Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Penzion Pod Ždánovem se nachází v obci Nezdice na Šumavě, v okrese Klatovy. Jak je možné uhodnout z názvu obce, tato leží v blízkosti Národního parku Šumava.

Okolní příroda Vás jistě inspiruje k procházkám a túrám, cílem Vám mohou být například rozhledny Sedlo, Javorník a Poledník nebo Čenkova pila, Turnerova chata, Kvilda či Srní. Doporučujeme také procházku tematickou naučnou stezkou Cestou zlatokopů. V Kašperských horách se kdysi těžilo zlato, více se o tom dozvíte v Muzeu Šumavy. Z historicky zajímavých budov byste měli navštívit Hrady Kašperk a Velhartice, zámky Horažďovice a Vimperk a také zříceniny hradů Rabí a Prácheň. Pokud se Vám zažádá strávit den ve vodě, čeká na Vás koupaliště Sušice nebo Aquapark Horažďovice. Přímo v obci naleznete lyžařské středisko, v blízkém okolí si užijete v zimě zábavu například v ski areálech Kašperské hory, Hartmanice nebo Zadov.

Celoročně nabízíme ubytování v penzionu s kapacitou až pro 31 hostů. Ubytovat se můžete v hlavní budově nebo v depandance, která stojí hned vedle. K dispozici jsou Vám tyto pokoje:

V hlavní budově:
- dva 2-lůžkové pokoje se dvěma samostatnými lůžky,
- dva 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí a možností přistýlky,
- jeden 3-lůžkový pokoj s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- jeden rodinný pokoj se dvěma ložnicemi (manželská postel + přistýlka / dvě samostatná lůžka), s balkonem a vanou,
- jeden rodinný pokoj se dvěma ložnicemi (manželská postel + přistýlka / manželská postel).

V depandance:
- dva 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí,
- jeden 4-lůžkový pokoj s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky.

Každý pokoj disponuje vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou, v jednom rodinném pokoji s vanou. Na požádání poskytneme dětskou postýlku. V celém penzionu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V přízemí penzionu najdete jídelnu a společenskou místnost s krbem, televizí a společenskými hrami. Ve společenské místnosti je umístěn i koutek s mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a chladničkou. Tyto místnosti je možné využít jako zasedačku. V případě zájmu o větší prostory, s budovou penzionu je spojen obecní kulturní dům (vchod přímo z penzionu), s velkým sálem s pódiem. Dalším společným prostorem v hlavní budově je atrium, tady je povoleno i kouření. V depandance budově je hostům k dispozici samostatná jídelna a kompletně vybavená kuchyňka.

V exteriéru najdete sezení na terase nebo v altánku, pokud to počasí dovolí, můžete si udělat grilovačku. Na vedlejším pozemku se nachází obecní dětské hřiště pro starší děti (volně dostupné přímo od penzionu). Uzavřené parkoviště u penzionu je určeno pro 10 aut. Vedle parkoviště je umístěna vyhrazená uzamykatelná místnost na úschovu sportovního vybavení (kola, lyže). Rádi Vás přivítáme v Penzionu Pod Ždánovem.