná Ruda umožňuje ubytování v komfortních hotelech. Je možné si dopřát wellness pobyty v centrech s vířivkami, saunami a posilovnami. Restaurace podávají mimo jiné speciality české kuchyně, na kterých si pochutná celá Vaše rodina.

V centru i na okraji Železné Rudy se nacházejí penziony vhodné pro rodiny s dětmi a pro party přátel. Mají svá vlastní parkoviště a také zahrady s grily. Ty můžete využít při večerním posezení. Některé jsou i více patrové a zaujmou krásným výhledem do okolí. V apartmánech jsou k dispozici plně vybavené kuchyně, koupelny i prostorné pokoje.

Dobrodruzi se rádi ubytují v jedné z moderně zařízených chalup. Těch je v okolí Železné Rudy opravdu mnoho. Nachází se na polosamotě a jsou obklopeny přírodou. Je zde ticho a klid, což uvítají zejména cestovatelé, kteří si chtějí užít na dovolené pohodu. Další možností je ubytování v soukromí.

Železná Ruda na Šumavě je obklopena krásnou přírodou, která je tím pravým místem, kde si užijete klid ale i aktivní dovolenou.