Loading

Ubytování v Kolinci

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Apartmán u Řežábků

Kolinec, na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Kolinec 6,6 km vzdušně), mimo obce / měs...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov (Kolinec 7,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Stylová chalupa na kraji národního praku

Penzion u Znaku Švihovských

Nalžovské Hory (Kolinec 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní a cenově výhodné ubytování

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Kolinec 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Penzion JEZ & SPI

Plánice (Kolinec 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Wellness, Wi-Fi, gril, zahrada, terasa

Penzion U Hejtmana

Klatovy (Kolinec 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid přímo na náměstí, výhodná cena

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Kolinec 15,5 km vzdušně), v rekreačn...
Usedlost v klidném prostředí

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Kolinec 15,6 km vzdušně), mimo obce / města,...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Kolinec 15,6 km vzdušně), mimo obce / města,...
Originální dovolená na Šumavě.
1 - 17 / 17

Kolinec

Kolinec 1

Načerpejte síly v dokonalé přírodě

Čas strávený v práci dokáže člověka pořádně vyčerpat. Není proto divu, že se během dovolené pokusíte co nejvíce vzdálit od svých povinností a problémů. To jde ale ve městě poměrně těžko. Proto si zabalte kufry a vydejte se do některé z obcí v Plzeňském kraji.

Ne však jen tak do ledajaké. Ve Vašem hledáčku by měla být oblast nedaleko Šumavy. Ta Vás okouzlí svými nekonečnými stráněmi a lesy. Jako ideálním cílem Vašeho útěku se jeví obec Kolinec spadající do okresu Klatovy.

Kolinec je obklopený loukami a lesy, kterými protéká Kalný potok a říčka Ostružná. Ačkoliv to není pro tuto oblast úplně typické, je v ní i několik rybníků. Mezi ně se řadí Mlýnský rybník, Zámecký rybník nebo Ovčák. V bezprostřední blízkosti Kolince je i přírodní rezervace Zbynické rybníky.

Ta je domovem mnoha ohrožených druhů vodních ptáků. Také se můžete vydat k přírodní rezervaci Zhůřská pláň nebo k rezervaci Prameniště. Okolo Kolince vede i jedna z hlavních silnic, takže se během chvíle přesunete do dalších zajímavých destinací. Za zmínku určitě stojí Velhartice, Horažďovice a Klatovy.

Tam, kde se rýžovalo zlato

První písemná zmínka o Kolinci pochází z konce 13. století. I přesto, že se jednalo o celkem malou osadu, její význam byl překvapivě velký. Patrně za to mohla její pozice, která byla v bezprostřední blízkosti zlatonosné řeky. Nejspíš i to přispělo k tomu, že byl Kolinec v držení českých královen. Zlato se ale u Kolince těžilo i později, což vedlo k jeho nebývalému rozkvětu.

Kolinec 2

Bohužel, vše nakonec zhatila Třicetiletá válka. Kvůli ní Kolinec utrpěl těžké ztráty na životech i majetku. Kolince se dotkly i události 2. světové války, kdy přes něj přelétaly spojenecké letouny dál nad Klatovy a Plzeň. V dnešní době je Kolinec zaměřený na menší průmysl, ale i na služby, které se pojí s aktivním cestovním ruchem.

Kam za památkami v Kolinci a okolí?

I když se to nezdá, Kolinec je velmi rozlehlý. Může za to skutečnost, že je tvořen osmnácti samostatnými částmi, z nichž každá má svůj osobitý charakter. Dominantou Kolince je kostel sv. Jakuba Většího a několik dobových usedlostí a statků poukazující na tradiční lidovou architekturu.

Zájemci se mohou vydat i po stopách židovské komunity, která byla v těchto místech mimořádně početná. Jejím nejhezčím pozůstatkem je místní židovský hřbitov. V části Boříkovy jsou zbytky hradiště. Takovýto nález je i v nedalekém Hradišti, ve kterém je i socha sv. Jana Nepomuckého a zámek.

Velmi hezkou částí Kolince jsou Jindřichovice. V nich je k vidění kaple sv. Anny, kaple sv. Václava, budova zámku a několik tradičních roubených stavení. Své kouzlo mají i Mlázovy, ve kterých je nenápadný kostel sv. Jana Křtitele, socha sv. Jana Nepomuckého a zámeček Mlázovy. Vaše kroky by ale měly vést i do Ujčína. Ten má taktéž svůj vlastní zámek.

Určitě se zajeďte podívat i do sousedních Velhartic, ve kterých je hrad Velhartice. Zájemci si také rádi prohlédnou Muzeum šumavských minerálů sídlící v jejich centru. Příjemný den strávíte i v Klatovech. V jejich historickém jádru se skrývají katakomby a muzeum Pask Klatovy. Hned vedle něj je Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše. S dětmi se také zastavte u Bílé a Černé věže. Do dávných časů Vás přenese i expozice barokní lékárny U Bílého jednorožce.

Kolinec a sportovní aktivity v obci

V Kolinci se bude líbit všem nadšencům do aktivního sportu. Kolinec má fotbalové hřiště, tělocvičnu, tenisový kurt a vlastní koupaliště. Okolní terén je taktéž vhodný pro turisty a cyklisty. V Klatovech jsou zase tenisové kurty, fotbalové hřiště a atletický ovál. Za dlouhých večerů si zahrajete i bowling. V případě, že toužíte po celoročním koupání s přáteli či rodinou, jasnou volbou je pro Vás Aquapark Horažďovice.

Kolinec 3

Pokud do Kolince přijedete v rámci zimní dovolené, nebudete muset nijak výrazně slevovat ze svých nároků. V Klatovech je Vám plně k dispozici zimní stadion, který je vhodný pro hokej i lední bruslení. Dále tu můžete běžkovat nebo lyžovat v některém z mnoha blízkých středisek. Co by kamenem dohodil je Ski areál Kašperské hory. Další volbu představuje lyžařské středisko Hartmanice. Na svahu obou stanete maximálně do dvaceti minut.

Úžasné ubytování v Kolinci

Kolinec je turistům velmi příznivě nakloněn. Najdete v něm chaty, chalupy i cenově dostupné priváty. Veškerý komfort i pohodlí budete mít také v některém z plně vybavených apartmánů, které jsou vhodné pro skupiny přátel i pro rodiny s dětmi.

Zároveň tu nechybí ani větší ubytovací střediska, jakými jsou poklidné penziony a zámecké hotely. Jestli chcete mít opravdu nezapomenutelný zážitek, pronajměte si pokoj na ranči a spojte ho s romantickou projížďkou v koňském sedle.

I přes mnoho zajímavých památek a zákoutí je Kolinec zatím neobjeveným klenotem Plzeňského kraje s velmi dobrou nabídkou všech potřebných služeb. Za nás tedy neexistuje žádný důvod, proč dovolenou v Kolinci nezkusit.