Loading

Ubytování ve Velharticích

(1 objekt + 26 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Velhartice

Velhartice, v obci / ve městě
Komfortní apartmán s terasou

Apatmán u Řežábků

Kolinec (Velhartice 2,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Velhartice 4,1 km vzdušně), mimo obce...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov (Velhartice 5,4 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Stylová chalupa na kraji národního praku

Penzion Outline Centrum

Petrovice u Sušice (Velhartice 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Ubytování pro rodiny, skupiny a školy

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Velhartice 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Penzion Hnačov

Zavlekov (Velhartice 11,3 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Wellness penzion v klidné části Šumavy

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy) (Velhartice 12,7 km vzdušně), na...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Penzion u Znaku Švihovských

Nalžovské Hory (Velhartice 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní a cenově výhodné ubytování

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Velhartice 14,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Originální dovolená na Šumavě.
1 - 27 / 27

Velhartice

Velhartice 1

Velhartice – historie jihozápadních Čech na jednom místě

Ve Velharticích i v jejich okolí najdete velké množství turisticky zajímavých historických památek a nádhernou přírodu Šumavy, kde můžete pořádat cesty na kole i pěšky. V oblasti se nachází dostatečné ubytovací kapacity v penzionech i chatkách a oblast kolem Velhartic přináší aktivní zábavu na léto i na zimu.

Velhartice jsou menší město, které se nachází přibližně 18 km jihovýchodně od Klatov, ve stejnojmenném okrese v Plzeňském kraji. Najdete je v krásném předhůří Šumavy 11 km západně od Sušice. Součástí Velhartic je i dřívější samostatné horní město Hory Matky Boží.

První písemná zmínka o obci pochází už z roku 1318 a hovoří o hradu Velharticevěží Putna a s kamenným mostem, který ji spojuje se zříceninou paláce zvanou Rajský dům. Právě tento goticko–renesanční hrad je ve Velharticích nejproslulejší a nejznámější památkou.

Za návštěvu určitě stojí i další stavby, jako je například zámek Nemilkov, o němž jsou dochované zmínky z roku 1382. Ze 14. století se ve Velharticích dochoval kostel svaté Máří Magdalény a v obci můžete navštívit kostel Narození Panny Marie. Častým cílem turistů bývá i kašna na náměstí. Za vidění stojí výklenková kaplička nacházející se v zahradě obecního úřadu, socha Jana Nepomuckého v jihovýchodní části Velhartic.

Dále je tu k vidění bývalá synagoga, jež byla později přestavěna na modernější hasičskou zbrojnici a bývalá židovská škola, která stojí hned vedle zbrojnice. Z novějších dějin se zde nachází například Werichova chata, památník obětem světové války nebo židovské hřbitovy založené roku 1858, kde je dodnes zachovalo necelých 60 náhrobků. Pro malé i velké turisty je častým lákadlem vodní pila na místní malé říčce zvané Ostružná, jež leží západně od obce.

Velhartice 2

Objevujte historické památky v okolí Velhartic

I v okolí obce Velhartice najdete mnoho zajímavých památek, které jsou v dojezdové vzdálenosti autem, či si k nim můžete udělat výlet pěšky nebo na kole po upravených a dobře organizovaných stezkách. Příkladem je zámek Horažďovice, zřícenina hradu a zámek Klenová, hrad Kašperk nebo zřícenina hradu Rábí.

Kromě velkých kamenných hradů a zámků na vás po cestě krásnou místní přírodou čeká i dřevěná kaple sv. Britty v Datelově a dřevěná kaple v Městišti. Z hradů, které obvykle stojí na kopci, máte krásný výhled do krajiny, stejně jako z rozhleden, jež jsou častým cílem treků a výletů v oblasti Velhartic.

V okolí se nachází například rozhledna Svatobor a rozhledna Pancíř. Výstupy a cestování po okolí si užijí jak sportovci, tak rodiny s dětmi. Za vidění rozhodně stojí archeopark Prášily s rekonstrukcí skutečných nálezů z keltského období nebo skanzen Chanovice, jakožto muzeum dobových forem bydlení, architektury, zemědělství a řemesel.

Při letní sezóně se můžete koupat v okolí, kde se nachází nejen hodně řek, ale například i přehrada Nýrsko. V zimě se zase nabízí díky množství kopců příležitost lyžování a jiných zimních sportů v lyžařském areálu Hartmanice nebo ve Skiareálu Špičák. Obě lokality jsou z Velhartic lehce dostupné. V nedalekém krytém akvaparku Horažďovice si můžete zaplavat, i když je venku sníh.

Velhartice 3

Ubytování v létě i v zimě

V okolí Velhartic je možné najít celou řadu ubytování. Typické jsou pro tuto oblast malé a útulné hotýlky a penziony, kde budete mít na rozdíl o velkých komplexů dostatek soukromí. K dispozici jsou tu také hotely, apartmány a bydlení v privátech. Jen pro sebe si pak můžete pronajmout ikonické šumavské chatky. Velhartice nabízejí pro letní sezónu též kempy a autokempy s chatkami i s možností si zde postavit stan. Samozřejmostí u kempů je dobré zázemí.

Díky poloze v předhůří Šumavy máte v okolí Velhartic po ruce lyžařské areály, krajinu na procházky pro rodiny s dětmi i kopcovitější terén pro zdatné sportovce. Milovníci památek ocení bohatou historii kraje, v němž zůstala zachována řada zámků, hradů, rozhleden i romantických zřícenin. Ve Velharticích si užijete zábavu v každém ročním období.