Loading

Ubytování v Klatovech

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Hejtmana

Klatovy, v obci / ve městě, v centru města
Klid přímo na náměstí, výhodná cena

Penzion JEZ & SPI

Plánice (Klatovy 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Wellness, Wi-Fi, gril, zahrada, terasa

Apartmán u Řežábků

Kolinec (Klatovy 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Penzion St. Leonhard

Nýrsko (Klatovy 18,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Penzion u Znaku Švihovských

Nalžovské Hory (Klatovy 19,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní a cenově výhodné ubytování

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Klatovy 19,9 km vzdušně), mimo obce / mě...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí
1 - 6 / 6

Klatovy

Vstupte do brány Šumavy

Chcete zažít dovolenou, která v sobě skloubí město i ničím nedotčenou přírodu? V tom případě se vydejte do Klatov. Toto město objevíte v Plzeňském kraji, jen kousek od nekonečných lesů Šumavy.

Klatovy 1

Malebnost mu dodává i Drnový potok, který se kousek za centrem vlévá do řeky Úhlavy. Samotné město je centrálním bodem okresu Klatovy. I když se zdejší krajina jeví jako málo zalidněná, v dobré dojezdové vzdálenosti je několik větších měst. Těmi nejbližšími jsou Plzeň a Strakonice. Zajedete-li o kousek dál, stane před Vámi Příbram.

První zmínka o současném městě Klatovy pochází ze 13. století, kdy jej založil Přemysl Otakar II. Jak lze vidět, nejedná se o první středisko, které na tomto území stálo. Archeologické nálezy potvrdily, že k osídlení došlo již v pravěku. Po tomto pravěkém sídlišti tu ještě stávala menší kupecká osada.

Obchodu se zde každopádně dařilo i později. Hlavně proto, že tudy procházelo několik důležitých stezek. Úrodná krajina zase umožňovala rozvoj zemědělství. Kdo se v ani jednom odvětví nenašel, ten se zabýval drobným řemeslem. V průběhu třicetileté války bylo město zpustošeno vojáky i mnohačetnými požáry. Místní se však krátce po válce zasadili o jeho úspěšnou renovaci, díky které si Klatovy opět upevnily svou pozici na žebříčku vyspělých Českých měst. Od počátků 19. století se Klatovy proslavily speciálně vyšlechtěnými karafiáty, které zaznamenaly celosvětovou oblibu.

Co je v Klatovech k vidění?

Dominantu města představuje Klatovská Černá věž. Ta stojí v centru a své jméno získala kvůli černě opálenému zdivu. Jestli chcete, vystoupejte nahoru a kochejte se nádherným výhledem jak na město, tak do širokého okolí. Dalším skvostem, který však není na první pohled patrný je původní barokní lékárna U Bílého jednorožce.

Klatovy 2

Krom dobového mobiliáře jsou v lékárně k vidění i poněkud bizarní léčivé ingredience. Neméně zajímavé jsou i městské katakomby a Pavilon skla. A nakonec, když vyběhnete z města, naskytne se Vám možnost vylézt na rozhlednu Klatovská hůrka.

Hodně kulturních možností nabízí i samotná Plzeň. Udělejte si čas a zavítejte do Národopisného muzea Plzeňska. S Plzní jsou spojené i práce architekta Adolfa Loose. Pokud je architektura a design blízký i Vám, určitě Vám doporučíme návštěvu Brummelova domu. Malým dětem i starším se bude líbit i zastávka u sochy Spejbla a Hurvínka.

Okolo Klatov je ale i několik krásných hradů a zámků. Jedním takovým je zámek Hradiště, ve kterém sídlí pobočka Muzea jižního Plzeňska. V případě, že se chcete podívat do klasického zámku zvolte zámek Nebílovy. Určitě Vás bude bavit i návštěva zámku s netradičním jménem Kozel. Pohodu a oddech zažijete i na hradě Radyně či na hradě Velhartice. Turistickým tahákem je v neposlední řadě i vodní hrad Švihov.

Sport a zábava v Klatovech

K venkovnímu koupání využijte vodní nádrž Hradec u Stoda, která vznikla po zatopení jednoho z místních lomů. Přímo v Klatovech je krytý bazén, který skýtá realizaci vodních radovánek i při nepřízni počasí. V létě tu provozuje činnost i venkovní koupaliště. Větší vodní park provozují Horažďovice. Jste-li příznivci adrenalinu, vyzkoušejte Stezku v korunách stromů.

Klatovy 3

V zimě se příjemně vyřádíte ve Ski areálu Špičák. V relativní blízkosti je ještě Ski areál Hartmanice. Jestli-že ale dáváte přednost lednímu bruslení, lze k němu využít plochu zimního stadionu. Po celé Šumavě je i několik běžkařských tras.

Možnosti ubytování ve městě

I když nejsou Klatovy žádné velkoměsto, potěší Vás svou nabídkou ubytování. Najdete tu jak hotely, tak cenově výhodné penziony. Nikým nerušenou dovolenou si naopak užijete v případě, že zvolíte možnost ubytování v soukromí či v některém z komfortně vybavených apartmánů.

Když ale jedete poznávat krásy Šumavy, rozhodně se ubytujte v některé z místních chalup či odlehlejších chat. Zábavu i klid najde v Klatovech naprosto každý. Absence návalu turistů pak zaručí, že prožijete dovolenou bez zbytečného stresu. Sbalte se ještě dnes a přijeďte si užívat.