Loading

Ubytování v Kašperských Horách

(6 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory, na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Originální dovolená na Šumavě.

Apartmány Fialka

Kašperské Hory, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2

Penzion U Lebedů

Kašperské Hory, na samotě, v lese
Penzion v srdci šumavské přírody

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn (Kašperské Hory 3,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Nové moderní pokoje, venkovní bazén

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Kašperské Hory 4,3 km vzdušně), v re...
Usedlost v klidném prostředí

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě (Kašperské Hory 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Kašperské Hory 5,5 km vzdušně), v obci...
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy
1 - 32 / 32

Kašperské Hory

Kašperské Hory 1

Poznejte útulné městečko s bohatou historií

Na samém okraji Plzeňského kraje, v okrese Klatovy, leží Kašperské Hory, nádherné malé město, pyšnící se bohatou historií, jež zkrátka nesmíte minout. Čeká tu na Vás nejen starobylý hrad Kašperk, ale i úchvatná památková rezervace. Nudit se však v Pošumaví nebudou ani milovníci lyžování, jež se mohou těšit na zimní sporty. Pokud Vás tedy láká aktivní pobyt plný dobrodružství, neváhejte a na dovolenou na Šumavu určitě zamiřte.

Kašperské Hory byly založeny sice již ve 12. století, avšak největší slávy dosáhly až za vlády Karla IV. Byl to právě on, kdo nechal postavit na ostrohu nad městem známý hrad Kašperk, kam každoročně míří stovky turistů. Zatímco dříve pevnost chránila zdejší zlaté doly, dnes si zde přijdou na své především rodiny s dětmi. Těšit se mohou na prohlídky pro nejmenší, báječný výhled na okolí, a samozřejmě i levné ubytování dole v podhradí.

Co zajímavého v Kašperských Horách uvidíte?

Dovolená v Kašperských Horách je jako stvořená pro každého, kdo si chce prohlédnout starobylé památky a nasát jedinečnou atmosféru. Určitě si nenechte ujít městskou památkovou rezervaci, jejíž dominantou je renesanční radnice z poloviny 16. století. Vydat se však můžete i na okraj města, kde na Vás čeká kostel svatého Mikuláše. Na první pohled nenápadná bazilika se pyšní nádhernými freskami a okolní hřbitov zase dodává celému místu tak trošku tajemný ráz.

V případě, že se rozhodnete sjednat výhodné ubytování a zůstat déle, budete mít čas i na návštěvu Muzea historických motocyklů a hraček, které se zde nachází. V domě, kde strávil dětství i spisovatel Karel Klostermann, na Vás čekají exponáty, jež jinde neuvidíte. Mezi ně patří třeba proslulý JAC 500, motocykl Wagner či známá Čechie pro tři osoby. Za zmínku ale stojí i unikátní expozice pivních lahví a v létě se můžete těšit na oblíbené loutkové divadlo.

Kašperské Hory 2

Do Kašperských Hor za historií a kulturou

Na Šumavě to doopravdy žije, a to doslova po celý rok. Na jaře tak na Vás čeká masopustní průvod městem, spojený s pestrobarevným rejem masek a vůní zabíjačkové polévky. V srpnu se pro změnu koná Kašperskohorská pouť. Měsíc září je zasvěcen Oslavám města, spjatým s líbivou hudbou, vynikajícím jídlem a dobrým pitím. Na závěr roku se zase můžete těšit na populární adventní trhy, předvánoční koncerty a tradiční Silvestrovský výstup na Sedlo.

Kašperských Horách si však přijdete na své také, pokud Vás láká aktivní dovolená se vším všudy. Samozřejmostí je moderní multifunkční sportovní hala, kde máte možnost vyzvat místní na přátelský turnaj anebo si dát pořádně do těla ve fitness. V zimě si zase nenechte ujít Ski areál Kašperky, kde se nudit v žádném případě nebudete. Užijete si tady parádní jízdu, včetně večerního lyžování a stejně tak nechybí ani občerstvení a prvotřídní ubytování u vleku.

Okolí Kašperských Hor si určitě nenechte ujít

Toužíte po tom, dopřát si senzační dovolenou s rodinou a přáteli, plnou skvělých zážitků, na kterou hned tak nezapomenete? Potom neváhejte a zamiřte také do okolí Kašperských Hor, jež Vám nabízí mnoho možností, jak zde strávit volný čas. Kdo má chuť, tomu nic nebrání vydat se třeba po naučné stezce Zlatokopů až do Amálina údolí. Právě tady máte jedinečnou příležitost spatřit staré doly a navíc za celý den nepotkat ani živáčka...

Dovolená v Plzeňském kraji láká také k výletu do nedalekých Klatov, slavného historického města, jež rozhodně stojí za návštěvu. Zatímco v jednu chvíli se můžete kochat výhledem z Černé věže, o dvě minuty později se budete bát v podzemí Klatovských katakomb. Těšit se ale můžete i na levné ubytování a skvělý kulturní život. Jednou z akcí, u které určitě nesmíte chybět, je známý mezinárodní folklorní festival, kde dost možná stanete tváří v tvář těm nejlepším hvězdám z celého světa.

Kašperské Hory 3

Pokud toužíte spíše po dobrodružství, nezapomeňte si udělat dostatek času na Westernový ranč Podolí, kde na Vás čekají indiáni, tepee i projížďky na koních. Každoročně se zde koná i slavný závod Rallye Šumava, jež ocení všichni milovníci rychlých aut. Na samotný závěr pobytu se nebojte na chvíli zvolnit a vydejte se do Šumavských bylinných lázní. Dopřejete si tady blahodárné koupele a skvělou zábavu, dobijete energii a domů pojedete jako znovuzrozeni.

Levné ubytování v Kašperských Horách stojí za to

Malebná perla Pošumaví Vám nabízí nejen prvotřídní zážitky, ale také to nejlepší ubytování za příznivé ceny, které si zamilujete. Kdo má chuť, ten může vyzkoušet třeba stylový nocleh v chalupě nebo romantický pobytroubence. Stejně tak ale nechybí ani rodinné penziony pro nenáročné a samozřejmostí je i ubytování v soukromí. Pokud toužíte spíše po přepychu, jistě si oblíbíte naše prvotřídní hotely s širokou nabídkou služeb, kde se o Vás královsky postarají.

Kašperské Hory Vás zvou na pohodovou dovolenou spojenou s objevováním tajuplných míst, toulkami přírodou a skvělými sportovními zážitky. Pakliže máte chuť, užít si jedinečný pobyt plný dobrodružství, sjednejte si to nejvýhodnější ubytování a do Kašperek určitě zamiřte.