Loading

Ubytování v Hartmanicích (okres Klatovy)

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Penzion Outline Centrum

Petrovice u Sušice (Hartmanice (okres Klatovy) 4,1 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Ubytování pro rodiny, skupiny a školy

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn (Hartmanice (okres Klatovy) 5,4 km vzdušně), v obci...
Nové moderní pokoje, venkovní bazén

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Hartmanice (okres Klatovy) 6,5 km vzdušně), mimo obce / města, u le...
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Hartmanice (okres Klatovy) 6,7 km vzdušně),...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Hartmanice (okres Klatovy) 7,4 km vz...
Usedlost v klidném prostředí

Apartmán Kvita

Kašperské Hory (Hartmanice (okres Klatovy) 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán na Šumavě blízko farmy!

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Hartmanice (okres Klatovy) 8,0 km vzdušn...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Apartmány Fialka

Kašperské Hory (Hartmanice (okres Klatovy) 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2

Apartmány Vydrýsek

Srní (Hartmanice (okres Klatovy) 8,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na ok...
Útulní apartmány v malebné přírodě!
1 - 33 / 33

Hartmanice (okres Klatovy)

Hartmanice (okres Klatovy) 1

Dovolená na magické Šumavě

Milujete čistou a neposkvrněnou krajinu a Vaším snem je dovolená v bezprostřední blízkosti Šumavy? Pak jistě neprohloupíte, když se vydáte do Plzeňského kraje. Právě v něm se ukrývají Hartmanice, které spadají do okresu Klatovy. Jejich devizou je, že jsou, co by kamenem dohodil od Národního parku Šumava.

Kolem města protéká řeka Otava a říčka Volšovka. Jen několik málo minut od centra Hartmanic se rozkládá přírodní rezervace Žežulka a přírodní rezervace Hamižná. Té vévodí stejnojmenný vrchol. Největší atrakcí je však Šumava, která má lví podíl na malebné scenérii celého širokého okolí. V případě, že byste během svého pobytu chtěli zajet i k některým dalším turistickým cílům tohoto regionu, poradíme Vám přejezd do Kašperských Hor, Dlouhé Vsi či Sušice.

Zlaté město na pomezí Šumavy

První dochovaná zmínka o Hartmanicích pochází z počátku 14. století. Už v tu dobu se jednalo o velmi bohaté středisko. Za to mohl především fakt, že tudy procházela národní hranice, za jejíž přechod se vybíral náležitý poplatek. Pevnou pozici Hartmanic zajišťovaly i relativně velké zásoby zlata v okolních kopcích.

Ani přesto se však pohromy Hartmanicím nevyhnuly. Město padlo za oběť třicetileté válce a jeho slibná budoucnost upadla téměř ze dne na den. Situace byla tak špatná, že došlo k zastavení důlní činnosti a Hartmanice na nějaký čas takřka úplně osiřely. Neblahý vývoj po odchodu Čechů se zastavil, když město začali pomalu, ale jistě, osidlovat Němci. Situace se zlepšila, aby následně znovu upadla po konci 2. světové války. Dnes jsou Hartmanice opět ve formě a každoročně přivítají mnoho turistů.

Kam v Hartmanicích na výlet?

Hartmanice (okres Klatovy) 2

Hartmanice disponují pozoruhodným množstvím památek. Významnou, avšak veřejnosti nepřístupnou stavbou je zámek Karlov. Neméně důležitý je také kostel sv. Kateřiny nebo kostel sv. Vintíře a poutní místo v Dobré Vodě. Na území města je i několik dobových staveb. Mezi ně patří barokní mlýn nebo selská usedlost s číslem 37. Poněkud svéráznou zajímavostí jsou tzv. umrlčí prkna v části Kochánov, které odkazují na šumavské pohřební tradice. Raritou je i horská synagoga, která je nejvýše postavenou budovou tohoto typu u nás.

Určitě si ale nenechte uniknout ani návštěvu Muzea Šumavy v Dobré Vodě, přírodní park Kochánov, přírodní rezervaci Kepelské mokřady nebo Zhůří. V této zaniklé obci se nachází kříž smíření, který je připomenutím všech událostí, které české pohraničí provází. Pokud ale přeladíme na pozitivnější notu, na Šumavě na Vás čeká vyhlídková věž Poledník, Tříjezerní slať nebo národní památka Povydří.

Z hradů a zámků v dobré vzdálenosti od města bychom Vám poradili prozkoumat hrad Kašperk. Nedaleko je i hrad Švihov, hrad Velhartice nebo hrad Rabí. Děti i dospělé bude zcela určitě bavit i návštěva některého ze skanzenů. Za zmínku určitě stojí Archeopark Prášily, který se zaměřuje na život Keltů, nebo třeba skanzen Chanovice.

Tipy, kam za aktivním sportem

V Hartmanicích není kromě dětského parku žádné veřejnosti přístupné hřiště, které by bylo vhodné pro provozování letních sportů. Pokud ale popojedete do Sušice, získáte možnost celodenního řádění v areálu lanového parku. Ve městě je také koupaliště a moderně vybavený bazén se službami wellness nebo lezecká stěna. Nesmíme zapomenout ani na to, že celý region je doslova protkán pavučinou cyklistických stezek.

Hartmanice (okres Klatovy) 3

Po stránce zimních sportů je situace v Hartmanicích mnohem radostnější. Přímo v centru je totiž lyžařské středisko Hartmanice. V případě zájmu Vám skvělé podmínky pro lyžování nabídne i Ski areál Kašperské Hory. Celá oblast nahrává také běžkování, sáňkování a jízdě na saních.

Kde se ubytovat?

O tom, že jsou Hartmanice turisticky atraktivní lokací svědčí spektrum ubytovacích kapacit, které si v nich můžete pronajmout. Téměř ve všech částech města, a to i v těch vzdálenějších, funguje alespoň jeden penzion, chata, chalupa či prázdninový dům. Kvalitní zázemí pro odpočinek získáte i pronájmem cenově dostupného ubytování v soukromí nebo tím, že si vyberete apartmán. I přesto, že je zde ubytovacích zařízení dost, určitě bychom Vám doporučili včasnou rezervaci, minimálně v době před hlavní zimní sezónou.

Hartmanice dokazují, že ani oblast v těsné blízkosti neprostupných hvozdů není místem, na kterém by lišky dávaly dobrou noc. Navíc, svým návštěvníkům nabízejí tak široký výběr aktivit, že v nich bude bavit naprosto každý. Přijedete se podívat?