Loading

Ubytování v Prášilech

(0 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy) (Prášily 7,1 km vzdušně), na okra...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Hotel Vydra

Srní (Prášily 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Podzim 2019

Apartmány Vydrýsek

Srní (Prášily 7,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulní apartmány v malebné přírodě!

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn (Prášily 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Nové moderní pokoje, venkovní bazén

Penzion Outline Centrum

Petrovice u Sušice (Prášily 12,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Ubytování pro rodiny, skupiny a školy

Ubytování u Jaklů

Železná Ruda (Prášily 12,6 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Jen 500 m od Sportovního areálu Špičák

Apartmány Brevant

Železná Ruda (Prášily 12,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Hotel Kolibřík

Železná Ruda (Prášily 12,8 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Nadstandardní ubytování blízko lanovek

Apartmány Čertova chata

Železná Ruda (Prášily 13,0 km vzdušně), na samotě, u lyžařsk...
Pohodlné apartmány v blízkosti skiareálu

Apartmán Kvita

Kašperské Hory (Prášily 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán na Šumavě blízko farmy!
1 - 26 / 26

Prášily

Prášily 1

Malá obec v okrese Klatovy možná není nejznámější, stojí ale za to minimálně jednou ji navštívit. Obec leží na západném okraji Plzeňského kraje, na hranici s Německem. Vzhledem k velmi nízkému počtu obyvatel Vás zde čeká klid a okouzlující příroda. Pokud hledáte místo pro perfektní dovolenou, kde na chvíli můžete utéct od stereotypního života a užít si trochu krásné přírody, Prášily jsou tou nejlepší volbou. Nachází se totiž na území Národního parku Šumava. Zároveň se ale nemusíte bát nedostatku aktivit, kromě pěších túr, lanového centra či procházek kolem jezer Vás čeká například psí spřežení či keltská vesnička. Pokud by Vám scházel ruch města, dovezete se do měst Železná RudaSušice nebo Kašperské hory.

Historie této obce spadá až do poloviny 18. století, kdy sem začali přicházet sklářští podnikatelé. V lesech viděli zdroj levného paliva pro sklářské hutě. Nejdříve zde byly dvě sklárny, Hořejší a Dolejší, postupně přibyly i další dvě – Nová Studnice a Zelená Hora. Dále tady byla vystavena kaple, jejíž pozůstatky můžete vidět dodnes. V dnešní době sice nezahlédnete funkční sklárny, ale pozůstatky sklářské obce tady pořád stojí a dokonce k nim vede příjemná cesta krásnou krajinou.

Prášily – obec s kouzelnou přírodou

Nejvíce si toto místo užijete, milujete-li pěší turistiku. Cesta z Prášil k Prášilskému jezeru je jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji prochozených cest. Je dlouhá 17 kilometrů, takže jí s přehledem zvládnou i turističtí nováčci. Pro zkušenější je tu trasa podél Hraničního přechodu, která čítá 30 kilometrů, zdárně si jí ale můžete prodloužit o pár dalších kilometrů pomocí různých cest, které se okolím proplétají. V zimě Vás okouzlí krásná příroda, kterou si užijete třeba na běžkách. Stopy tu jsou na Frantově mostě nebo například kolem obce Srní a hory Poledník.

Prášily 2

Navštivte krásné Prášilské jezero, které je jedním z ledovcových jezer Šumavy. Nejlepší výhled zažijete jednoznačně z rozhledny na Poledníku. Nachází se zde také poutní místo s pozůstatky Hauswaldské kaple z 19. století. Pro Prášily bylo významné sklářství, jeho největší pozůstatky můžete zhlédnout ve Staré hůrce – sklářské obci z konce 18. století. Je dobré vědet, že se tu nachází i nejvýše položené šumavské jezero. Jmenuje se Jezero Laka a pokud do Prášil přijedete, stojí za to nevynechat toto kouzelné místo. V létě si svlažíte nohy v Prášilském potoku, který teče mezi Českou republikou a Německem.

Aktivní dovolená v Prášilech

Pokud byste se chystali za kulturou, tato obec Vás příliš neuspokojí. Je vhodná spíše pro sport a rekreaci. I přesto je potřeba zmínit jeden velký skvost, na který nesmíme zapomenout – Archeopark Prášily. Kromě typických keltských staveb se zúčastníte i některé z ukázek řemesel, bojových umění Keltů či různých přednášek na toto téma.

Při procházce parkem se zastavte u několika druhů zvířat, která tu žijí. V neposlední řadě lze v této malé obci navštívit stádo bizonů, které je součástí botanické zahrady, nebo se projet na koni. A víte, že zde můžete zažít i jeden netradiční koníček – psí spřežení? A to nejen v zimě, ale i v létě. Odvážlivce určitě nejvíce potěší místní lanový park, který nabízí procházku korunami stromů a tedy nádherný pohled do celého okolí.

Máte-li rádi zábavu ve vodě, Vaše kroky by měli směřovat do města Sušice, ktoré Vám nabízí nejen koupaliště ale i krytý bazén. V Aquaparku Horažďovice se zabavíte na tobogánech a pirátské lodi, ale si i oddechnete díky wellness zóne s perličkouvou koupelí a saunovým světem.

Prášily 3

Pokud se do Prášil chystáte v zimě, lyže můžete vyzkoušet hned na několika svazích v Železné Rudě a okolí, čeká na Vás Skiareál BelvederSki areál SamotySkiareál Nad Nádražím a také Lyžařský areál AlpaloukaSki areál Špičák a Ski areál Pancíř.

Kde se ubytovat v Prášilech

S výběrem ubytování si příliš nelamte hlavu. Máte tolik možností, kam vyrazit na výlet, že nebudete sedět v chatce či hotelu a raději si přivstanete brzy ráno, abyste všechno stihli. V tomto místě rozhodně nečekejte velké penziony, místní ubytování je v souladu s krásnou přírodou, takže Vás skvěle dokáže naladit na tu správnou pohodovou atmosféru. Záleží jen na Vás, zda zvolíte samostatnou chalupu s vlastní kuchyní, apartmán s velkou terasou či ubytování v malých chatkách. Pokud byste ale přeci jen toužili po něčem luxusnějším, můžete zavítat i do hotelů, které jsou vybaveny wellness centry či restauracemi, které podávají klasickou českou i cizokrajnou kuchyni. Naopak o levné ubytování také není nouze, vyberte si například z nabídky ubytování v soukromí.

Závěrem lze snad jen říci, že toto místo rozhodně stojí za návštěvu. Spousta z nás tráví čas ve velkoměstech a Prášily jsou únikem do přírody, která chytí každého za srdce. Pokud se budete rozhodovat o skvělé dovolené s příjemným ubytováním, Prášily jsou skvělou kombinací obojího.